Jak kupić winiety online na Węgry?

Trochę wyprzedzamy tematy o Węgrzech, a szczególnie ten o poruszaniu się samochodem, ale ponieważ sami mieliśmy właśnie okazję przechodzić przez ten proces, przygotowałem dla Was instrukcję zakupu węgierskiej winiety. 

Ceny i rodzaje winiet na Węgrzech

Jeśli jesteście zainteresowani szerszymi informacjami o rodzajach i cenach winiet w tym kraju polecam oficjalny informator, który został przygotowany także w języku polskim i jest dostępny tutaj: WĘGIERSKIE E-WINIETY INFORMATOR

Zobacz także:

Zakup węgierskiej winiety on-line

Cała operacja zakupu powinna zająć nie więcej niż 10 minut, przygotujcie jednak Waszą kartę płatniczą i zalogujcie się na skrzynkę e-mail, będziemy z niej korzystać!

 • Wchodzimy na stronę: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/. W prawym, górnym rogu polecam zmienić język na angielski lub niemiecki i możemy przystąpić do rejestracji. Jeśli mieliście okazję zarejestrować się już wcześniej to zapraszam bezpośrednio do punktu z logowaniem.
zakup winiety węgry online
Krok 1 – Rejestracja
 • Sama rejestracja nie jest bardzo skomplikowana i tak na prawdę najważniejsze są dane logowania oraz numer rejestracyjny pojazdu. Pamiętajcie, że zły numer na winiecie jest równoważny z jej brakiem!
zakup winiety Węgry online
Krok 2 – Rejestracja c.d.
 • Jeśli wybierzecie opcję zakupu na firmę, pokażą się dwa dodatkowe pola, które dotyczą kraju rezydencji podatkowej oraz numeru NIP.
zakup winiety Węgry online
 • Na podany przy rejestracji adres e-mail, powinna właśnie przyjść wiadomość z linkiem potwierdzającym rejestrację. Klikamy i potwierdzamy. (jeśli wiadomość nie doszła, sprawdźcie katalog SPAM).
zakup winiety Węgry online
Krok 3 – Aktywacja konta
 • Wracamy na stronę główną i logujemy się za pomocą podanego adresu e-mail oraz hasła
zakup winiety Węgry online
Krok 4 – Logowanie
 • Wybieramy interesującą nas winietę, czyli najprawdopodobniej jedną z poniższych dwóch. Opis kategorii znajdziecie w podlinkowanym na górze tej strony poradniku, natomiast pamiętajcie, że winieta “tygodniowa” obowiązuje 10 dni (ostatniego dnia do północy).
zakup winiety Węgry online
Krok 5 – Wybór winiety
 • Sprawdzamy czy dane się zgadzają (szczególnie numer tablic!) i wskazujemy datę rozpoczęcia korzystania z węgierskich autostrad.
zakup winiety Węgry online
Krok 6 – Uzupełniamy dane
 • Gut? Gut! Idziemy dalej.
zakup winiety Węgry online
Krok 7 – Weryfikujemy i zatwierdzamy
 • Najlepiej zaznaczyć wszystkie trzy “ptaszki” i przechodzimy dalej!
zakup winiety Węgry online
Krok 8 – Finalizacja płatności
 • Klikamy w “Online payment” i przechodzimy do płatności.
zakup winiety Węgry online
Krok 9 – Finalizacja płatności c.d.
 • Interesują nas tylko pola 1-4. Wypełniamy je danymi z karty i zatwierdzamy płatność.
zakup winiety Węgry online
Krok 10 – Wprowadzamy dane karty płatniczej i zatwierdzamy
 • Po chwili powinna się Wam ukazać winieta do wydruku w formacie PDF.
zakup winiety Węgry online
 • Jeśli nie macie pod ręką drukarki to winieta i rachunek będą cały czas dostępne na Waszym koncie. Po zalogowaniu wchodzicie w “Pucharse history”, tam możecie pobrać dokumenty i zapisać je Waszym komputerze.
zakup winiety Węgry online

Pamiętajcie, że winiety na Węgrzech są sprawdzanie elektronicznie. W przypadku przejazdu bez ważnej opłaty rachunek przychodzi pocztą na podobnej zasadzie jak mandat z fotoradaru. Dlatego zaleca się zachowanie winiet przez dwa lata, obojętnie czy w formie papierowej, czy na dysku Waszego komputera.

Jak kupić winiety online na Węgry?
4.9 (98.57%) 14 vote[s]

Read Previous

Ceny paliw na Bałkanach

Read Next

BAŁKANY 2018 – 02 – Wiosna, ach to Ty

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *