Przejdź do treści
Wenezuela

Wenezuela – atrakcje państwa Ameryki Południowej, to musisz zobaczyć!

Choć Wenezuela uchodzi za dosyć niebezpieczny kraj, to jest to miejsce, które warto dodać do listy wartych zobaczenia ze względu na swoją przyrodę. Dlaczego tak jest? Przekonaj się sam, sprawdzając, gdzie są najpiękniejsze wenezuelskie plaże i na co warto uważać, jeśli zdecydujesz się na podróż do jednego z piękniejszych państw Ameryki Południowej!

Wenezuela – gdzie leży i jak się tam dostać?

Gdzie leży Wenezuela? Jest to kraj, który znajduje się w północnej części Ameryki Południowej. Na północy graniczy ona z Oceanem Atlantyckim. Przez to, że leży ona w pobliżu równika, od maja do października pogoda bywa tam kapryśna. Najlepiej decydować się przez to na podróż w pozostałych miesiącach.

Do Wenezueli z Polski, najlepiej dostać się samolotem. Bezpośrednie samoloty na główne lotniska międzynarodowe w Caracas czy Maracaibo nie latają jednak z Warszawy. Trzeba liczyć się przez to z przesiadkami na europejskich lotniskach w Paryżu, Amsterdamie czy Stambule.

Wenezuela zwiedzanie

Atrakcje Wenezueli

Do Wenezueli warto zawitać głównie ze względu na jej piękną, a zarazem bardzo różnorodną przyrodę. To właśnie ją można uznać za jedną z głównych atrakcji w tym kraju. Jeśli chodzi o zabytki architektoniczne, to nie ma ich za wiele. Jest to kraj, gdzie znajdziesz wysokie góry, a także piękne piaszczyste plaże. Jedną z ciekawszych atrakcji jest najwyższa kolejka linowa w Meridzie, która pozwoli Ci na wjazd na górę Pico Espejo o wysokości około 4800 metrów!

Wenezuela wodospad – Salto Angel, czyli najwyższy wodospad świata

Salto Angel jest najwyższym wodospadem na świecie, którego wysokość wynosi prawie kilometr. Najdłuższy strumień wody ma natomiast około 800 metrów. Najlepiej oglądać go w trakcie pory deszczowej, czyli w okresie od października do maja, kiedy poziom wody jest najwyższy i wodospad wygląda na najbardziej imponujący. Wtedy też można zobaczyć wodospad z poziomu łódki, co daje zdecydowanie ciekawszy widok niż podziwianie go w pozostałych miesiącach z samolotu.

Caracas Wenezuela, czyli co zwiedzić w stolicy?

Choć stolica Wenezueli uchodzi za jedno z najbardziej niebezpiecznych miast na świecie, to bezpieczne poruszanie się po nim jest możliwe. Wystarczy trzymać się zasad, które pozwolą nam nie paść ofiarą przestępstwa w Caracas. Jedną z nich jest omijanie najbardziej niebezpiecznych dzielnic czy ograniczenie używania drogich sprzętów na widoku.

Jednym z miejsc, które warto zobaczyć będąc w Caracas jest Pałac Miraflores, który pełni funkcję siedziby prezydenta oraz rządu. Warto też zajrzeć do Panteonu Narodowego, w którym można znaleźć groby wielu zasłużonych obywateli Wenezueli. Podczas zwiedzania nie można pominąć też Archikatedry św. Anny, gdzie ochrzczono Simóna Bolívara – bojownika o wyzwolenie Ameryki Południowej. Jedną z piękniejszych lokalizacji w Caracas jest też Plaza Bolívar, wraz ze znajdującymi się tam budynkami. Równie wartym uwagi jest Federalny Pałac Legislacyjny, pełniący miejsce siedziby wenezuelskiego Zgromadzenia Narodowego. Muzeum, które w Caracas trzeba koniecznie zobaczyć, jest Muzeum Sztuki Współczesnej, gdzie możesz znaleźć między innymi obrazy Picassa.

Jeśli jednak zmęczy Cię zgiełk miasta, odwiedź Parque del Este, czyli jeden z najważniejszy parków w stolicy Wenezueli. Modernistyczny krajobraz Roberta Burle’a Marxa zaprowadzi Cię swymi krętymi ścieżkami do zoo, czy Planetarium Humboldta.

Wenezuela atrakcje

Archipelag Los Roques – raj dla nurków

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc Wenezueli jest archipelag Los Roques. Dlaczego tak jest? Są tam piękne piaszczyste plaże, a także przejrzysta, błękitna woda. Jest to też idealne miejsce dla osób lubiących nurkować zarówno amatorsko, jak i zawodowo – ze względu na znajdującą się tam rafę koralową.

Na archipelag możesz dostać się samolotami, które odlatują ze stolicy Wenezueli – Caracas. Po wylądowaniu na jedynej zamieszkałej wyspie El Gran Roque, na inne możesz bez problemu dostać się za pomocą łódek. Najlepiej podróżować tam w porze suchej.

Wenezuela – wyspy, które warto zobaczyć!

Oprócz archipelagu Los Roques, w Wenezueli jest wiele innych wysp, które również warto zobaczyć. Jedną z najpopularniejszych jest Margarita, która wybierana jest często przez osoby, chcące wypocząć w Wenezueli. Znajduje się tam wiele hoteli, które w swojej ofercie mają pakiet all-inclusive. Jest to wyspa, która znajduje się na Morzu Karaibskim. Znajdziesz na niej plaże, które pozwolą Ci na zażywanie kąpieli słonecznych, a także takie, na których będziesz mógł spróbować windsurfingu.

W okolicach Margarity znajdują się też wyspy Coche i Cubagua. Pełno jest tam plaż oraz hoteli, które pozwalają na relaksujący turnus. Druga natomiast jest wyspą bezludną, na której czasami można spotkać rybaków, czy poławiaczy okolicznych pereł. Warto jednak się na nią wybrać, gdyż jest to miejsce, gdzie flora została praktycznie nienaruszona przez działanie człowieka.

Wenezuela ceny i informacje praktyczne

Wybierając się do Wenezueli, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczy Ci sam paszport, który musi być ważny jeszcze pół roku od wjazdu do kraju. Jest to dosyć duże państwo, dlatego, jeśli zdecydujesz się na odwiedzenie wielu odległych od siebie miejsc, to warto skorzystać z dostępnych wewnątrz kraju lotów.

Wenezuela, Caracas

Jeśli chodzi o płatności, to warto zrezygnować tam z karty, a wyposażyć się w gotówkę. W Wenezueli obowiązuje boliwar. Jest to jednak waluta, którą możesz otrzymać wyłącznie tam. Najlepiej jest zabrać ze sobą dolary, które bez problemu możesz wymienić w lokalnych kantorach. Warto dodać, że ze względu sytuację w kraju, gdzie jest ogromna hiperinflacja, warto na bieżąco śledzić wiadomości dotyczące gospodarki i waluty.

Odwiedzając Wenezuelę, nie będziesz mógł narzekać na brak pięknych widoków. Kraj ten jest ich pełen i z pewnością warto go odwiedzić, aby się samemu o tym przekonać! Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie, które jest kluczowe dla poruszania się po tym państwie.

Jak zaplanować swoją podróż?!

Zarezerwuj nocleg
Skorzystaj z Booking.com, gdzie znajdziesz hotele (w każdym przedziale cenowym), pensjonaty i apartamenty na całym świecie.

Bilety lotnicze
Znajdź tani lot, korzystając ze Skyscanner lub Momondo. To dwie bardzo przydatne wyszukiwarki, ponieważ przeszukują strony internetowe wielu linii lotniczych na całym świecie, więc zawsze znajdziesz najlepszą ofertę.

Bilety autokarowe
Jeżeli planujesz podróżować po Europie autokarem, to koniecznie skorzystaj z oferty FlixBusa. Ich autobusy dojeżdżają do 2 500 destynacji, w 37 krajach.

Zwiedzanie
W serwisie GetYourGuide zarezerwujesz wycieczki, przewodników, bilety do teatru czy muzeum na całym świecie! Karty miejskie, uprawniające do wielu zniżek, znajdziesz na GoCity.com.