lake tahoe

Jezioro Tahoe – najczystsze jezioro świata

Jezioro z najczystszą wodą na świecie znajduje się w USA, a dokładnie na granicy stanów Kalifornia i Nevada. Powstało 2-3 miliony lat temu na uskoku geologicznym. Co roku przyciąga liczne grono turystów z całego świata, wszystko za sprawą przezroczystej wody i wielu innych atrakcji.

Tahoe – lazurowe jezioro w USA

Jezioro Tahoe leży w południowo-zachodniej części USA, w górach Sierra Nevada, dzięki czemu zbiornik wodny otoczony jest wieloma wzgórzami i górami, z których można podziwiać widok na jezioro. Tahoe jest drugim co do głębokości jeziorem w USA. Cała powierzchnia zbiornika wodnego to prawie 500 km2. Dużą przejrzystość wody zawdzięcza licznym glonom oraz makrofilitom. Wedle Krążka Secchiego widoczność sięga aż do 20 m. O każdej porze roku to miejsce jest wypełnione turystami, uprawiającymi przeróżne sporty wodne czy wspinaczki na pobliskie szczyty. 

South Lake Tahoe

Miejscowość leżąca na południowym brzegu jeziora, mimo dużej ilości ludności (42 000), nigdy nie uzyskała praw miasta. Powstała w połączeniu kilku pobliskich dzielnic. Aktualnie to tętniące życiem miejsce, które co roku przyciąga turystów z każdego zakątka świata. Rozbudowana infrastruktura i szereg atrakcji pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Miasto ma dostęp do najczystszego jeziora na świecie Tahoe i dodatkowo okalane jest alpejskimi widokami.

Liczne bary, restauracje, czy kasyna są przepełnione ludźmi, zwłaszcza w okresie letnim. Zimą stoki i wyciągi narciarskie cieszą się największym powodzeniem, a po całym dniu na zimnie, ludzie mogą ogrzać się w licznych resortach wypoczynkowych. Miasto żyje z turystyki i co ważne, nadal może cieszyć się dużą popularnością.

tahoe lake
Znak powitalny znajdujący się przy wjeździe do Tahoe City

Atrakcje jeziora Tahoe

Jezioro Tahoe to tętniące życiem miejsce, które przyciąga ludzi nie tylko lazurową wodą. Atrakcji tu nie brakuje o każdej porze roku, każdy fan sportów wodnych i nie tylko odnajdzie się w tym miejscu. Piękno natury jest nadal zachowane, przejrzystość jeziora mimo upływu lat się nie zmienia. Dodatkowo urok dodają liczne wzgórza z każdej strony Tahoe, na które organizuje się piesze wędrówki.

Rejsy po jeziorze

Jedną z popularniejszych atrakcji jest rejs po jeziorze Tahoe. Rozwinięty przemysł turystyczny udostępnia wiele opcji eksploracji jeziora. Możemy wypożyczyć łódki, czy nawet tratwy, wszystko znajduje się przy portach, gdzie bezpośrednio wynajmiemy wszelkie potrzebne sprzęty. Wejścia i korzystanie z pomostów są bezpłatne, wszystko za sprawą monopolu w sektorze wypożyczalni. Większość podlega jednej firmie. Dostępne są również opcje zorganizowanych wycieczek, podczas których przewodnik opowiada nam o ciekawostkach i historiach jeziora oraz okolicy. 

jezioro tahoe
Jezioro Tahoe

Łowienie ryb

Kolejną aktywnością, która cieszy się równie wielkim zainteresowaniem, jest łowienie ryb, takich jak pstrąg czy nawet łososie. Podczas tego typu zajęć możemy spotkać lokalnych wędkarzy, którzy z chęcią dzielą się wieloma ciekawymi historiami. Wieczorem warto udać się do pobliskich restauracji, gdzie sam szef kuchni może przygotować złowioną przez nas rybę.

Kasyno nad jeziorem Tahoe

Nad jeziorem Tahoe każdy znajdzie zajęcie dla siebie. Nawet fani hazardu nie są pominięci. Na terenie miasta otwarte są liczne kasyna, każde z nich jest odnowione i bogato wyposażone. Zagramy tam w typowego pokera, ruletkę, blackjacka czy nawet automaty. Kasyna to miejsce, gdzie zwłaszcza wieczorami wiele turystów lubi się rozerwać, po całym dniu wspinaczek górskich, czy rejsach po jeziorze.

Górskie wędrówki

W czasie procesów tworzenia się gór Sierra Nevada, powstały również szczyty, które otaczają jezioro Tahoe. Wśród nich znajdziemy:

  • Freel Peak,
  • Monument Peak,
  • Pyramid Peak,
  • Mt.Tallac

Dzięki temu, wielu turystów decyduje się właśnie na piesze wędrówki na któryś z tych wzgórz. Liczne szlaki turystyczne oferują jednodniowe lub nawet kilkudniowe wyprawy po granitowych zboczach. Wchodząc w głąb, natrafić można na malownicze polany oraz wodospady. Trasy mają różne stopnie ciężkości, aby każdy mógł wybrać najodpowiedniejszą dla niego. Zimą piesze wędrówki zamieniają się we wspinaczki górskie z prawdziwymi alpejskimi widokami.

tahoe jezioro
Jezioro Tahoe – widok ze szlaku turystycznego

Jazda na rowerach

Tahoe South słynie z atrakcji dla rowerzystów. Dostępne są różne trasy rowerowe o kilku poziomach zaawansowania. Ambitni mogą nawet spróbować pokonać wszystkie siedem szczytów jednego dnia. Dodatkowo w mieście jest wiele społeczności rowerowych, grup, z którymi można wybrać się na wyprawy. Najpopularniejszą trasą jest pętla wokół jeziora Tahoe, licząca 71 mil, czyli 114 km.

Zima nad jeziorem Tahoe

Atrakcji zimą nad jeziorem Tahoe nie brakuje. Kiedy tylko pojawia się pierwszy śnieg, otwierają się stoki narciarskie. Liczne ośrodki udostępniają wypożyczenie sprzętu od snowboardu po narty. Tras jest wiele, stopień ciężkości można dostosować pod siebie. Nie bez powodu zimą liczba turystów w mieście jest nawet większa niż latem.

Jezioro Tahoe to miejsce na mapie USA, które nie bez powodu cieszy się taką popularnością. Wszystko za sprawą najczystszej wody na świecie oraz wielu innych atrakcji, jakie zapewnia miasto.