Wybór produktów myjących skórę twarzy nie może być przypadkowy. Nieprawidłowo dopasowane mogą nasilać pewne cechy cery, jak przetłuszczanie czy suchość, ale też sprzyjać pojawieniu się wykwitów i innych niedoskonałości. Ważna w pielęgnacji jest również technika prowadzenia zabiegów.
Co do mycia twarzy?
Ze względu na to, że skóra twarzy nieustannie zmaga się z nieprzyjemnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak makijaż i inne zanieczyszczenia, w tym smog czy kurz oraz promieniowaniem słonecznym i wiatrem, wymaga ona szczególnej pielęgnacji. Najbardziej istotne jest poddawanie jej regularnym zabiegom oczyszczania. Aby osiągnąć optymalne efekty zabiegów pielęgnacyjnych, do ich przeprowadzenia należy jednak używać odpowiednich produktów. Warto zdecydować się na dermokosmetyczne produkty do mycia twarzy ze względu na ich hipoalergiczny charakter. Dzięki temu można z nich korzystać bez względu na typ cery i jej potrzeby, a także wiek. Tego typu emulsje są bezpieczne również dla kobiet w ciąży i dzieci, ponieważ stworzone zostały na bazie naturalnych i bezpiecznych, czyli łagodnych, ale zarazem skutecznych w swym działaniu składników.
Dlaczego dermokosmetyki?
Przede wszystkim ich działanie ma charakter dwufazowy. To oznacza, że składniki są natury olejowej i wodnej. Dzięki temu usuwają one zanieczyszczenia suche i tłuste z powierzchni cery oraz jej trudno dostępnych miejsc, jak pory czy zmarszczki. Co więcej, dermokosmetyczne produkty do mycia twarzy nie tylko odświeżają i odblokowują pory, ale także działają przeciwzapalnie i wzmacniająco. Sprzyjają zatem dodatkowo ustępowaniu dolegliwości takich jak ból, zaczerwienienia, łuszczenie i uczucie napięcia związane z podrażnieniami i pojawianiem się nieestetycznych wykwitów. Dobroczynnie wpływają ponadto na szczelność bariery lipidowej, czyli płaszcza ochronnego skóry. Co ciekawe, dermokosmetyczne emulsje oczyszczające stwarzają skórze warunki do optymalnej regeneracji poprzez odciążenie jej z zalegających zanieczyszczeń, ale również dostarczając cennych składników odżywczych. Dzięki nim wspierają naturalne procesy odnowy biologicznej wszystkich warstw skóry, przyspieszając odbudowę jej tzw. cementu, gojenie się ran czy opóźniając fotostarzenie.
Jak oczyszczać skórę twarzy?
Najważniejsze jest to, aby zabieg wykonywać regularnie, tzn. codziennie rano i wieczorem, czyli zawsze przed nałożeniem makijażu czy innych produktów pielęgnacyjnych. Zabieg oczyszczania można wykonać na wiele sposobów, np. na mokro bądź sucho. Pierwszy z nich można przeprowadzić z użyciem bieżącej wody, najlepiej o letniej temperaturze, poprzez opłukanie twarzy, nałożenie i rozprowadzenie dermokosmetycznego produktu myjącego na dłonie i cerę oraz zmycie powstałej piany. Drugi z nich polega na aplikowaniu dermokosmetycznej emulsji wacikiem kosmetycznym.