Fregate Island Seszele wycieczki Carter

5 powodów, dla których warto udać się na Seszele

Niezależnie od tego, czy powodem podróży mają być wakacje życia, czy zaręczyny na plaży, Seszele to wyjątkowe miejsce, które warto wziąć pod uwagę jako kierunek wyprawy. Zaledwie połowa spośród licznych wysp jest zamieszkała, co przekłada się na wyjątkowy charakter miejsca. Dlaczego warto spędzić czas właśnie tutaj? Jakie atrakcje oraz udogodnienia można znaleźć na Seszelach?

Bliskość natury

Co oferują Seszele https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/seszele?

Wczasy na Seszelach to pobyt w otoczeniu niesamowitej endemicznej fauny i flory. Znaleźć tu można około 200 gatunków roślin i zwierząt, w tym 80 o charakterze unikalnym. Ciekawym miejscem jest rezerwat Valle de Mai. Rosną tu niezwykłe palmy o owocach w kształcie… ludzkich bioder. Między drzewami wypatrzeć można czarne papugi i niebieskie gołębie, przyciągające uwagę najmłodszych. To jeden z powodów, by spędzić na Seszelach wakacje z dziećmi. Warto też zajrzeć na wyspę La Digue z plażą Anse Union – jedną z dziesięciu najpiękniejszych na świecie.

Hotel Ananatara Maia na Mahe, Seszele

Niezwykłe miejsca i wspomnienia

Z wypoczynku na Seszelach zadowolone będą osoby, preferujące wycieczki i podróże szyte na miarę. Archipelag to ponad sto wysp – najbardziej znane to Mahe, Praslin i La Digue – trudno więc odwiedzić każdą. To jeden z powodów, dlaczego warto jechać na Seszele z biurem podróży, które zweryfikowało dostępne opcje. Luksusowe statki wycieczkowe czy lot małym samolotem? Wszystko jest możliwe.

Wycieczki śladem zabytków? Choć największe atrakcje na Seszelach stworzyła matka natura, miłośnicy architektury także znajdą coś dla siebie. Warto zobaczyć kolonialną zabudowę Victorii – stolicy i największego miasta kraju. Znajduje się tu miniatura londyńskiego Big Bena, Muzeum Narodowe i Muzeum Historyczne. Ciekawe są również: manufaktura perfum, fabryka herbaty oraz farma pereł – jedna z niewielu na świecie.

seszele wycieczki

Podwodne szaleństwo

W wodach Seszeli tętni życie. Rafy zamieszkują żółwie morskie, kolorowe ośmiornice i ogromne tuńczyki. Nurkowanie to szansa na podziwianie ich z bliska. Godne polecenia są zwłaszcza dwie bazy: duża na wyspie Praslin i bardziej kameralna, zlokalizowana nieopodal głównej plaży Beau Vallon na wyspie Mahe.

Luksusowy wypoczynek

Seszele to synonim komfortowego wypoczynku. Biuro podróży CARTER® www.carter.eu proponuje około 40 zweryfikowanych miejsc noclegowych, wśród których są najlepsze hotele na Seszelach oraz ekskluzywne wille. Ponad 90% klientów decyduje się na ponowne skorzystanie z oferty, co dowodzi, że spełnia ona ich oczekiwania. Ile kosztują luksusowe wakacje na Seszelach? Zależy to oczywiście od terminu wyjazdu, zakwaterowania oraz wybranych atrakcji. Na tygodniowe ekskluzywne wakacje we dwoje, z przelotem w klasie ekonomicznej. Należy jednak przeznaczyć co najmniej 25 tysięcy złotych. Na wyjątkowy pobyt w hotelach standardu 6* z transferem prywatnym jachtem lub helikopterem należy wygospodarować z budżetu około 50-60 tysięcy złotych.

Four Seasons Desroche Seszele

Ucieczka przed zimą

Na Seszelach, niezależnie od daty wycieczki, spodziewać się można fantastycznej pogody. Przez cały rok temperatury nie spadają poniżej 28 stopni, a ciepły Ocean Indyjski zachęca do kąpieli, dlatego warto uciec tu przed europejską zimą.

Seszele to niezawodny kierunek podróży, niezależnie od preferowanej formy relaksu: błogiego wypoczynku nad oceanem, pieszych wycieczek w lasach tropikalnych czy zwiedzania nietypowych zabytków.

Podróżujecie z dziećmi i poszukujecie wyjątkowych inspiracji podróżniczych? Zapraszamy na bloga:

https://carter.eu/blog/hotele-dla-rodzin-z-dziecmi-na-seszelach/

Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, travel@carter.eu
https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/
https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos

Carter wycieczki