Przejdź do treści

Czy można brać power bank do samolotu?

W czasach, gdy power banku używa się na porządku dziennym czasem zapomina się, że istnieją pewne ograniczenia. Przykładem jest podróżowanie samolotem. Power bank to narzędzie, z którym niewielu lubi się rozstawać zwłaszcza podczas długiej podróży, jednak nie zawsze jest możliwość wniesienia na pokład danego modelu. Powód? – może on być zbyt duży pojemnościowo. Linie lotnicze maja swoje ograniczenia w kwestii power banków na pokładzie. W tym artykule dowiecie się więcej na temat podróżujących power banków, by obyło się bez zbędnych, niemiłych niespodzianek.

Jakie urządzenia elektroniczne na pokładzie?

Do samolotu (luku) można wnosić urządzenia elektroniczne i elektryczne. Gdy jednak zdecydujemy się na zabranie ich do bagażu podręcznego trzeba pamiętać, ze będzie trzeba je wyjąć w czasie kontroli i umieścić w osobnym pojemniku. Nie ze wszystkich urządzeń da się skorzystać podczas lotów. Zasady przewozu sprzętów są ustalane przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA). Zrzeszenie to wydaje miedzy innymi regulacje dotyczące przewozu sprzętu elektronicznego oraz urządzeń z bateriami litowo – jonowymi.

Powerbanki o różnych pojemnościach znajdziesz w ofercie sklepu Świat Baterii.

Power bank na pokładzie

Power banki mogą być przewożone tylko w bagażu podręcznym. Ich pojemność nie powinna przekraczać granicy 27 000 mAh (100Wh), jednak są wyjątki od tej reguły. Jeśli pojemność naszego power banka jest większa, o tym fakcie należy poinformować obsługę. Dopuszczalny limit to ok. 43 000 mAh (160 Wh), urządzenia powyżej tej pojemności bez wyjątku zostają na lądzie. Każdy pasażer może przewozić jednocześnie maksymalnie dwa banki energii.

Jeżeli ma się wątpliwości, jakie elektroniczne urządzenia można przewieźć w bagażu podręcznym jak i zarejestrowanym, warto zawsze odnieść się do strony internetowej przewoźnika jak Ryanair, Wizzair, EasyJet, czy Lufthansa. W liniach tych bez problemu można przewozić power banki do 20000 mAh. Trzeba oczywiście okazać je do kontroli. W razie niepewności warto zwrócić się na kanały social media przewoźnika.  Jest to zawsze dobry pomysł biorąc pod uwagę, że nie wszyscy przewoźnicy, których liniami będziemy podróżować są członkami Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych.

Jeżeli planujecie zakup power banków zwróćcie uwagę na dokładną specyfikację. Informacje o pojemności oraz wszystkie niezbędne oznaczenia pozwolą szybko dopasować sprzęt do wymogów lotu.

Jak zaplanować swoją podróż?!

Zarezerwuj nocleg
Skorzystaj z Booking.com, gdzie znajdziesz hotele (w każdym przedziale cenowym), pensjonaty i apartamenty na całym świecie.

Bilety lotnicze
Znajdź tani lot, korzystając ze Skyscanner lub Momondo. To dwie bardzo przydatne wyszukiwarki, ponieważ przeszukują strony internetowe wielu linii lotniczych na całym świecie, więc zawsze znajdziesz najlepszą ofertę.

Bilety autokarowe
Jeżeli planujesz podróżować po Europie autokarem, to koniecznie skorzystaj z oferty FlixBusa. Ich autobusy dojeżdżają do 2 500 destynacji, w 37 krajach.

Zwiedzanie
W serwisie GetYourGuide zarezerwujesz wycieczki, przewodników, bilety do teatru czy muzeum na całym świecie! Karty miejskie, uprawniające do wielu zniżek, znajdziesz na GoCity.com.