Search The Query
Search

Jakie termosy są najlepsze zimą w góry?

Image

Karta kredytowa z Żubrem w programie Miles & More
Zbieraj mile w programie Miles & More przy każdej płatności. 1 000 mil powitalnych, ubezpieczenie podróżne, saloniki lotniskowe z usługą Flight Delay Pass. Sprawdź dokładne warunki już teraz!

Wędrówka w Tatrach poza letnim sezonem? Proszę bardzo! To gwarancja pięknych widoków i niezwykłych przeżyć. Musimy jednak pamiętać, że zimą góry są zdecydowane bardziej wymagające. Oprócz odpowiedniego sprzętu i stroju, w podróż warto zabrać również kilka przydatnych gadżetów. Jakie termosy są najlepsze zimą w góry?

  1. Jaki termos wybrać? Parametry
  2. Szklany, a może metalowy?
  3. Rodzaj korka

Wysmagani zimnym wiatrem, zziębnięci, zmęczeni, marzymy o tym, by napić się gorącej herbaty lub kawy. Ale na górskim szlaku, jeśli jesteśmy daleko od schroniska, na próżno szukać miejsca, w którym możemy kupić smaczny, rozgrzewający napój. Właśnie dlatego solidny termos turystyczny to podstawa, gdy wyruszamy na górską wyprawę. Dzięki niemu możemy utrzymać ciepło przez wiele godzin, a nawet przez całą wyprawę!

1. Jaki termos wybrać? Parametry

Czasem wystarczy kilka łyków ciepłego napoju, by poprawić morale i odzyskać utracone siły. Dlatego w plecaku turysty, który odwiedza góry zimową porą, zawsze powinno się znaleźć miejsce na termosy na napoje. Zadanie termosu jest proste – chodzi o to, by jak najdłużej utrzymać oryginalną temperaturę napoju. Ale każdy, kto miał do czynienia z termosem turystycznym, wie, że diabeł tkwi w szczegółach. Chodzi o to, by wybrać termos, który nie tylko długo utrzymuje temperaturę płynu, ale jest też całkowicie szczelny.

Znaczenie ma także pojemność termosu, sposób pokrycia zewnętrznych ścianek, kolor, liczba kubków, a także obecność (bądź brak) uchwytu.

2. Szklany, a może metalowy?

Niegdyś termosy wykonywano ze szkła. Ich zaletą niewątpliwie było to, iż mogły długo utrzymywać ciepło. Niestety tak termos miał również swoje wady. Po pierwsze, dużo ważył, a po drugie – był dość podatny na uszkodzenia. Nietrudno sobie wyobrazić, co mogłoby się wydarzyć, gdyby termos rozbił się w plecaku.

Alternatywą dla szklanego termosu jest termos wykonany ze stali nierdzewnej. Warto podkreślić, że nie trzyma on tak dobrze temperatury, jak szklany termos. Ale jest za to bardzo poręczny i wytrzymały, łatwo go wyczyścić, a dodatkowo nie pochłania on zapachów. To szczególnie przydatne, gdy termos wykorzystujemy na kawę, ale i herbatę, np. tę owocową.

3. Rodzaj korka

Inną ważną kwestią, jeśli chodzi o zakup termosu, jest rodzaj korka. Możemy wybrać ten zakręcany lub system „one touch”. W pierwszym przypadku stawiamy na plastikową, prostą, ale i niezawodną opcję. Korek się nie zepsuje, bo… zwyczajnie nie ma w nim nic, co mogłoby się zepsuć. W drugim przypadku sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Naciskamy guzik na korku, a tym samym otwieramy zawór i możemy napełnić kubek napojem. To duża wygoda, system jest szybki, a dzięki niemu nie musimy odkręcać korka i wychładzać napoju. Jest też jedno „ale” – w tym przypadku mamy do czynienia z delikatnym mechanizmem, który stosunkowo łatwo uszkodzić.

Kluczem do sukcesu jest wybór termosu dobrej jakości. Takiego, który jest poręczny, wykonany z najlepszych materiałów, praktyczny i wolny od szkodliwych substancji. Jeśli chodzi o termos, który zabierzemy w góry zimą, lepiej zapłacić o kilka złotych więcej i kupić naprawdę dobry produkt. Z pewnością nie będziemy żałować tego zakupu! Termosy turystyczne dobrej jakości znajdziemy m.in. w sklepie internetowym Sport-shop.

Opcją, którą warto rozważyć, szczególnie wtedy, gdy podróżujemy we dwoje lub w większej grupie, jest zakup termosu z dwoma kubkami. Wtedy nie tworzy się kolejka do napoju, co więcej, mamy kolejną barierę, która chroni napój przed ubytkiem ciepła.

Jak zaplanować swoją podróż?!

Zarezerwuj nocleg
Skorzystaj z Booking.com, gdzie znajdziesz hotele (w każdym przedziale cenowym), pensjonaty i apartamenty na całym świecie.

Ubezpiecz się
Ubezpieczenie podróżne pomoże Ci w wypadku choroby, urazu, kradzieży i anulowania lotu lub noclegu. To kompleksowa ochrona na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Tutaj znajdziesz kalkulator ubezpieczeń, gdzie porównasz różne oferty.

Bilety lotnicze
Znajdź tani lot, korzystając ze Skyscanner. To bardzo przydatna wyszukiwarka, ponieważ przeszukuje strony internetowe wielu linii lotniczych na całym świecie, więc zawsze znajdziesz najlepszą ofertę.

Bilety autokarowe
Jeżeli planujesz podróżować po Europie autokarem, to koniecznie skorzystaj z oferty FlixBusa. Ich autobusy dojeżdżają do 2 500 destynacji, w 37 krajach.

Zwiedzanie
W serwisie GetYourGuide zarezerwujesz wycieczki, przewodników, bilety do teatru czy muzeum na całym świecie! Karty miejskie, uprawniające do wielu zniżek, znajdziesz na GoCity.com.

Polub naszą stronę na Facebooku, na której znajdziesz aktualności, porady i inspiracje, które pomogą Ci zaplanować następną podróż.

This will close in 0 seconds