Przejdź do treści

Myślistwo – sprzęt to nie wszystko

Myśliwi, choć dla wielu to abstrakcyjne określenie, nadal istnieją i uprawiają swoje hobby. Robią to z dala od przestrzeni zamieszkanych, dlatego tak trudno ich dostrzec, jednak obecne ambony i inne budowle myśliwskie utwierdzają nas w przekonaniu, że myśliwi wciąż istnieją, polują i mają się dobrze.

Trofea myśliwskie i łowieckie – czym są?

Myśliwi to pewne grono ludzi, którzy zajmują się zabijaniem zwierząt leśnych – tych niebezpiecznych, zagrażających ludziom, ich domom, dzieciom czy uprawom. Myślistwo niejednokrotnie miało swoje zrzeszenia, które z roku na rok nieco bladły, jednak wciąż po ziemi chodzą myśliwi, by zajmować się wilkami czy dzikami. Bardzo charakterystyczny dla myśliwych jest fakt, iż zdobywali oni swoje trofea. Polując na groźniejsze zwierzęta, takie jak łosie, jelenie, niedźwiedzie – mogli zedrzeć z nich skóry czy wykorzystać czaszki, które następnie zdobiły ściany ich domów czy schronisk.

Trofea myśliwskie czy łowieckie to nie puchary, statuetki czy medale, ale odpowiednie części zwierząt poddane obróbce. Najczęściej są to komponenty, które nie nadają się w żaden sposób do spożycia. Zazwyczaj są to łby obdarte ze skóry i pozbawione wszystkich pozostałych części, które są zbędne, czyli wnętrzności. Myśliwi, dzięki samodzielnemu patroszeniu swoich ofiar mogli również bardzo skrupulatnie zapoznać się z budową zwierząt, by podczas kolejnego polowania jeszcze lepiej trafić zwierzynę.

Pozyskiwane w sposób naturalny trofea myśliwskie to obecnie temat, który rzadko się przewija. Zainteresowań tą tematyką jest mnóstwo, jednak współcześnie ludzie stawiają jednak na kupowane trofea, które z zabijaniem mają niewiele wspólnego. Myśliwskie nagrody to nie trofea szklane, nie medale, statuetki czy puchary. To głównie części ciała konkretnego gatunku zwierząt, np. uzębienie, skóra, urożenie, futro czy pazury. Obecnie, przez wzgląd na relacje prawne, wybrane myśliwskie trofea powinny zostać wpisane do specjalnego rejestru, głównie oręż dzika, poroże jelenia wschodniego oraz szlachetnego czy czaszka lisa.

Czy można zakupić trofea myśliwskie?

Jeśli myślistwo jest jednym z Twoich zainteresowań i pragniesz, by ściany Twojego domu zostały ozdobione trofeami łowieckimi, nie musisz wcale iść do lasu i zabijać. Wystarczy poszperać w odpowiednich witrynach internetowych, by znaleźć interesujące Cię okazy, które wystawione są na sprzedaż. Wystawiane są zarówno pojedyncze egzemplarze, jak i całe zestawy pochodzące z jednego zwierza. Ponadto, można natknąć się na całe zbiory, ogromne, sprzedawane z różnych względów. Wśród nich możemy znaleźć poroże jelenia, poroże łosia, daniela czy kozła.

Nie ulega wątpliwości, że sporą popularnością cieszą się parostki. Nazwa ta określa poroże kozła sarny. Zwierzę to zrzuca swoje poroże każdego roku, końcem października bądź początkiem listopada. Jeśli polujemy na te rodzaje trofeum, trzeba mieć na uwadze, że zazwyczaj oferowane są albo same czaszki, albo samo poroże.

Wypchane zwierzęta to również często poszukiwany rodzaj prezentu dla myśliwego. Zazwyczaj w tej kategorii króluje ptactwo.

Czym obdarować myśliwego, czyli trofea na sprzedaż

Jeśli chcesz obdarować myśliwego pięknym prezentem, który z pewnością go uszczęśliwi, koniecznie sprawdź wiele propozycji, do których należą popielniczki, rzeźby i zegary z poroża, bardzo często dostępne wraz z dodatkiem parostków daniela lub kozła, noże z rękojeścią wykonaną z poroża. Świeczniki i żyrandole również będą ciekawym upominkiem. Wszystko to perfekcyjnie wpisuje się w klimat, jaki można zastać w domu myśliwego z krwi i kości.

Jak zaplanować swoją podróż?!

Zarezerwuj nocleg
Skorzystaj z Booking.com, gdzie znajdziesz hotele (w każdym przedziale cenowym), pensjonaty i apartamenty na całym świecie.

Bilety lotnicze
Znajdź tani lot, korzystając ze Skyscanner lub Momondo. To dwie bardzo przydatne wyszukiwarki, ponieważ przeszukują strony internetowe wielu linii lotniczych na całym świecie, więc zawsze znajdziesz najlepszą ofertę.

Bilety autokarowe
Jeżeli planujesz podróżować po Europie autokarem, to koniecznie skorzystaj z oferty FlixBusa. Ich autobusy dojeżdżają do 2 500 destynacji, w 37 krajach.

Zwiedzanie
W serwisie GetYourGuide zarezerwujesz wycieczki, przewodników, bilety do teatru czy muzeum na całym świecie! Karty miejskie, uprawniające do wielu zniżek, znajdziesz na GoCity.com.