Zakopane — zwane perłą Tatr — corocznie przyciąga setki tysięcy turystów, którzy napawają się górską atmosferą, obecną tam o każdej porze roku. Do odwiedzenia stolicy Tatr zachęcają nie tylko doskonale przygotowane w sezonie zimowym trasy narciarskie, ale też liczne atrakcje Tatrzańskiego Parku Narodowego i samego miasta. Tatry to doskonałe miejsce na dłuższy wyjazd z rodziną. Co warto zobaczyć w Zakopanem? Zobaczcie nasze propozycje!
Szlaki Zakopane — gdzie na wycieczkę w góry?
Tatrzański Park Narodowy obfituje w szlaki turystyczne, prowadzące do malowniczych miejsc. Jednym z nich jest Morskie Oko. Podróż do niego można rozpocząć na Palenicy Białczańskiej, gdzie znajduje się płatny parking, na który wjazd kosztuje 35 zł. Stamtąd nad Morskie Oko prowadzi szlak czerwony, którym dojdziemy do celu w około 2,5 godziny.
Długą wędrówkę bez wątpienia wynagradzają widoki, na które składają się górskie szczyty i granie oraz krystalicznie czyste jezioro. Miejsce to przyciąga wielu turystów każdego dnia, dlatego też, by uniknąć tłumów, warto wybrać się tam już o świcie. Dzięki temu zobaczymy też Morskie Oko okalane w pierwsze poranne promienie, a w połączeniu z widokiem opadającego na 23 metry wodospadu będziemy mieli okazję ujrzeć niezapomniany widok i przeżyć wspaniały początek wycieczki po Tatrach.
Kolejnym miejscem, które przyciąga ludzi do Zakopanego, jest Gubałówka, jedna z największych atrakcji w tym rejonie Polski. To malownicze wzniesienie, które oddalone jest od miasteczka o zaledwie o 1,5 km. Można się tam dostać pieszo, idąc szlakiem prowadzącym wzdłuż kolei linowo-terenowej lub wybierając przejażdżkę ową koleją. Została ona wybudowana w 1939 roku i służy do dziś jako atrakcja Zakopanego. Ceny biletów zależne są od pory roku. Szczegółowy cennik można znaleźć na oficjalnej stronie Gubałówki. Z masywu Gubałówki widoczne jest centrum Zakopanego oraz Tatry. Jest to widok, dla którego warto odwiedzić to miejsce!
Dużo bardziej wymagającą atrakcją turystyczną Tatr jest Dolina Pięciu Stawów. Dotarcie do niej wymaga dobrej kondycji, ponieważ droga, jaką trzeba pokonać, sięga 10 km w jedną stronę! Na miejscu znajduje się jednak schronisko, w którym można wynająć pokój i wyruszyć w powrotną drogę lub dalszą wędrówkę kolejnego dnia. Dolina oferuje turystom niezapomniane widoki, obejmujące 5 stawów (6 staw jest okresowy — podczas pory suchej wysycha) otoczonych skalnymi szczytami. Taka kompozycja sprawia, że miejsce to, jest przeznaczone zarówno dla miłośników atrakcji wodnych, jak i górskich. Główny, Wielki Staw Polski położony jest na wysokości około 1700 m n.p.m., co również świadczy o jego unikatowości.
Gdzie w Zakopanem uprawiać sporty zimowe?
Oprócz klasycznych atrakcji turystycznych jedną z głównych rozrywek oferowanych nam w Zakopanem i Tatrach jest niezliczona ilość stoków i ośrodków narciarskich. Do prawdopodobnie najpopularniejszego z miejsc przeznaczonego do uprawiania sportów zimowych jest szczyt w Tatrach Zachodnich, Kasprowy Wierch mierzący 1987 metrów nad poziomem morza. Linia kolejowa dosięga poziomu aż 1959 metrów, a z tego punktu możliwy jest zjazd na dwóch czarnych trasach, które wymagać będą od nas sporych umiejętności. Trasa Gąsienicowa prowadzi do podnóża góry, a trasa Goryczkowa, posiada wyciągi, dzięki, którym będziemy mogli dłużej cieszyć się z naszej przygody narciarskiej bądź snowboardowej. Ponadto wybierając drugi szlak, możemy kontynuować swoją podróż, aż do dolnej stacji w Kuźnicach. Karnet całodniowy na wszystkie wyciągi Kasprowego Wierchu, bez limitowanych zjazdów, kosztować będzie nas około 149 złotych.
Jeżeli jednak zaczynamy dopiero swoją przygodę ze sportami zimowymi, powinniśmy przemyśleć wybór innego i łatwiejszego miejsca. Świetnymi stokami dla osób początkujących i dzieci, są te znajdujące się na górze Nosal. Tamtejsze trasy są łagodne i szerokie, a ich długość wynosi od 150 do 250 metrów. Znajdziemy tam dobre szlaki dla osób niedoświadczonych, wyciągi orczykowe oraz szkołę narciarską z doświadczonymi instruktorami. Jest to najlepsze miejsce w całym Zakopanem do rozpoczęcia swojej przygody z zimowymi sportami. Karnet całodniowy w sezonie kosztuje około 75 złotych.
W sytuacji, gdy jesteśmy już zaznajomieni z nartami, bądź deską snowboardową i udało nam się odwiedzić raz lub kilka razy Kasprowy Wierch, powinniśmy zastanowić się nad jednym z następnych ośrodków narciarskich w Zakopanem. Na szczęście w sezonie zimowym, Tatry oferują nam najlepsze atrakcje, więc z pewnością nie będziemy cierpieć tam na nudę. Jednym z wartych odwiedzenia miejsc jest Harenda, północno-zachodnia część Zakopanego. Odnajdą się tam zarówno osoby nieposiadające doświadczenia w sportach zimowych, jak i te bardziej zaawansowane.
Poziom trudności tras jest zróżnicowany i dopasowany do różnych użytkowników, w tym tych młodszych, dlatego będzie to dobre miejsce na rodzinny weekendowy wyjazd na narty. Do dyspozycji mamy tam cztery wyciągi orczykowe oraz jedną 4-osobową kolej krzesełkową. Na miejscu będziemy mieli możliwość wykupienia lekcji w szkole narciarskiej oraz wypożyczenia sprzętu, jeśli nie posiadamy własnego. Karnet całodniowy kosztować nas będzie około 95 złotych.
Ostatnim z miejsc wartych do polecenia w Zakopanem z przystosowanymi do klasycznych zjazdów trasami, jest Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa, znajdująca się prawie w samym sercu Zakopanego. Będzie to kolejne doskonałe miejsce na rodzinny wyjazd, tak jak w przypadku Harendy, trasy są tu zróżnicowane, a do dyspozycji mamy dwa szlaki. Na miejscu znajdziemy również kids park, gdzie młodsi członkowie naszej rodziny, będą mogli uczyć się jazdy na nartach lub desce pod okiem doświadczonych instruktorów. Na górnej stacji wyciągów, znajdziemy restauracje z panoramicznym widokiem na Tatry i możliwością na wytchnienie po aktywnie spędzonym dniu na wyciągach. Na Polanie Szymoszkowa znajduje się szkoła jazdy na nartach i snowboardzie dostępna dla osób zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, które chcę usprawnić swoją jazdę i wypracować styl.
Zainteresowani ekstremalnymi sportami zimowymi powinni udać się do w okolice Wielkiej Krokwi, by zobaczyć, a nawet zwiedzić, cztery najpopularniejsze w Polsce skocznie narciarskie o różnej wysokości będące obiektem treningowym dla polskich zawodników. Największą ze wszystkich skoczni jest Wielka Krokiew. To na niej odbywały się mistrzostwa świata, konkursy Uniwersjady, Mistrzostwa Polski, a nawet Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym w roku 2008. Na mniejszych obiektach, Małej lub Maleńkiej Krokwi odbywają się zawody młodych, początkujących i obiecujących skoczków.
Imponujący obiekt skoczni narciarskich przyciąga chętnych do zwiedzania turystów przez cały rok. Na szczyt góry wjedziemy wyciągiem krzesełkowym „Wielka Krokiew”, a po dojechaniu na górę znajdziemy kawiarnię z piękną okoliczną panoramą i będziemy mogli wyobrazić sobie uczucia, jakie mogą towarzyszyć skoczkom w czasie zawodów przed wykonaniem swojego lotu. Jest to jedna z największych atrakcji w tej części Tatr. Kolejka krzesełkowa „Wielka Krokiew” czynna jest codziennie, godziny otwarcia wahają się między 8:00 a 9:00, a zamknięcia między 17:00 a 20:00. Długość otwarcia obiektu zależna jest od sezonu, w miesiącach letnich jest ona najdłużej czynna. Cena biletu za zwiedzanie skoczni narciarskiej wynosi 5 złotych, jednak jeśli chcemy wjechać na szczyt wyciągiem krzesełkowym, zapłacić będziemy musieli 12 złotych za bilet normalny i 7 złotych za bilet ulgowy. Dzieci do 3 roku życia mają bezpłatny wstęp. Jeśli obawiamy się przejazdu kolejką, możemy poprosić o pomoc przy wsiadaniu oraz zsiadaniu, a nawet spowolnienie wyciągu. Skocznie na Wielkiej Krokwi są jedną z bardziej przyjaznych i przystosowanych do rodzinnych wyjazdów atrakcji turystycznych.
Zobacz także: Giewont – wędrówka na najpopularniejszy szczyt Zakopanego
Nietypowe atrakcje Zakopanego
Jeśli nie jesteśmy zainteresowani sportami zimowymi ani odwiedzeniem skoczni narciarskiej, a chcielibyśmy mimo wszystko udać się w piękne Tatry i zwiedzić Zakopane, nie powinniśmy się martwić brakiem atrakcji czekających na nas na miejscu. Jeśli poszukujemy największych atrakcji Zakopanego, zdecydowanie powinniśmy udać się na ulicę Krupówki, gdzie znajdziemy miejsca do rozrywki lub relaksu dla całej rodziny i spędzimy niezapomniany czas.
Zrelaksuj się w Piwnym SPA
Przechadzając się przez dzielnicę Krokiew w Zakopanem, natknąć się możemy na ciekawą i pełną atrakcji ulicę Krupówki. Pod numerem 77 znajduje się dość intrygująca atrakcja Zakopanego, Beernarium Piwne Spa Zakopane. Jest to stosunkowo nowa działalność, jednak jej nietypowość przyciąga wielu zainteresowanych turystów. Atrakcja jest oczywiście dostępna jedynie dla osób dorosłych, idealna będzie dla smakoszy piwa mających ochotę na degustację na wysokim poziomie, ale również zainteresowanych kąpielom w różnych trunkach co może być dość nietypowym, ale ciekawym doświadczeniem.
Sam zamysł atrakcji i kąpieli w alkoholu może początkowo wydawać się dziwny i niepokojący, jednak za takim zabiegiem idzie dużo korzyści. Kąpiel w specjalnym piwie przeznaczonym do celów kosmetycznych rozjaśni i nawilży naszą skórę, wypłucze toksyny z naszego organizmu, podniesie krążenie krwi w ciele i obniży jej ciśnienie, co wspomoże pracę serca. Świetnie sprawdzi się również u osób cierpiących na chroniczne bóle pleców i stawów lub dotkniętych łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry lub trądzikiem. Wiele kobiet uznaje za dużą korzyść wynikającą z takich zabiegów zmniejszenie widoczności cellulitu.
Osoby niekoniecznie przekonane do kąpieli w piwie lub preferujące inne trunki, mają możliwość zanurzenia się w winie, bądź mleku, co również świetnie wpłynie na zdrowie, skórę oraz samopoczucie. Podczas kąpieli możliwa jest wcześniej wspomniana degustacja regionalnych piw i czerwonego wina. Ceny zabiegów w piwnym spa wahają się między 150 a 420 złotymi w zależności od pakietu, jaki wybierzemy. Pakiety rozszerzone oprócz kąpieli, oferują również pobyt w saunie oraz masaże ciała. Piwne Spa, będzie świetnym pomysłem na romantyczny pobyt w Zakopanem, dlatego warto zajrzeć na ulicę Krupówki przy wizycie tych okolic.
Sprawdź ranking: Najlepszy plecak turystyczny 30l
Papugarnia Egzotyczne Zakopane
W okolicy słynnej ulicy Krupówki znajdziemy wiele ciekawych atrakcji. Zakopane jest świetnie przystosowane nie tylko do starszych turystów, ale również tych młodszych, ciekawych świata. Pod numerem 60 na owej ulicy znajduje się największa papugarnia w Zakopanem, przyciągająca masę turystów z całej Polski. Papugarnia Egzotyczne Zakopane położona jest kawałek od samego centrum Zakopanego, dzięki czemu będziemy mogli odetchnąć z ulgą i rozkoszować się spokojnym popołudniem. Na miejscu znajdziemy bezpłatny parking, a po wejściu do środka uraczy nas dźwięk, aż 70 egzotycznych papug, które będziemy mogli pogłaskać, nakarmić i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.
Oprócz ptasich kompanów towarzystwem zaszczycą nas również wiewiórki Kanadyjskie, Trójbarwne z Borneo i susły Richardsona. Papugarnia jako jedyna w całym Zakopanem posiada Honorowy Patronat Burmistrza Miasta Zakopane. Niezależnie w jakim sezonie zdecydujemy się na wycieczkę w Tatry, papugarnia ugości nas przez cały rok, każdego dnia tygodnia w godzinach od 11 do 20. Za bilet normalny zapłacimy 19 złotych a ulgowy 15.
Iluzja Park
Kolejną z atrakcji Zakopanego, które muszą koniecznie pojawić się na liście do odwiedzenia, jest Iluzja Park, położony w okolicach ul. Krupówki. Jest to najnowsza atrakcja w tej okolicy, ponieważ powstała w roku 2020. Pomimo tak krótkiego okresu działania i ciężkiego na otwarcie działalności, okresu pandemii, przyciągnęła wielu turystów. Park iluzji dostarczy świetnej rozrywki zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest to ciekawy sposób na spędzenie pochmurnego i zimnego popołudnia.
To niezwykłe miejsce pozwoli nam rozbudzić swoją wyobraźnię i pokaże, czym tak naprawdę jest zjawisko iluzji. Na własne oczy można tu ujrzeć edukacyjne pokazy prawdziwych piorunów o mocy 2000000 voltów, które uderzać będą w makietę Giewontu lub symulator wiatru halnego, wiejącego z prędkością 156 metrów na godzinę. Iluzja Park znajduje się w zabytkowym budynku Dworca Tatrzańskiego, a atrakcje zajmują aż dwa piętra, z pewnością będzie to świetna zabawa na wiele godzin. Park iluzji możemy odwiedzić przez cały rok od godziny 10 do 20 lub 21 w zależności od dnia tygodnia. Za bilet osoba dorosła zapłaci 35 złotych, a osoby posiadające ulgę 30 złotych.
Dom do góry nogami
Będąc w centrum Zakopanego, warto odwiedzić dom do góry nogami przy ulicy Stanisława Staszica 14. Ten nietypowy domek, oprócz bycia odwróconym do góry nogami, ustawiony jest pod skosem, co wyjątkowo utrudnia zwiedzenie go. Wejście do środka może okazać się sporym wyzwaniem. Przechodząc w głąb domu, docieramy do schodów prowadzących na parter. Cały domek jest w pełni umeblowany, jednak jak możemy się domyślić, meble wiszą nad naszymi głowami. Atrakcję odwiedzimy przez cały tydzień od godziny 10 do godziny 18 lub 19, w zależności od dnia tygodnia, a za wstęp zapłacimy 13 złotych lub 11 przy posiadaniu ulgi.
Zjeżdżalnia na Gubałówce
Wakacje w Tatrach będą świetną okazją do skorzystania z sezonowo dostępnej atrakcji, którą jest zjeżdżalnia grawitacyjna. Zjazd z Gubałówki w stronę Zakopanego z prędkością do 23 km/h jest emocjonującym przeżyciem, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a piękna panorama na Tatry sprawi, że przejazd na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Zjeżdżalnia dostępna jest od kwietnia do końca lipca, za jeden zjazd zapłacimy 9 złotych, za 5 zjazdów 35 złotych, a za 10 zjazdów 50 złotych. By dostać się do zjeżdżalni, musimy dojechać na szczyt góry, ponieważ znajduje się ona przy Górnej Stacji Gubałówka. Dostaniemy się tam za pomocą kolei linowo-terenowej lub wyciągu krzesełkowego Butorowy Wierch, z którego będziemy mogli podziwiać Zakopane z perspektywy lotu ptaka. Po drodze do zjeżdżalni natkniemy się na wiele innych atrakcji takich jak park linowy, wypożyczalnia rowerów lub restauracje i bary, dlatego wycieczka na Gubałówkę będzie świetnym wyborem na spędzenie rodzinnego wakacyjnego popołudnia.
Zobacz także: Gubałówka – najpiękniejsza panorama na Tatry!
Myszogród
Atrakcje, jakie zapewni nam ulica Krupówki, nie kończą się jednak na Piwnym Spa, papugarni czy Parku iluzji. Niepozorne przejście w kamienicy pod numerem 81B, łatwo przeoczyć, jednak to, co nas czeka, wywrze z pewnością spore wrażenie. Po zejściu do tajemniczych podziemi w górnej części Krupówek dotrzemy do wielkiej mysiej nory mierzącej aż 200 metrów kwadratowych. Na miejscu czeka nas ponad 1000 myszek żyjących w bajkowej scenerii. Statek UFO, mysia restauracja, skocznia narciarska, czy magiczny las, a to tak naprawdę dopiero początek magicznej krainy zamieszkiwanej przez te małe urocze gryzonie.
Aranżacja została stworzona przez kilkunastu artystów, a jej celem było ukazanie myszy jako niewinnego domowego zwierzątka zamiast zwykłego pożeracza kabli od telewizora. Poznamy tu wiele gatunków myszy hodowlanych między innymi holenderskie myszy rasowe białe, brązowe, długowłose, egipskie, czy też nawet najmniejsze gryzonie świata, myszy pigmejskie. Wstęp do tego mysiego raju kosztować nas będzie 17 złotych i 14 w przypadku posiadania ulgi, a zajrzeć możemy tu przez cały tydzień od godziny 10 rano do godziny 19 lub 20.
Ciekawe muzea i galerie w Zakopanem
Jeśli rodzinnie lubimy zwiedzać ciekawe wystawy, galerie bądź muzea tatrzańska stolica z pewnością nas nie zawiedzie pod tym względem. W samym centrum znajdziemy większość kultowych atrakcji i miejsc do odwiedzenia, dostosowanych do różnych grup wiekowych. Na pewno znajdziemy kompromis w rodzinie, aby każdy miał okazję zobaczyć coś, co go interesuje. Od historycznie związanych muzeów, po galerie z zabawkami – Zakopane ma całą listę wspaniałych miejsc do odwiedzenia.
Muzeum Szczęścia
Jedną z nowszych i dość nietypowych atrakcji Zakopanego jest Muzeum Szczęścia odwiedzane przez tłumy młodych osób. Jeśli poszukujecie dobrej zabawy, wspaniałej scenerii do zdjęć na swoje Social Media oraz chcesz się oderwać od rzeczywistości w pastelowo różowym świecie pełnym ogromnych pączków i innych słodkości, to jest to miejsce idealne dla was. Wpadnijcie w wir cukierkowego szaleństwa i zróbcie sobie wspaniałe pamiątkowe zdjęcia. Bilety do tej bajecznej rzeczywistości kosztują 35 złotych, a w weekendy 40, za to bilet ulgowy 30 lub 35 złotych. Muzeum otwarte jest od godziny 10 do 20 przez cały tydzień i znajduje się na słynnej ul. Krupówki pod numerem 40, więc z pewnością będziemy mieli chwilę i okazję zajrzeć tam, przebywając w Zakopanem.
Muzeum Oscypka
Jeśli jesteście prawdziwymi fanami wyrobów serowych, a zwłaszcza oscypków to muzeum o tej tematyce koniecznie musi pojawić się na liście miejsc do odwiedzenia, w końcu co to byłby za wyjazd w góry bez zjedzenia pysznego góralskiego serka! Na własne oczy zobaczymy, jak powstają oscypki od samego początku, zgodnie z tradycyjną recepturą. Dowiemy się o historii wyrobu oraz skąd tak naprawdę wzięli się nasi tatrzańscy pasterze. Zwiedzanie jest połączone z czynnym udziałem odwiedzających, a po teoretycznej części wycieczki przechodzimy do praktycznych warsztatów, na których będziemy mieli okazję stworzyć pod okiem prowadzących swój własny oscypek, a w miejscowym sklepiku, będziemy mogli zakupić najlepsze okoliczne sery i wiele innych regionalnych przysmaków.
Muzeum Oscypka znajdziemy przy ulicy Jagiellońskiej 28. Bilety na zwiedzanie i warsztaty należy wcześniej zakupić przez Internet, za normalny zapłacimy 25 złotych, a ulgowy 20. W ciągu całego dnia przyjmowane jedynie jest kilka zebranych wcześniej grup, od wtorku do piątku dwa razy dziennie o godzinie 12 i 16 i w soboty trzy razy dziennie w godzinach 12, 14, 16. Zwiedzanie wraz z wyrabianiem własnoręcznie sera zajmie nam około 90 minut.
Muzeum Retromaniak
W Zakopanem nie będziemy się nudzili niezależnie czy wybieramy się tam w sezonie letnim, czy zimowym. Stolica Tatr zaskoczy nas nie jednym miejscem, w którym z pewnością odnajdą się zarówno dzieci, jak i dorośli, a kolejnym na liście do zobaczenia jest wystawa Retromaniak. Przepełnione ulubionymi bajkowymi bohaterami ostatnich dekad, unikalnymi ręcznie zdobionymi lalkami w tradycyjnych strojach, czy nawet kultowymi komputerami i konsolami, takimi jak Atari, Commodore czy Nintendo. Muzeum Zabawek, Komputerów i Gier Komputerowych zapewni masę zabawy młodszym członkom rodziny, a starszym pozwoli na cofnięcie się w czasie i melancholijne wspominanie dawnych sprzętów, na których sami mieli okazję grać za czasów swojego dzieciństwa. Zobaczenie tej imponującej kolekcji kosztować nas będą jedynie 12 złotych, a odwiedzić ją możemy przez cały tydzień od godziny 10 do 22 na ulicy Krupówki 48.
Muzeum Jana Kasprowicza
Jeśli udaliśmy się do Zakopanego i pragniemy zaczerpnąć trochę lokalnej historii tych małopolskich rejonów, zdecydowanie powinniśmy zastanowić się nad odwiedzeniem muzeum Jana Kasprowicza znajdującego się przy ulicy Hardenda 12A. Kasprowicz znany przede wszystkim był jako poeta, tłumacz dzieł literatury europejskiej, autor dramatów oraz recenzji teatralnych. Swego czasu był również szanowanym profesorem Uniwersytetu Lwowskiego. Willę, która od roku 1950 czynna jest jako wystawa ku jego pamięci, twórca kupił w roku 1923, gdzie mieszkał wraz ze swoją drugą żoną i dwoma córkami.
Do willi Kasprowicza w Zakopanem prowadzi wejście z piękną panoramą na tatry, a ozdabiane jest latem jego ulubionymi kwiatami, nasturcjami. Sezon letni, będzie więc wyjątkowo dobrym wyborem na odwiedzenie tego historycznego miejsca. Jako eksponaty wystawione są pamiątkowe meble, obrazy, książki i fotografie Jana Kasprowicza. Muzeum znajduję się w połowie drogi między Zakopanem a Poroninem, otwarte jest od wtorku do piątku w godzinach od 9 do 16 i w weekendy od 10 do 15:30. Za bilet zapłacimy 15 złotych, a z ulgą 11.
Sprawdź ranking: Najlepszy namiot jednoosobowy
Miejska Galeria Sztuki
Galeria Miejska Sztuki w Zakopanem funkcjonuje aż od 1911 roku. Została otwarta w ledwo co wykończonym Bazarze Polskim przy ulicy Krupówki 41, a pierwszą wystawą, jaka się tam pojawiła, prezentowała grafiki. W galerii swego czasu pojawiały się prace takich twórców jak Władysław Skoczylas, Wojciech Brzega, Eugeniusz Skotnicki, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Teodor Axentowicz, Xawery Dunikowski, Julian Fałat, Vlastimil Hoffman, Rafał Malczewski, bracia Pronaszkowie, August Zamoyski. Aktualnie prezentowana i promowana jest sztuka współczesna różnych artystów, ich grup i środowisk. W galerii organizowane są również kameralne koncerty we współpracy z Towarzystwem im. Karola Szymanowskiego oraz seanse filmowe dotyczące sztuki. To niezwykłe miejsce odwiedzimy od wtorku do soboty w godzinach 10-17, a za każdym razem, gdy tam zajdziemy, podziwiać możemy nowe wystawy sztuki.
Galeria Figur Woskowych
Galeria Figur Woskowych w Zakopanem jest jednym z nielicznych punktów w całej Polsce, posiadających tak bogatą wystawę. Zobaczymy tam zarówno podobizny postaci z ulubionych bajek z dzieciństwa, figury zawodników piłki nożnej, a nawet podobizny gwiazd kina, pionierów świata nauki, jak i polityki. Na żywo w skali 1:1 spotkać możemy aż 60 sylwetek ważnych postaci. Będzie to kolejna świetna rozrywka dla całej rodziny na deszczowy, pochmurny dzień oraz okazja do zdjęcia z naszymi idolami. Galeria czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10 do 22, a za wstęp zapłacimy 25 złotych lub z użyciem ulgi 20.
Galeria Figur Stalowych
Jeśli nie jesteśmy przekonani do figur woskowych lub czujemy niedostatek i chcemy spotkać jeszcze więcej naszych ulubionych postaci, Galeria Figur Stalowych będzie dobrym wyborem na kolejne popołudnie w Zakopanem. Jest jedyną w swoim rodzaju tego typu atrakcją, a spotkać tam możemy postacie z filmów, bajek, świata polityki, muzyki, a nawet idealnie odwzorowane repliki samochodów. Figury z wystawy zrobione są ze stali pochodzącej z recyklingu powstałego w wyniku obróbki i przetwarzania złomu, co również jest niezwykle imponujące i pokazuje szeroki zakres użycia recyklingowanych materiałów. Wystawa czynna jest siedem dni w tygodniu od godziny 10 do 21. Za bilet normalny zapłacimy 35 złotych, a ulgowy 19.
Tatrzańska stolica, Zakopane ma do zaoferowania mnóstwo niezwykłych atrakcji, dzięki którym umilimy sobie czas nie tylko na krótki weekendowy wyjazd, ale również dłuższy odpoczynek, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Powyższy opis najciekawszych miejsc powinien pomóc w wyborze interesujących rozrywek.