Przejdź do treści
zoo wroclaw

ZOO Wrocław – co warto zobaczyć w jednym z największych zoo na świecie!

Jedną z ciekawszych Wrocławskich atrakcji jest ZOO. Wybierz się do ogrodu botanicznego stolicy Dolnego Śląska i zobacz na żywo ponad 14 tysięcy różnych zwierząt. Jest to jedno z chętniej odwiedzanych ZOO w całej Europie! Wybierz ciepły weekend na wycieczkę do Wrocławia i koniecznie odwiedź to niezwykłe miejsce!

ZOO Wrocław – zwierzęta, jakie tam spotkasz

We Wrocławskim ZOO znajdziesz aż 14 tysięcy zwierząt należących do 1100 gatunków pochodzących z całego globu. Ogród zoologiczny stolicy Dolnego Śląska jest trzecim na świecie pod względem ilości posiadanych odmian zwierząt oraz piątym najchętniej odwiedzanym ZOO w Europie. Na terenie ogrodu zoologicznego znajdziesz wiele ciekawych pawilonów, takich jak Afrykarium, Małpiarnia, Słoniarnia, Terrarium połączone z Motylarium, piękne akwarium z egzotycznymi rybami oraz wiele innych fascynujących miejsc.

Afrykarium we Wrocławskim ZOO ma na celu prezentację afrykańskich ekosystemów. Jest to najchętniej odwiedzana atrakcja w ogrodzie zoologicznym. Z mieszkańców wodnej krainy zobaczysz tam liczne barwne ryby pływające wokół pięknej rafy koralowej, płaszczki i rekiny młoty czy krokodyle i manaty. Na miejscu znajdziesz również hipopotamy nilowe, pingwiny tońce oraz najmniejsze antylopy na świecie, dikdiki.

zoo afrykanarium

W Małpiarni żyje około 235 gatunków małp właściwych oraz małpiatek. Większość z nich jest niestety zagrożona wyginięciem. Zobacz na żywo makaki czubate, które naturalnie żyją jedynie na indonezyjskiej wyspie Celebes oraz najgłośniejszą małpę Nowego Świata, wyjca czarnego. W Małpiarni uważaj na swoje okulary oraz czapki. Jest ona wielkim wolnym wybiegiem dla leniwców, które lubią się czasem skusić na sięgnięcie po różne ciekawe fanty.

Terrarium jest miejscem, gdzie zobaczysz różne okazy gadów, płazów i bezkręgowców. W osobnym wydzielonym sektorze znajdującym się na 1 piętrze budynku mieści się słynna Motylarnia. Przypominające miniaturowa dżungle pomieszczenie jest domem dla pięknych barwnych motyli. Koniecznie musisz tam zajrzeć!

ZOO Wrocław – cennik

Zastanawiasz się, ile kosztuje wstęp do Wrocławskiego ogrodu zoologicznego? Koszt biletu ulgowego wynosi 50 złotych, a normalnego 60. Bilet upoważnia do zwiedzania zarówno zoo, jak i poszczególnych budynków znajdujących się na jego terenie. Ulga na bilet obejmuje również studentów. Mieszkasz na terenie Wrocławia? Załóż kartę „Nasz Wrocław”. Uprawnia Cię ona do darmowego wejścia raz do roku oraz zniżek na następne wejścia. Z kartą bilet ulgowy kosztuje 25 złotych, a normalny 35.

Jeśli jednak planujesz odwiedzić ZOO więcej niż jeden raz w roku, warto przemyśleć zakup rocznego karnetu. Ulgowa karta ważna rok kosztuje 80 złotych, a normalna 120. Jeśli posiadasz kartę „Nasz Wrocław”, roczny bilet ulgowy kosztować Cię będzie 72 złote, a normalny 108 złotych.

Zakup biletów wstępu możliwy jest w kasie biletowej lub w automacie przy wejściu. Możesz również kupić bilety online przez oficjalną stronę internetową ZOO. Podczas kupna możesz wybrać dopłacenie 1 złotówki na zbiórkę wspierającą ochronę gatunków zwierząt zagrożonych w Polsce i na świecie.

zoo oceanarium

ZOO Wrocław – godziny otwarcia

Godziny otwarcia ZOO we Wrocławiu ustalone są indywidualnie na konkretne miesiące. Od listopada do lutego w dniach od poniedziałku do czwartku atrakcja otwarta jest w godzinach 9:00-16:00, a od piątku do niedzieli oraz w święta od 9:00 do 17:00. Dnia 24 i 31 grudnia ogród zoologiczny czynny jest w godzinach 9:00-14:00.

W okresie od kwietnia do września od poniedziałku do czwartku ZOO otwarte jest w godzinach 9:00-18:00. Od piątku do niedzieli i w święta ogród zoologiczny czynny jest od 9:00 do 19:00.

W marcu i październiku atrakcja dostępna jest od poniedziałku do czwartku od 9:00 do 17:00 oraz od piątku do niedzieli i w święta od 9:00 do 18:00. Warto pamiętać, że bilet wstępu można zakupić godzinę przed zamknięciem ZOO.

Booking.com

ZOO Wrocław – parking

Obok Wrocławskiego ZOO znajdują się cztery duże parkingi. Pierwszy zlokalizowany jest po tej samej stronie drogi co ogród zoologiczny. Znajduje się nieopodal przystanku autobusowego o nazwie „Tramwajowa”, około 450 metrów od głównego wejścia. Parking położony jest dokładnie na ulicy Wróblewskiego 9.

Drugi parking znajdziesz po drugiej stronie ulicy przy Hali Stulecia, obok przystanku tramwajowego „ZOO”. Miejsce parkingowe oddalone jest od głównego wejścia o około 200 metrów. Będziesz musiał przejść przez wiadukt obok parkingu, by przedostać się na drugą stronę drogi.

Dwa mniejsze parkingi w okolicy ogrodu zoologicznego znajdują się przy ulicy Mickiewicza 35 oraz przy ulicy Parkowej/Dicksteina. Pojedyncze miejsca postojowe znajdziesz również wzdłuż ulicy Parkowej, ulicy Bartla oraz ulicy Pasteura.

zoo wrocław

ZOO Wrocław ile czasu potrzebujesz na zwiedzanie?

Wrocławskie ZOO obejmuje obszar aż 33 hektarów i jest domem dla około 14 tysięcy zwierząt. Wycieczka w samym Afrykarium zajmie Ci około 1,5 godziny dlatego warto, żebyś przygotował sobie od 3 do 4 godzin na zobaczenie reszty pawilonów z wieloma gatunkami motyli, płazów oraz gadów, oraz wybiegów dla zwierząt. Jeśli chcesz zobaczyć cały ogród zoologiczny warto, żebyś zarezerwował sobie cały dzień. Na miejscu znajdziesz wiele restauracji z pysznym jedzeniem oraz miejsca, gdzie odpoczniesz.

Wrocławskie ZOO jest atrakcją, której żaden odwiedzający te okolice turysta nie może przegapić. Zobacz na żywo wielkie hipopotamy, słonie, żyrafy. Wejdź do Motylarni, w której otoczą Cię przepiękne motyle i koniecznie nie zapomnij o odwiedzeniu niesamowitego Afrykarium.

Jak zaplanować swoją podróż?!

Zarezerwuj nocleg
Skorzystaj z Booking.com, gdzie znajdziesz hotele (w każdym przedziale cenowym), pensjonaty i apartamenty na całym świecie.

Bilety lotnicze
Znajdź tani lot, korzystając ze Skyscanner lub Momondo. To dwie bardzo przydatne wyszukiwarki, ponieważ przeszukują strony internetowe wielu linii lotniczych na całym świecie, więc zawsze znajdziesz najlepszą ofertę.

Bilety autokarowe
Jeżeli planujesz podróżować po Europie autokarem, to koniecznie skorzystaj z oferty FlixBusa. Ich autobusy dojeżdżają do 2 500 destynacji, w 37 krajach.

Zwiedzanie
W serwisie GetYourGuide zarezerwujesz wycieczki, przewodników, bilety do teatru czy muzeum na całym świecie! Karty miejskie, uprawniające do wielu zniżek, znajdziesz na GoCity.com.