majaland

Majaland Kownaty – odwiedź kolorowy park rozrywki, inspirowany bajką „Pszczółka Maja”

Pszczółka Maja, Gucio i wielu innych towarzyszy zaprasza do Majaland Kownaty – jedynego takiego parku rozrywki w Polsce. To świetnie miejsce na weekendowy wyjazd dla rodzin z dziećmi, które chętnie przeniosą się w magiczny świat znany z bajkowego ekranu telewizora. Dla najmłodszych przewidziano wiele atrakcji i zabaw, a pobyt stanowi niezapomniane przeżycie dla niejednego uczestnika wycieczki. Karuzele, rollercoastery, a może wyścigi samochodowe? W Kownaty Majaland nie można się nudzić!

Kilka słów o Majaland Kownaty

Majaland Kownaty to usytuowany w województwie lubuskim tematyczny park rozrywki i pierwsza taka inwestycja na terenie Polski. Miejsce służy rozrywce i zabawie dzieci oraz ich rodzin, a do parku często organizowane są wycieczki grup szkolnych i przedszkolnych. Wszyscy goście odwiedzający Majaland mogą zobaczyć na żywo magiczny świat znany z animowanej bajki „Pszczółka Maja”, a przy tym świetnie spędzić czas, korzystając z licznych atrakcji! Wizyta w parku rozrywki wiąże się z niekończącą się frajdą i mnóstwem nowych doznań, a integracji i świetnej zabawie sprzyja szereg kolejek, karuzel, huśtawek oraz innych, ciekawych tematycznych atrakcji. Dla dyspozycji gości znajduje się bogato wyposażona strefa gastronomiczna, oferująca dania z grilla, pizzę, burgery, przekąski, słodkości i napoje, dzięki czemu w Majaland można spędzić cały dzień! Warto pamiętać o odpowiednim i wygodnym ubiorze. Niektóre atrakcje wykorzystują wodę, więc należy liczyć się z małą ochłodą podczas przejażdżki.

Majaland Kownaty – atrakcje

Każda osoba przybywająca do Kownaty Majaland po wejściu otrzymuje mapę parku z rozmieszczonymi atrakcjami i trasami usprawniającymi dojście. Wszystkie z nich są szczegółowo opisane w legendzie, dzięki czemu przemieszczanie się po kompleksie nie stanowi problemu. Dodatkowo można szybko uzyskać informację odnośnie do tego, w jakich miejscach parku znajdują się punkty gastronomiczne lub sklepy z pamiątkami. Atrakcje w Majaland znajdują się zarówno na świeżym powietrzu, jak i wewnątrz obiektów, dzięki czemu park można odwiedzać przez cały rok. Co czeka na gości? Przedstawiamy wszystkie atrakcje bajkowej krainy Pszczółki Mai i jej przyjaciół!

 1. Karuzela kwiatów

Niezwykła karuzela, która wymaga dużego skupienia! Podczas przejażdżki rozbrzmiewa piosenka śpiewana przez pszczółkę Maję, która pomaga w unikaniu wodnych natrysków. Magiczny kwiatowy świat mogą odkrywać wraz z osobą towarzyszącą dzieci powyżej 0,96 m wzrostu, natomiast samodzielnie – dzieci powyżej 1,20 m.

 1. Karuzela motyli

Karuzela łańcuchowa, która składa się z kilkunastu krzesełek obracających się wokół wazonu, nad którym unosi się rój motyli. Korzystać z atrakcji mogą wszystkie dzieci powyżej 1,20 m wzrostu oraz mniejsi goście od wzrostu 1 m wraz z osobą towarzyszącą.

 1. Dyskoteka

Wydzielona strefa dla wszystkich miłośników tańca. W strefie Mai można pokazać swoje prawdziwie zdolności, a na parkiecie miejsce znajdzie się zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

 1. Kulki

Basen wypełniony kulkami to atrakcja, która sprawdza się bez względu na wiek i sprawia dużo radości. Uczestnicy mogą zanurzyć się w specjalnie przygotowanej strefie z kulkami o wielu barwach. Do basenu mogą wskoczyć dzieci maksymalnie do 1,40 metrów wzrostu.

 1. Las zabaw

Tor przeszkód składający się z wielu etapów do pokonania. Uczestnicy atrakcji muszą wykazać się sprytem i zwinnością, by podołać czekającym ich wyzwaniach. Miejsce to jest odpowiednie na zabawę dla najmłodszych gości, ponieważ minimalny wzrost do wzięcia udziału w zabawie to 0,85 m.

 1. Plac zabaw Gucia

Miejsce, które podobnie jak Las Zabaw sprawdzi się dla miłośników zabaw i trudności z nimi związanych. Na odwiedzających plac zabaw czeka wiele okazji do wspinania się, wyścigów i skoków po linach. Po przygotowanych atrakcjach można skakać samodzielnie od 1,20 wzrostu.

 1. Plac zabaw Mai

Plac dla najmłodszych gości parku rozrywki, wyposażony a atrakcje adekwatne do ich wzrostu i umiejętności. Huśtawki i koniki do bujania to nie wszystko, co może spotkać tu miłośników Mai i Gucia.

 1. Miasteczko samochodowe

Atrakcja, która sprawdzi, kto jest idealnym kandydatem na kierowcę! Dzieci mogą poruszać się po wyznaczonych trasach w samochodach osobowych lub ciężarowym, ale należy uważać na wszystkie niebezpieczeństwa. Przejazd na czerwonym świetle nie wchodzi w grę!

 1. Przygoda z Filipem

Kolejka, której głównym bohaterem jest konik polny Filip z bajki „Pszczółka Maja”. Na grzbiecie ulubieńca można okrążyć wyrastające muchomory i piękne wysokie słoneczniki. Na kolejkę mogą wsiąść samodzielnie dzieci posiadające 1,20 m wzrostu.

 1. Super Ślizg

Zjeżdżalnia, która przyciąga wszystkich gości swoją długością. Uczestnicy, którzy zdecydują się na zjazd, muszą zasiąść w specjalnie przygotowanych workach, które zapewniają, jak sama nazwa wskazuje – super ślizg! Dzięki czemu można się ścigać i obstawiać zakłady „Kto pierwszy na dole?”. Zjeżdżać mogą dzieci powyżej 0,85 metrów wzrostu z osobą towarzyszącą i samodzielnie o wzroście powyżej 1 metra.

 1. Szkoła Latania

Karuzela, która wzniesie na wysokość wszystkich chętnych poznania tajników latania! Co zrobić, by wznieść się jeszcze wyżej? Wszystko zależy od siły nóg i ilości wykonanych obrotów pedałem. To doskonały test weryfikujący, kto wydolnościowo lepiej sprawdzi się w roli pszczółki podróżującej z kwiatka na kwiatek!

 1. Samochodziki

Atrakcja, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, czyli jazda bez trzymanki i ze wciśniętym pedałem gazu. Przed chętnymi poprowadzić samochodzik spore zadanie – trzeba uważać, by nie wypaść z toru i nie spowodować kraksy!

 1. Wulkan

Wspinaczka do zjeżdżalni, czyli wulkan! Ta atrakcja polega na pokonaniu trasy pod górę i przejechaniu się długą zjeżdżalnią na sam dół w kilka chwil! Wymaga od uczestników zdolności wspinaczkowych, ale ciężko, by ktoś nie podołał tym trudnościom.

 1. Wilkołak

Rollercoaster Wilkołak to drewniana konstrukcja, która pozwala poczuć wiatr we włosach przy prędkości 71 km/h i więcej! Kolejka mknie po torze, przedstawiając straszliwy świata wilkołaków. Przejazd nie jest krótki, ponieważ trasa posiada aż 618 metrów długości.

 1. Inne atrakcje

Ponadto na terenie Majaland Kownaty znajduje się wiele innych atrakcji, które powstały z myślą o najmłodszych gościach parku. Są wśród nich: Żabki, Zakręcona Farma czy Łódeczki. Dodatkowo goście mogą obejrzeć teatralne show oraz liczne pokazy i występy na scenie teatru.

Co nowego w Parku rozrywki Majaland Kownaty od lata 2021? Dla fanów bajki Super Wings powstaje kilka nowych, tematycznych atrakcji, które stworzą oddzielną strefę. Wśród planowanych konstrukcji ma znaleźć się karuzela wznosząca pilotów samolotów w przestworza oraz jedna atrakcja wodna i nowy punkt gastronomiczny. Oto propozycje nowych obiektów, które już latem 2021 mają cieszyć odwiedzających gości parku:

 • Jett Fly

Atrakcja, która sprawdzi się dla wszystkich nieposiadających lęku wysokości lub tych, którzy chcą się z nią zmierzyć tak jak dzielni Donni i Jett! Na wysokości 22 metrów można stać się pilotem jednego z samolotów zawieszonych na karuzeli i latać w przestworzach niczym prawdziwy zawodowiec. Wagoniki mają wizualnie oddać charakter maszyny, dzięki rozłożystym skrzydłom montowanym w każdym z nich. Podczas przejażdżki nie będzie można narzekać na brak pięknych widoków!

 • Aqua Team Playground

Wodna atrakcja, która powinna przypaść do gustu wszystkim miłośnikom podniebnych lotów. Obiekt ma składać się z kilku wodnych zjeżdżalni, a uczestnicy będą zdobywać bazy, unikając wywrotowych wiader wody! Jedno jest pewno – mało kto zdoła się uchronić przed całkowitym zamoczeniem!

 • World Aircraft Snack

Bar przekąskowy dla wszystkich wielbicieli amerykańskiego jedzenia! Hot-dogi, zapiekanki i przekąski oraz wiele słodkości poszerzy działalność gastronomiczną parku o kolejny punkt z pyszną gastronomią!

Wickieland

Wickieland to jedna ze stref poświęcona dzielnego wikingowi Wickiemu, który stał się bohaterem tego miejsca. Wśród atrakcji znajduje się wiele huśtawek i karuzeli wodnych, dzięki którym zabawa jest jeszcze bardziej udana. Najbardziej popularne z nich to:

 • Wodna bitwa
 • Wielka Fala
 • Rollercoaster Wikingów
 • Totem Wikingów
 • Tratwa
 • Gry Wickie
 • Wielki Drakkar

Park stale się rozwija i poszerza swoją działalność, dzięki czemu uczestnicy mogą liczyć na jeszcze więcej ciekawych doznań i pomysłów, które związane są z ich ulubionymi bohaterami z bajek.

Organizacja urodzin w parku Majaland

W Majaland Kownaty można zorganizować urodziny w bajecznym klimacie! Impreza urodzinowa w parku rozrywki to spotkanie z animatorami, którzy wdają się w role bajkowych postaci oraz wspaniała uczta, a to wszystko w promocyjnych cenach! Wystarczy powiadomić obsługę parku 15 dni przed planowaną wizytą o dniu przyjazdu i ilości osób, których liczba nie może przekroczyć 8 oraz skonsultować wybór menu. Wstęp promocyjny możliwy jest trzy dni przed planowanymi obchodami urodzin, w dniu urodzin oraz trzy dni od daty ich świętowania i dotyczy solenizant do 11 lat, który może wejść na teren parku za jedną złotówkę i czuć się jak na prawdziwego jubilata przystało!

Praktyczne informacje o parku Majaland Kownaty

Atrakcje na terenie parku przystosowane są dla dzieci, osób dorosłych, a także osób niepełnosprawnych, które mogą korzystać z wszystkich dostępnych rozrywek i zabaw. Obsługa została przeszkolona pod kątem udzielania pierwszej pomocy, a wszystkie punkty zabaw są regularnie sprawdzane i konserwowane, a bezpieczeństwo gości jest najważniejsze.

Majaland – bilety

Cena biletu do Majaland jest indywidualna i zależna od wieku, wzrostu uczestników i aktualnego sezonu. Cennik prezentuje się następująco:

 • Bilet dla osób poniżej 0,85 cm wzrostu – 1 zł
 • Bilet dla osób o wzroście 85 cm – 99 cm – 49,90 zł
 • Bilet dla osób o wzroście wyższym niż 1 metr w sezonie niskim – 79,90
 • Bilet dla osób o wzroście wyższym niż 1 metr w sezonie wysokim – 99,90
 • Bilet dla seniora powyżej 70 lat – 49,90 zł
 • Bilet dla kobiet w ciąży (powyżej 8. miesiąca) i osób niepełnosprawnych – 59,90
 • Bilet popołudniowy (ważny w ciągu trzech ostatnich godzin działania parku) – 59,90

Na teren Parku Rozrywki Majaland mogą wejść posiadacze karty rocznej, która uprawnia do wielu zniżek i przywilejów w 70 pozostałych parkach rozrywki w Polsce i za jej granicami. Koszt karnetu rocznego w zależności od wieku, wzrostu i udogodnień wynosi od 99 do 249 złotych.

Majaland – godziny otwarcia

Godziny otwarcia parku Majaland Kownaty mogą się różnić w zależności od tego, jaki sezon trwa aktualnie. Może się zdarzyć, że niektóre atrakcje również będą tymczasowo wyłączone z użytku w związku z pracami konserwacyjnymi. Wszystkie informacje na temat dostępności atrakcji i godzin otwarcia można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej parku Majaland.

Jak dojechać do parku rozrywki Majaland?

Majaland usytuowany jest w pobliżu miejscowości Torzym w województwie lubuskim, a na miejsce najłatwiej dojechać samochodem lub korzystając z komunikacji autobusowej. Najszybsze trasy prowadzą przez drogę szybkiego ruchu S3 oraz autostradę A2, które przebiegają blisko zachodniej granicy kraju.