Ski dubai

Ski Dubai — narty w egzotycznych Emiratach Arabskich. Wszystko, co musisz wiedzieć o letnim szaleństwie w śniegu!

Dubaj, czyli miasto stworzone przez człowieka na pustyni to cel podróży wielu turystów. Mimo, że w metropolii słonecznie jest niemal przez cały rok, miasto oferuje nie tylko sztuczne wyspy i plaże. W luksusowym centrum turystycznym znajdziemy także Ski Dubai, czyli kurort narciarski! Kompleks umiejscowiony w centrum handlowym Mall of Emirates zaskakuje nowatorstwem. Przedstawiamy najważniejsze informacje, z którymi powinieneś zapoznać się przed wizytą w Ski Dubai.

Ski Dubai — jak się przygotować do wyjazdu?

Ubezpieczenie

Jedną z pierwszych kwestii, jakie powinieneś poruszyć planując wizytę w Ski Dubai jest ubezpieczenie turystyczne. Warto zaopatrzyć się w minimum standardową polisę, ponieważ opłaty za opiekę zdrowotną w ZEA potrafią być wysokie. Ubezpieczenie powinno obejmować:

  • koszty leczenia,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • OC w życiu prywatnym,
  • usługi Assistance,
  • ubezpieczenie bagażu.

Przed zakupem ubezpieczenia warto sprawdzić, czy Twój pakiet obejmuje ochroną uprawianie narciarstwa. Jeśli nie – należy taką opcję dokupić.

Lokalizacja

Dotarcie do Ski Dubai jest stosunkowo proste. Kompleks narciarski znajduje się w Emirates Mall, czyli drugim co do wielkości centrum handlowym w Dubaju. Korzystając z transportu publicznego, dostaniesz się tam czerwoną linią metra, wysiadając na stacji Emirates Mall.

Wyjazd z dziećmi

Planując wyjazd z dziećmi, należy pamiętać o obowiązujących limitach wiekowych. Minimalny wiek uprawniający do wejścia na teren Ski Dubai to 3 lata. Dzieciom w wieku od 3 do 8 lat przez cały czas musi towarzyszyć osoba dorosła. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy uczestniczą one w nadzorowanych lekcjach organizowanych przez Snow School lub w programie Snow Park. Dzieci w wieku od 8 do 12 lat także powinny pozostać pod opieką dorosłego, chyba że biorą udział w nadzorowanych zajęciach.

Jakich warunków możemy się spodziewać?

Dubaj, narty i temperatury na poziomie około -3 stopni Celsjusza. Brzmi zaskakująco? Ski Dubai nie zaskoczy Cię jednak kilometrowymi trasami. Kompleks oferuje za to mnóstwo innych atrakcji. Oprócz jazdy na nartach, snowboardzie czy sankach, turyści mogą skorzystać ze zjeżdżalni, wyciągu krzesełkowego, wyciągu orczykowego i rampy do skoków. Co jeszcze oferuje narciarzom Dubaj? Stok narciarski obejmujący 5 tras, które różnią się poziomem trudności. Najdłuższa z nich- trasa czarna, czyli przeznaczona dla ekspertów ma 400 metrów. Jest to jedyna na świecie zadaszona czarna trasa zjazdowa. Dla snowboardzistów i osób chcących samodzielnie poćwiczyć jazdę stworzono przestrzeń w postaci Freestyle Zone.

Ceny biletów i godziny otwarcia

Wybierając się na stok w Dubaju mamy do wyboru 5 pakietów, które różnią się trudnością i długością obejmowanych tras. Ceny Ski Dubai podano za osobę i są takie same dla dorosłych i dzieci. Co więcej, każdy z pakietów zawiera możliwość wypożyczenia ubrań lub sprzętu oraz dostęp do zamykanej szafki. Cena za 2 godziny na stoku w podstawowym pakiecie (dla umiejących jeździć) to 220AED, a całodniowy karnet kosztuje turystów 320AED (kurs AED do PLN wynosi w przybliżeniu 1:1). Obiekt oferuje również droższe, bardziej urozmaicone pakiety.

Warto pamiętać, że podstawowe opcje cenowe nie uwzględniają wypożyczenia rękawiczek. Wygodnym rozwiązaniem będzie zabranie własnych lub zakupy w sklepie Snow Pro mieszczącym się przy kompleksie.

Ski Dubai przyjmuje turystów przez cały tydzień w godzinach 10:00- 23:00 od poniedziałku do środy i w niedzielę oraz 09:00-00:00 w weekendy. W czwartki obiekt jest do dyspozycji odwiedzających najdłużej- od 10:00 do 00:00.

Ski Dubai — inne zimowe atrakcje

Chcesz czegoś więcej niż snowboard i narty? Dubajski kompleks oferuje szereg innych atrakcji. Oto najciekawsze z nich!

Spotkanie z pingwinami

W ramach standardowej wejściówki do Ski Dubai turyści mogą obserwować pokaz… pingwinów! Co prawda, jedynie zza ogrodzenia, jednak za dodatkową opłatą możliwe jest wejście do zagrody i spotkanie z bliska. Spacer z pingwinami w dubajskim kurorcie to koszt 230AED w pakiecie podstawowym.

Snow Park

Ciekawą propozycją dla dzieci jest Snow Park, który ma miano największego wewnętrznego parku śnieżnego na świecie. Oferuje takie atrakcje jak zjazdy na dmuchanych oponach, lodowy labirynt, wieża widokowa oraz spacery po interaktywnej jaskini w towarzystwie smoków i śnieżnych potworów. Koszt podstawowego pakietu wstępu do Snow Parku to 175AED i zapewnia on nieograniczoną możliwość zjazdów na oponach oraz w kuli Zorba.

Dubaj to miejsce dla osób lubiących niekonwencjonalne formy spędzania czasu. Jeśli chcesz połączyć słoneczne wakacje na plaży ze śnieżnym szaleństwem niczym w alpejskim kurorcie, Dubaj powinien znaleźć się na Twojej liście!