Tanie podróżowanie – karta ACSI

Karta ACSI Camping Card to nie lada gratka dla wszystkich, którzy kochają kempingi i podróżują głównie poza sezonem. Oprócz oczywistych korzyści, czyli zniżek z gwarantowaną ceną, zapewnia ogrom informacji o ponad 3 tysiącach kempingów, a przez to jest świetnym przewodnikiem i kompanem w podróży.

Dzięki karcie ACSI możecie skorzystać z niższych cen w wybranych obiektach kempingowych na całym świecie. W zależności od kempingu zapłacicie 11, 13, 15, 17 lub 19 euro za pobyt dwóch dorosłych osób oraz stanowisko kempingowe. Zniżki obowiązują najczęściej poza sezonem – do końca czerwca, a następnie od 1 września.

Cena karty obejmuje:

  • jedno stanowisko kempingowe,
  • pobyt dwóch dorosłych osób,
  • jedną z następujących opcji:
  1. samochód + przyczepa kempingowa + przedsionek,
  2. samochód + rozkładany namiot,
  3. samochód + namiot lub samochód kempingowy z przedsionkiem,

dodatkowo:

  • prąd,
  • jeden prysznic z ciepłą wodą na dzień (o ile są dodatkowo płatne),
  • pobyt jednego psa (jeśli na danym parkingu dozwolone jest przebywanie zwierząt domowych).
Karta ACSI katalog
Katalog dołączony do karty zawiera wiele praktycznych informacji.

Gdzie kupić kartę ACSI i ile to kosztuje?

Kartę ACSI możecie kupić za pośrednictwem strony internetowej Camping Card i w niektórych lokalnych lub internetowych sklepach kempingowych. Najtańsza opcja to zakup przez internet, karta kosztuje wówczas od 12,95 do 20,54 euro – w zależności od wybranej opcji. Najczęściej wybierane warianty to zakup jednorazowy lub abonamentowy, z corocznym odnowieniem. Kwota będzie wtedy automatycznie pobierana z Waszego konta, a świeży przewodnik dotrze do Was zaraz po ukazaniu. Oprócz tego możecie zakupić przewodnik w wersji elektronicznej (dostępna także aplikacja mobilna). Wybór samego przewodnika w zakupie jednorazowym to obecnie koszt 16,95 € + 6 € za przesyłkę. Przy kursie 1 € na poziomie 4,3 zł daje nam to prawie równe 100 zł. Nam karta zwróciła się już po 2 dniach pobytu na greckim kempingu, gdyż różnica w cenie wynosiła ponad 10 €.

Warto jednak decyzję o zakupie podjąć odpowiednio wcześniej, gdyż czas oczekiwania na dostarczenie karty z przewodnikiem może wynieść nawet dwa miesiące. Większość zamówień jest jednak realizowana w ciągu tygodnia lub dwóch. Jeśli nie macie tyle czasu, lub po prostu nie chcecie dokonywać zakupów przez internet, warto pytać o kartę także w lokalnych sklepach z akcesoriami kempingowymi. Jest to opcja szybsza, ale i na pewno droższa – musicie się liczyć w takim wypadku z dodatkową marżą sklepu.

Przy zakupie karty zniżkowej otrzymacie przewodnik z kempingami, które ją akceptują. Z przewodnika dowiemy się, jakie warunki oferuje dany obiekt, jaką zniżkę gwarantuje i w jakim okresie. Wszystkie te informacje możecie mieć także w swoim telefonie, należy wtedy zakupić kartę wraz z aplikacją. Koszt zestawu obejmującego kartę ACSI, przewodnik i aplikację to 15,95 lub 20,54€ – w zależności od tego, czy kupicie ją w abonamencie.

karta ACSI katalog
Znajdziemy w nim dokładne opisy miejsc objętych zniżką

Co jeszcze oferuje karta ACSI?

Przewodnik dołączony bezpłatnie do karty ACSI to baza ponad 3 tysięcy kempingów w całej Europie z dokładnymi informacjami na temat obowiązujących cen oraz wyposażenia. Warto dokładnie zapoznać się z wiadomościami z przewodnika, gdyż niektóre kempingi oferują dodatkowe zniżki nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Nie jest to jednak regułą, ponieważ zniżka na kartę ACSI co do zasady obejmuje jedno miejsce kempingowe oraz pobyt dwóch dorosłych osób. Przewodnik zawiera także podstawowe informacje na temat okolicy, w jakiej znajduje się kemping, wskazówki dojazdowe, mapkę oraz zdjęcie poglądowe. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli lubicie “objazdówki” po danym kraju. My często po prostu otwieramy przewodnik i szukamy pasującego nam miejsca w danej okolicy. A jeśli z jakichś względów mamy problem z wyborem, z przewodnika dowiemy się nawet, który kemping ma basen i w jakim terminie jest on otwarty 🙂

Karta ACSI katalog
Opisy tylko na pozór wyglądają skomplikowanie

Czy warto kupić kartę ACSI?

Jeśli wybierasz się w podróż i planujesz zatrzymywać się na kempingach, to zakup karty ACSI zdecydowanie się opłaca. Z naszej praktyki wynika, że przy większości wyjazdów koszt karty zwraca się już przy pierwszym pobycie, często po 2-3 dniach. Poza tym – przewodnik dołączony do karty to (przynajmniej dla nas) wartość sama w sobie i nieocenione w podróży źródło wiedzy o europejskich kempingach.

Tanie podróżowanie – karta ACSI
4.8 (96%) 10 vote[s]

Read Previous

Plan wyprawy na Bałkany!

Read Next

Luksus, wypoczynek i… camping? Przegląd mobilnych apartamentów

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *