Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne – na co możesz liczyć?

Sezon wakacyjny jeszcze trwa, a wielu Polaków dopiero wybiera się na swój wymarzony urlop. W tym tekście opowiemy Ci o tym, czego możesz spodziewać się po wykupieniu polisy turystycznej. Czy tego typu rozwiązanie ma sens? Wszystko znajdziesz w poniższym artykule.

Korzystaj z Internetu

Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości ubezpieczeniu, które w 100% ochroni Twoją sytuację finansową oraz zdrowotną, to znak, że powinieneś zajrzeć po nową polisę do Internetu. Znajdziesz w nim ogólnodostępne narzędzia, które pozwolą Ci szybko i bez zbędnych formalności wybrać odpowiednie ubezpieczenie. Wystarczy tylko kilka informacji o Tobie oraz celu podróży, by specjalny algorytm dobrał pasujące ubezpieczenia podróżne na wyjazd (kalkulator.PolisaTurystyczna.pl)

Co zawiera ubezpieczenie turystyczne?

Koszty leczenia – najważniejszy element każdej polisy turystycznej. Zagraniczne leczenie (szczególnie w prywatnych placówkach) jest drogie i potrafi doprowadzić budżet do całkowitej ruiny. Z ubezpieczeniem turystycznym nie musisz jednak obawiać się wysokich rachunków za leczenie, ponieważ pokryciem kosztów zajmie się towarzystwo, z którym masz podpisaną umowę. 

OC – wypadki chodzą po ludziach i nie zawsze to Ty jesteś ofiarą. Może wydarzyć się też tak, że wina za wypadek będzie spoczywać na Tobie. W takiej sytuacji ubezpieczyciel pokryje koszty ubezpieczeń dla wszystkich poszkodowanych, a Ty unikniesz finansowych konsekwencji swoich działań. 

NNW – jeśli przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci stosowne środki na leczenie lub rehabilitację. W przypadku Twojego zgonu pieniądze trafią do osób przez Ciebie uposażonych.

Ochrona bagażu – zamieszanie, jakie panuje na lotniskach, potrafi czasami doprowadzić do zawrotów głowy. Na to tylko czekają złodzieje i wszelkiego rodzaju oszuści. Jeśli stracisz swój bagaż, firma ubezpieczeniowa pokryje koszty, które poniosłeś, by móc kontynuować podróż. Pamiętaj jednak o zachowani rachunków.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży – obecna sytuacja jest bardzo niepewna i nikt nie jest w stanie powiedzieć, że jest czegoś pewny na 100%. Właśnie dlatego warto postarać się o ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Dzięki temu dodatkowi do polisy nie stracisz wydanych pieniędzy w sytuacji, gdy coś pójdzie nie po Twojej myśli.

Podsumowanie

Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje kompleksową ochronę zarówno w kontekście zdrowia, jak i Twoich finansów. Jeśli zależy Ci na spędzeniu spokojnego i wolnego od zmartwień zagranicznego urlopu, powinieneś zainwestować w tego typu ochronę. W końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze, a oszczędzanie na nim, należy traktować jak, delikatnie mówiąc, nieroztropność. Skorzystaj z narzędzi do wyszukiwania ofert i znajdź tę, którą w pełni Ci odpowiada. Pamiętaj, że wielu ubezpieczycieli jest skłonnych do negocjacji i elastycznego traktowania zakresu polis, jakie oferują. Możesz więc spróbować ugrać dla siebie coś dodatkowego w postaci ciekawego rozszerzenia.