Przejdź do treści
hurghada grand aquarium

Hurghada Grand Aquarium (Egipt) – wszystko, co warto wiedzieć o tym niesamowitym miejscu w Hurghadzie!

Ochrona środowiska naturalnego to misja, którą powinniśmy czuć i wypełniać wszyscy. Na szczęście są takie obiekty jak Grand Aquarium w egipskiej Hurghadzie, których celem jest szerzenie wiedzy o gatunkach zwierząt i roślin w Morzu Czerwonym i poszerzanie świadomości turystów i nie tylko. W artykule przedstawiamy historię miejsca, a także omawiamy, co ma do zaoferowania i ile to wszystko kosztuje. Zapraszamy!

Hurghada Grand Aquarium – dlaczego warto odwiedzić ogromne akwarium?

Hurghada to jeden z najczęściej odwiedzanych przez turystów regionów Egiptu. Rozbudowana baza hotelowa, mnogość różnorodnych atrakcji i doskonała pogoda przez cały rok sprawiają, że miejsce to jest idealną opcją zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i miłośników przygód i nurkowania. Grand Aquarium Hurghada to obiekt, w którym można aktywnie spędzić czas, niezależnie od wieku czy zainteresowań. Otwarte w 2015 roku akwarium pozwala wejść do głębin Morza Czerwonego i zapoznać się z tamtejszą florą i fauną. Mnogość przygotowanych przez twórców atrakcji sprawi, że nikt nie będzie się tam nudził. To zdecydowanie najlepszy tego typu obiekt w Egipcie, więc nie może Cię tam zabraknąć!

Hurghada Grand Aquarium  cena

Historia i misja akwarium

Pomysłodawcami i założycielami Grand Aquarium są Magdy Faik Abdul-Latif, Ali Abdel-Razek Abdel-Moneim i Mohamed Ahmed Taha. Ich inicjatywa zrodziła się już w 2009 roku, a 23 stycznia 2015 roku doszło do otwarcia obiektu. Powierzchnia akwarium wynosi 40 000 m², a ilość zgromadzonej tam wody to 3,500 m³. Celem przyświecającym twórcom jest możliwość zaprezentowania gościom bogatej roślinności i wspaniałych okazów zwierząt występujących w Morzu Czerwonym oraz zachęcenie do ochrony bogactw naturalnych. Dzięki współpracom z badaczami z różnych uniwersytetów prowadzone są tam działania mające na celu ochronę zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Organizowane są również programy edukacyjne, a podczas zwiedzania można dowiedzieć się mnóstwa praktycznych informacji na temat życia w morzach i oceanach.

Ceny biletów i godziny otwarcia

Grand Aquarium Hurghada jest czynne codziennie od 9:00 do 19:00. Zwiedzanie trwa zwykle około 1,5 h, ale pobyt nie jest ograniczony czasowo. Ostatnie wejście odbywa się o 17:00. Bilety wstępu można zarezerwować na oficjalnej stronie internetowej obiektu. Strona wygeneruje wtedy specjalny kod, który należy pokazać w kasie i który upoważnia do otrzymania zniżki za zamówienie online. Poniżej przedstawiamy, jak prezentują się ceny biletów (stan na marzec 2022 roku).

Dla Egipcjan:

  • dorosły – 275 funtów egipskich (z kodem promocyjnym online 235 funtów egipskich);
  • dziecko od 4. do 10. roku życia – 137,5 funtów egipskich;
  • dziecko do 4. roku życia – za darmo.

Arabowie i mieszkańcy (za okazaniem arabskiego dowodu tożsamości lub potwierdzeniem adresu):

  • dorosły – 437 funtów egipskich (z kodem promocyjnym online 372 funty egipskie);
  • dziecko od 4. do 10. roku życia – 219 funtów egipskich;
  • dziecko do 4. roku życia – za darmo.

Turyści:

  • dorosły – 32 dolary amerykańskie (z kodem promocyjnym online 28 dolarów amerykańskich);
  • dziecko od 4. do 10. roku życia – 16 dolarów amerykańskich;
  • dziecko do 4. roku życia – za darmo.

Wejścia grupowe należy umawiać indywidualnie za pośrednictwem e-maila lub telefonicznie. Grupa musi liczyć minimum 25 osób dorosłych. Zgodnie z aktualnymi kursami walut (marzec 2022) 275 funtów egipskich to około 73 złote, 437 funtów egipskich to około 116 złotych, a 32 dolary amerykańskie to 134 złote. W obiekcie istnieje możliwość organizowania imprez, takich jak np. urodziny, a wszystko to wycenia się indywidualnie. Należy skontaktować się z pracownikami akwarium, najlepiej telefonicznie pod numerem (0020)111-618-1117 lub przez e-mail info@hurghadaaquarium.com. Warto jeszcze zaznaczyć, że wojskowi i pełnoletni członkowie ich rodzin otrzymują zniżkę 10% na wejście.

Hurghada Grand Aquarium bilety

Jakie zwierzęta spotkamy w Hurghada Grand Aquarium?

W Grand Aquarium w Hurghadzie żyje ponad 1200 zwierząt z ponad 100 różnych gatunków. Jak czytamy na oficjalnej stronie obiektu, wśród nich znajdują się m.in.: żarłacz brunatny, rekin tygrysi, rekin pielęgniarz, płaszczka, żółw zielony, rekin łopatonosy czy żarłacz czarnopłetwy. Zwierzęta pozyskiwane są na różne sposoby (kupowane, ratowane), a sporo z nich narodziło się na terenie obiektu. Rekiny karmione są zazwyczaj o 11:00 i 15:00, więc jeśli zależy Ci, aby to zobaczyć, udaj się na wycieczkę właśnie wtedy.

Hurghada Grand Aquarium – najciekawsze atrakcje

W Hurghada Grand Aquarium czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji. Obiekt podzielony jest na różne strefy, w tym np. las deszczowy, minizoo, akwarium ze słodką oraz słoną wodą czy stanowisko paleontologiczne. W każdej z części podziwiać można inne gatunki zwierząt czy roślin, a także skamieniałości. Poza tym znajduje się tam kawiarnia, w której warto zrelaksować się po zwiedzaniu akwarium.

Nurkowanie z rekinami

Zdecydowanie największą i najbardziej ekscytującą atrakcją dla odwiedzających akwarium gości jest możliwość nurkowania z rekinami. Jest to aktywność przeznaczona zarówno dla osób, które nigdy nie nurkowały, jak i dla tych z doświadczeniem. Pływanie wśród rekinów jest możliwe między 11:00 a 15:00 i trwa około 35 minut. Bilety można zamówić online i kupić na miejscu. Rezerwacja internetowa upoważnia do zniżki, więc warto z niej skorzystać. Cena podstawowa wynosi 125 dolarów amerykańskich (około 527 złotych – marzec 2022 roku), a ulgowa 105 dolarów (około 443 złote).

Grand Aquarium Hurghada to sześciokrotny zdobywca nagrody Traveler’s Choice Awards. Stanowi punkt obowiązkowy podczas wakacji w Hurghadzie i mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył Ci nieco misję i znaczenie tego miejsca. Możesz tam obejrzeć wspaniałe okazy natury, a także samemu wskoczyć do morskiej wody razem z rekinami. Gotowy?!

Jak zaplanować swoją podróż?!

Zarezerwuj nocleg
Skorzystaj z Booking.com, gdzie znajdziesz hotele (w każdym przedziale cenowym), pensjonaty i apartamenty na całym świecie.

Bilety lotnicze
Znajdź tani lot, korzystając ze Skyscanner lub Momondo. To dwie bardzo przydatne wyszukiwarki, ponieważ przeszukują strony internetowe wielu linii lotniczych na całym świecie, więc zawsze znajdziesz najlepszą ofertę.

Bilety autokarowe
Jeżeli planujesz podróżować po Europie autokarem, to koniecznie skorzystaj z oferty FlixBusa. Ich autobusy dojeżdżają do 2 500 destynacji, w 37 krajach.

Zwiedzanie
W serwisie GetYourGuide zarezerwujesz wycieczki, przewodników, bilety do teatru czy muzeum na całym świecie! Karty miejskie, uprawniające do wielu zniżek, znajdziesz na GoCity.com.