Przejdź do treści
Beverly Hills

Beverly Hills – wycieczka po metropolii Los Angeles

Beverly Hills jest jednym z popularniejszych miast w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Oprócz tego jest to miejsce, gdzie swoje posiadłości mają największe hollywoodzkie gwiazdy. Z pewnością jest to punkt, którego nie można pominąć podróżując po Kalifornii. Zastanawiasz się, co warto zobaczyć, będąc w tym niezwykłym miejscu? Sprawdź!

Beverly Hills – kilka słów o historii miasta

Historia Beverly Hills rozpoczyna się na początku wieku XIX, kiedy to małżeństwo pochodzące z Hiszpanii zakłada tam ranczo i zaczyna uprawiać fasole limę. Jednak historia miasta, które widzimy obecnie, rozpoczyna się dopiero wiek później, kiedy to kilku inwestorów postanowiło szukać złóż ropy na jego terenie. Zaczęto sprzedawać tam wtedy działki, a także po raz pierwszy pojawiła się nazwa Beverly Hills. Około 1912 roku powstał także Beverly Hills Hotel, który był jednym z pierwszych kroków do utworzenia niezależnego miasta, gdyż jego gości namawiano do zakupu działek.

Pierwsze sławne osoby na terenach obecnego miasta zamieszkały już w 1919 roku. Kilka lat później próbowano dołączyć miasto do większego Los Angeles, lecz wiele osób się temu sprzeciwiło. Od około połowy XX wieku miasto coraz częściej było wybierane przez gwiazdy na miejsce swojego zamieszkania.

Beverly Hills

Beverly Hills atrakcje

Beverly Hills znane jest z tego, że mieszka tam mnóstwo gwiazd. Wiele osób uznaje je za dzielnicę Los Angeles. Jest to jednak osobne miasto w tej metropolii. Jeżeli chcesz poczuć jego klimat, kilka miejsc powinno znaleźć się na Twojej obowiązkowej liście w trakcie zwiedzenia.

Warto zobaczyć między innymi wspominany już wcześniej Beverly Hills Hotel, a także wybrać się do Beverly Gardens Park, by obejrzeć popularny znak z nazwą miasta. Równie ciekawy miejscem jest Spadena House, zwany też Domem Wiedźmy. Jednak nie są to wszystkie atrakcje w Beverly Hills i jego okolicach.

Venice Beach

Odwiedzając Beverly Hills, miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć jest Venice Beach. Jest to kultowa szeroka plaża, która dla dużej ilości osób jest znakiem rozpoznawczym Kalifornii. Na samej plaży znajdziesz mnóstwo charakterystycznych błękitnych domków ratowników, a także spróbować swoich sił w surfowaniu. Warto przejść się wzdłuż plaży deptakiem, który o każdej porze dnia tętni życiem.

Jest to miejsce, gdzie możesz zobaczyć ogromną różnorodność. W ciągu dnia spotkasz tam ulicznych artystów, ludzi jeżdżących w skateparku czy sportowców udających się na pobliską siłownię na powietrzu. Możesz jednak natknąć się również na mnóstwo bezdomnych, których w okolicach Los Angeles jest mnóstwo. Oprócz tego przy deptaku znajduje się mnóstwo sklepu z produktami vintage, czy second-handów.

Venice Beach

Santa Monica Pier

Na popularne molo w Santa Monica bez problemu dotrzesz deptakiem z Venice Beach. Warto jest je zobaczyć z kilku powodów. Jednym z nim jest z pewnością znajdujące się na nim wesołe miasteczko Pacific Park, w którym możesz przejechać się między innymi na diabelskim młynie. Przed wejściem na molo znajduje się także zakończenie Route 66, która biegnie przez praktycznie całe Stany Zjednoczone.

Ulica Rodeo Drive

Rodeo Drive jest chyba najbardziej rozpoznawalną ulicą w Beverly Hills. To na niej znajdziesz sklepy największych światowych projektantów. Swoje butiki mają tam między innymi Chanel, Dior, czy Versace. Znajduje się tam też butik Bijan, który słynie z odzieży męskiej, w której chodzą między innymi prezydenci Stanów Zjednoczonych, a żeby zrobić w nim zakupy, trzeba umówić się na konkretną godzinę.

Przespaceruj się tą ulicą, nawet jeżeli nie masz w planach nic kupować. Możesz natknąć się tam na sławne osoby, a także zobaczyć wiele drogich samochodów. Oprócz głównej części Rodeo Drive warto zobaczyć także przylegająca do niej ulicę Via Rodeo. Znajdujące się tam budynki pozwolą poczuć Ci się jak w jednym z europejskich miast.

Rodeo Drive

Sprinkles ATM

Sprinkles ATM to nic innego jak różowy bankomat z babeczkami. Ta jedna z najpopularniejszy amerykańskich cukierni, znalazła ciekawy sposób na sprzedaż swoich produktów. I choć obecnie „babeczkowych bankomatów” jest znacznie więcej, to jednak od tego w Beverly Hills się zaczęło. Maszyna, w której możesz kupić babeczki znajduje się tuż obok tamtejsze cukierni Sprinkles i codziennie oferuje świeże słodycze pochodzące z automatu. Do najpopularniejszych babeczek należy zdecydowanie Red Velvet. Za babeczkę pochodzącą z maszyny musisz zapłacić około 5 dolarów.

Domy gwiazd i główne ulice Beverly Hills

Beverly Hills jest miejscem, które na pewno kojarzy się dużej części osób z bogactwem, sławnymi ludźmi, a także palmami. I tak też właśnie jest. Głównymi ulicami miasta jeżdżą najdroższe samochody. Przejeżdżając ulicami, po których bokach rosną palmy, możesz podziwiać domy celebrytów. Warto jest wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, który pokaże wille największych gwiazd, a przy okazji opowie ciekawostki z nimi związane. W Beverly Hills możesz zobaczyć między innymi miejsce, w którym mieszkał Michael Jackson, czy Marylin Monroe, ale także Tom Cruise czy Jennifer Aniston.

Jeżeli chcesz poczuć się przez chwilę jak bohater amerykańskiego filmu, to musisz odwiedzić Beverly Hills. Z pewnością zachwyci Cię nie tylko jego bogata architektura, ale także szerokie plaże oraz ogromna ilość palm.

Jak zaplanować swoją podróż?!

Zarezerwuj nocleg
Skorzystaj z Booking.com, gdzie znajdziesz hotele (w każdym przedziale cenowym), pensjonaty i apartamenty na całym świecie.

Bilety lotnicze
Znajdź tani lot, korzystając ze Skyscanner lub Momondo. To dwie bardzo przydatne wyszukiwarki, ponieważ przeszukują strony internetowe wielu linii lotniczych na całym świecie, więc zawsze znajdziesz najlepszą ofertę.

Bilety autokarowe
Jeżeli planujesz podróżować po Europie autokarem, to koniecznie skorzystaj z oferty FlixBusa. Ich autobusy dojeżdżają do 2 500 destynacji, w 37 krajach.

Zwiedzanie
W serwisie GetYourGuide zarezerwujesz wycieczki, przewodników, bilety do teatru czy muzeum na całym świecie! Karty miejskie, uprawniające do wielu zniżek, znajdziesz na GoCity.com.