copenhagen card

Czy warto kupić kartę kopenhaską? Sprawdź do jakich atrakcji daje nam dostęp Copenhagen Card

Karta kopenhaska to świetny sposób na zwiedzenie najlepszych atrakcji Kopenhagi wraz z możliwością zaoszczędzenia na tym pieniędzy. Z kartą czeka na Ciebie ponad 87 darmowych atrakcji, przejazdy komunikacją miejską, a także zniżki na posiłki w wybranych restauracjach. Kopenhaskie ogrody Tivoli, ZOO oraz zabytkowe pałace jeszcze nigdy nie były tak blisko Ciebie! Dowiedz się jak zdobyć oraz ile kosztuje Copenhagen Card. Znajdziesz również odpowiedź, czy obejmuje wizyty z dziećmi. 

Co to jest Copenhagen Card

To najwygodniejszy i tani sposób na odkrycie kolejnych sekretów stolicy Danii. Dzięki niej możesz odwiedzić najznakomitsze kopenhaskie muzea, wybrać się na rejs po klimatycznym kanałach, a także zwiedzić zamkową rezydencję królowej. Płacisz jedynie za kartę, atrakcje pozostają darmowe. Możesz do nich wejść jednorazowo. 

Więcej o atrakcjach Kopenhagi przeczytasz w naszym artykule: Przyjazna, ekologiczna, modna – taka właśnie jest Kopenhaga

Karta kopenhaska pozwala też na nieograniczone przejazdy komunikacją miejską, czyli pociagami, autobusami, metrem oraz autobusami portowymi. 

Nie musisz nosić karty ze sobą, wystarczy, że pobierzesz aplikację mobilną. Możesz tam przejrzeć dostępne atrakcje, ich godziny otwarcia oraz przystanek, który znajduje się najbliżej wybranego zabytku. Dostępna jest również mapa całej Kopenhagi. Aplikacja działa również w trybie offline. 

karta kopenhaska
Karta kopenhaska | źródło: Kroshanosha / Shutterstock.com

Karta kopenhaska – ceny 

Cena karty kopenhaskiej różni się w zależności od okresu ważności oraz wieku osoby, która będzie się nią posługiwać. Warto pamiętać, że 1 DKK to ok. 0,60 PLN.

 • Za kartę 24-godzinną dorośli zapłacą 379 DKK, a dzieci 199 DKK. 
 • Za kartę 48-godzinną trzeba będzie zapłacić 529 DKK w przypadku dorosłych oraz 269 DKK dla dzieci. 
 • Karta trzydniowa to koszt 629 DKK dla osób pełnoletnich oraz 319 DKK dla dzieci. 
 • 120 godzin atrakcji jest w cenie 839 DKK dla osób dorosłych oraz 419 DKK dla najmłodszych podróżników. 

Po zakupie karty kopenhaskiej otrzymasz również mini przewodnik ze spisem wszystkich atrakcji, które możesz zwiedzić z kartą oraz z najważniejszymi informacjami o mieście. 

Atrakcje dostępne w ramach Copenhagen Card

Karta kopenhaska pozwala na darmowe lub nieco tańsze zwiedzanie najważniejszych miejsc w stolicy Danii. Atrakcje turystyczne Kopenhagi, które możesz odwiedzić to m.in. 74 muzea oraz inne atrakcje, darmowa komunikacja miejska oraz transport publiczny. Można również skorzystać ze zniżek do restauracji. 

 • Kopenhaskie ogrody Tivoli – park rozrywki zarówno dla starszych, jak i młodszych osób. Odwiedzali je m.in. Walt Disney czy Hans Christian Andersen. 
 • Ogród Botaniczny – żywe muzeum i dom dla największej kolekcji roślin z całego świata. Otacza również opieką gatunki wymarłe. Można też z bliska obejrzeć żywe motyle. 
 • Okrągła Wieża – najstarsze działające obserwatorium w Europie. Przyciąga uwagę dzięki charakterystycznej spiralnej rampie. Można z niej oglądać panoramę miasta, obracając się o 360 stopni. 
 • ZOO – można w nim spotkać ponad 4000 gatunków zwierząt, poznając przy tym regiony, z których pochodzą. Najbardziej znanym zwierzęciem jest panda olbrzymia, które można odwiedzić w specjalnym Panda House. 
 • Zamek Rosenberg – jego tradycja trwa już ponad 400 lat. Jedną z głównych atrakcji jest Wielka Sala z tronami koronacyjnymi oraz trzema lwami naturalnej wielkości, które stoją na straży. 
 • Akwarium Den Blå Planet – wypełnione jest 7 milionami litrów wody, a cały budynek podzielono na 5 sekcji. Można obejrzeć ptaki z Wysp Owczych, wydry morskie z Alaski oraz ośmiornicę z Pacyfiku. 
 • Canal Tours – wycieczka z przewodnikiem po porcie i kanałach, skąd można podziwiać zabytkowe kościoły, zamki oraz inne ciekawe miejsca. Oryginalna trasa z 1904 r. rozpoczyna się w Ved Stranden. 
 • Zamek Kronborg – zbudowany w latach 1574-1585 w stylu renesansowym. Znany jest przede wszystkim z dzieła „Hamlet” Shakespeare’a. Był zamieszkiwany przez wojska duńskie, a Caroline Mathilde odbywała tam areszt domowy. 

Lista wszystkich dostępnych atrakcji w ramach karty kopenhaskiej: https://copenhagencard.com/attractions