Przejdź do treści

Nie tylko Egipt faraonów – powody, dla których warto wybrać się na wakacje w Egipcie.

Egipt to idealne miejsce na wczasy. Jest to prawdziwy turystyczny raj, w którym starożytność miesza się z nowożytnością. Wakacje w Egipcie w okresie letnim to masa przyjezdnych z całego świata. Afrykańskie słońce, dostęp do ciepłego morza, przepiękne rafy koralowe oraz zabytki to pokusa dla turystów. Można skorzystać z ofert typu all inclusive lub last minute. Sprawdź, dlaczego wakacyjny pobyt w Egipcie może stać się przygodą życia.

1. Informacje o Egipcie — Egipt dla turystów

2. Egipt starożytny, czyli co robić poza hotelem?

3. Funt egipski — co kupić w Egipcie?

Egipt to jeden z najpopularniejszych kierunków — może to potwierdzić każde biuro podróży. Już teraz można sprawdzić czas przelotu do Egiptu: https://turystycznyninja.pl/ile-trwa-lot-do-egiptu-sprawdz-ile-sie-leci-do-egiptu/. Egipt to kraj muzułmański, w którym językiem urzędowym jest język arabski. Przyjezdni mogą komunikować się w języku angielskim. W miejscowościach takich jak Sharm El Sheikh lub Marsa Alam obsługa hotelowa posługuje się wieloma językami obcymi. Chociaż jest to kraj, w którym non stop dominuje piękna pogoda, to w miejscach publicznych powinno się uważać ze zbyt skąpym strojem. Kostiumy kąpielowe lepiej jest zachować na plażę. Wjazd do Egiptu wymaga wizy.

Wizy turystyczne wydawane są bez żadnego problemu. Chociaż Egipt jest przyzwyczajony do turystów i w zasadzie można powiedzieć, że żyje z turystyki, to władze egipskie mogą ostrzegać przed samodzielnym wypadami w celach zwiedzania. Najbezpieczniejsze są wycieczki zorganizowane. Mogą być jednodniowe lub nawet kilkudniowe, w zależności od wybranej destynacji.

Osoby, które zdecydują się nie opuszczać bazy hotelowej, również mogą liczyć na wiele atrakcji. Do Egiptu można lecieć na wypoczynek bierny, ale wiele osób nie chce jedynie plażować nad Morzem Czerwonym. Najbardziej atrakcyjne ceny to oczywiście propozycje last minute, które można sprawdzić za pomocą https://turystycznyninja.pl/last-minute/egipt/. Poznasz aktualne informacje dotyczące pobytu last minute i all inclusive. 

Informacje o Egipcie — Egipt dla turystów

Egipskie miejscowości wypoczynkowe to sprawdzony sposób na niezapomniany urlop. Najlepsze oferty proponują bezpośredni dostęp do Morza Czerwonego. Warto postarać się o pokój czy apartament z widokiem na morze. Trzeba mieć świadomość, że „zemsta faraona” to zjawisko, które może dopaść każdego turystę. Są to zaburzenia żołądkowo — jelitowe, którym może towarzyszyć gorączka i deszcze. Dlatego tak ważne jest, by spożywać wodę przegotowaną lub wodę oryginalnie butelkowaną, najlepiej z hotelu. Żywienie poza hotelem może być ryzykiem, ale prawdziwe smaki Egiptu znajdują się poza hotelową restauracją. Wakacje w Egipcie wymagają jednak zachowania ostrożności — różnice kulturowe mogą powodować nieporozumienia na przykład na tle ubioru.

Egipt starożytny, czyli co robić poza hotelem?

Typowa baza hotelowa to bardziej raj dla miłośników nurkowania niż zwiedzania. Zjawiskowa rafa koralowa sprawia, że nikomu nie chce się wracać do hotelu. Jej zniewalające piękno na stałe pozostaje we wspomnieniach. Na własne oczy można zobaczyć kolorowy podwodny świat. Nurkowanie w tak pięknym miejscu to fantastyczne doznanie. Turystom zaleca się zabieranie ze sobą napojów, gdyż w okolicach rafy cena za wodę w butelce może być dużo wyższa niż w sklepie. 

Egipt to przede wszystkim świat niezwykłych zabytków. Hotele proponują wycieczki fakultatywne. Stolica Egiptu to piramidy i Muzeum w Kairze, gdzie można zobaczyć skarby, które przez wieki skrywał grobowiec Tutenchamona. Największe miasto Afryki wymaga wiele czasu na kompletne poznanie. Jeśli chodzi o wycieczki, to standardem jest wyprawa do miejsc takich jak Dolina Królów, gdzie znajdują się grobowce faraonów. Dolinę Królów trzeba zwiedzać z odpowiednim przygotowaniem — jest tam wyjątkowo gorąco, a w grobowcach udostępnionych do zwiedzania nie za bardzo jest czym oddychać. Natomiast zejście do grobowców to poznanie smaku historii starożytnej, która może rozbudzić fascynację światem faraonów.

Niecodzienną wyprawę stanowi wyjazd do Abu Simbel, gdzie znajduje się Wielka Świątynia Ramzesa II i Świątynia Nefertari. Tak potężnej świątyni mógł domagać się jedynie bóg słońca. Jeśli chodzi o stanowiska archeologiczne, to Polacy mają tu wiele osiągnięć. Przyczynili się do uratowania wielu zabytków. 

Funt egipski — co kupić w Egipcie?

Wyjazd do Egiptu łączy się z koniecznością wymiany waluty na funt egipski. Jeśli chodzi o zakupy, to lokalne stragany i sklepiki zapraszają do kupna egzotycznych towarów. Sprzedawcy lubią, gdy turyści się z nimi targują. Akceptowanie cen od razu to dla handlarzy spore rozczarowanie. Sztuka targowania się jest bardzo ceniona w tym kraju. Jeśli chodzi o handlarzy, to chcą i potrafią sprzedać praktycznie wszystko. Zabraknie miejsca w walizkach na rzeczy przywiezione z Polski. Najpopularniejsze pamiątki to figurki faraonów, bóstw, piramid. Bardzo popularne są ozdoby ze skarabeuszami. Można zakupić dekoracyjne malowidła na papirusach.

Niezwykłe zapachy olejków to sposób na zatrzymanie zapachu Egiptu po powrocie do Polski. Kto raz poznał Egipt, ten z pewnością będzie planować w tym kraju kolejne wakacje. Potrzebna Ci będzie wiza jednokrotna czy wiza wielokrotna?

Materiał zewnętrzny

Jak zaplanować swoją podróż?!

Zarezerwuj nocleg
Skorzystaj z Booking.com, gdzie znajdziesz hotele (w każdym przedziale cenowym), pensjonaty i apartamenty na całym świecie.

Bilety lotnicze
Znajdź tani lot, korzystając ze Skyscanner lub Momondo. To dwie bardzo przydatne wyszukiwarki, ponieważ przeszukują strony internetowe wielu linii lotniczych na całym świecie, więc zawsze znajdziesz najlepszą ofertę.

Bilety autokarowe
Jeżeli planujesz podróżować po Europie autokarem, to koniecznie skorzystaj z oferty FlixBusa. Ich autobusy dojeżdżają do 2 500 destynacji, w 37 krajach.

Zwiedzanie
W serwisie GetYourGuide zarezerwujesz wycieczki, przewodników, bilety do teatru czy muzeum na całym świecie! Karty miejskie, uprawniające do wielu zniżek, znajdziesz na GoCity.com.