Przejdź do treści
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne – na co możesz liczyć?

Sezon wakacyjny jeszcze trwa, a wielu Polaków dopiero wybiera się na swój wymarzony urlop. W tym tekście opowiemy Ci o tym, czego możesz spodziewać się po wykupieniu polisy turystycznej. Czy tego typu rozwiązanie ma sens? Wszystko znajdziesz w poniższym artykule.

Korzystaj z Internetu

Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości ubezpieczeniu, które w 100% ochroni Twoją sytuację finansową oraz zdrowotną, to znak, że powinieneś zajrzeć po nową polisę do Internetu. Znajdziesz w nim ogólnodostępne narzędzia, które pozwolą Ci szybko i bez zbędnych formalności wybrać odpowiednie ubezpieczenie. Wystarczy tylko kilka informacji o Tobie oraz celu podróży, by specjalny algorytm dobrał pasujące ubezpieczenia podróżne na wyjazd (kalkulator.PolisaTurystyczna.pl)

Co zawiera ubezpieczenie turystyczne?

Koszty leczenia – najważniejszy element każdej polisy turystycznej. Zagraniczne leczenie (szczególnie w prywatnych placówkach) jest drogie i potrafi doprowadzić budżet do całkowitej ruiny. Z ubezpieczeniem turystycznym nie musisz jednak obawiać się wysokich rachunków za leczenie, ponieważ pokryciem kosztów zajmie się towarzystwo, z którym masz podpisaną umowę. 

OC – wypadki chodzą po ludziach i nie zawsze to Ty jesteś ofiarą. Może wydarzyć się też tak, że wina za wypadek będzie spoczywać na Tobie. W takiej sytuacji ubezpieczyciel pokryje koszty ubezpieczeń dla wszystkich poszkodowanych, a Ty unikniesz finansowych konsekwencji swoich działań. 

NNW – jeśli przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci stosowne środki na leczenie lub rehabilitację. W przypadku Twojego zgonu pieniądze trafią do osób przez Ciebie uposażonych.

Ochrona bagażu – zamieszanie, jakie panuje na lotniskach, potrafi czasami doprowadzić do zawrotów głowy. Na to tylko czekają złodzieje i wszelkiego rodzaju oszuści. Jeśli stracisz swój bagaż, firma ubezpieczeniowa pokryje koszty, które poniosłeś, by móc kontynuować podróż. Pamiętaj jednak o zachowani rachunków.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży – obecna sytuacja jest bardzo niepewna i nikt nie jest w stanie powiedzieć, że jest czegoś pewny na 100%. Właśnie dlatego warto postarać się o ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Dzięki temu dodatkowi do polisy nie stracisz wydanych pieniędzy w sytuacji, gdy coś pójdzie nie po Twojej myśli.

Podsumowanie

Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje kompleksową ochronę zarówno w kontekście zdrowia, jak i Twoich finansów. Jeśli zależy Ci na spędzeniu spokojnego i wolnego od zmartwień zagranicznego urlopu, powinieneś zainwestować w tego typu ochronę. W końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze, a oszczędzanie na nim, należy traktować jak, delikatnie mówiąc, nieroztropność. Skorzystaj z narzędzi do wyszukiwania ofert i znajdź tę, którą w pełni Ci odpowiada. Pamiętaj, że wielu ubezpieczycieli jest skłonnych do negocjacji i elastycznego traktowania zakresu polis, jakie oferują. Możesz więc spróbować ugrać dla siebie coś dodatkowego w postaci ciekawego rozszerzenia.

Jak zaplanować swoją podróż?!

Zarezerwuj nocleg
Skorzystaj z Booking.com, gdzie znajdziesz hotele (w każdym przedziale cenowym), pensjonaty i apartamenty na całym świecie.

Bilety lotnicze
Znajdź tani lot, korzystając ze Skyscanner lub Momondo. To dwie bardzo przydatne wyszukiwarki, ponieważ przeszukują strony internetowe wielu linii lotniczych na całym świecie, więc zawsze znajdziesz najlepszą ofertę.

Bilety autokarowe
Jeżeli planujesz podróżować po Europie autokarem, to koniecznie skorzystaj z oferty FlixBusa. Ich autobusy dojeżdżają do 2 500 destynacji, w 37 krajach.

Zwiedzanie
W serwisie GetYourGuide zarezerwujesz wycieczki, przewodników, bilety do teatru czy muzeum na całym świecie! Karty miejskie, uprawniające do wielu zniżek, znajdziesz na GoCity.com.