Search The Query
Search

Ubezpieczenie narciarskie — na co zwracać uwagę?

Image

Grudzień to nie tylko święta Bożego Narodzenia i dobra zabawa w sylwestra. To także czas, gdy otwierają się stoki narciarskie w Polsce i innych krajach Europy, np. w Austrii. Jesteś fanem sportów zimowych i czekasz na to wydarzenie jak na gwiazdkę? Zanim zaczniesz się pakować, poszukaj dobrego ubezpieczenia narciarskiego. Dowiedz się, co to jest, jakie zdarzenia obejmuje i ile kosztuje.

Ubezpieczenie narciarskie – czym jest?

Ubezpieczenie narciarskie to polisa turystyczna, która została rozszerzona o zdarzenia związane z uprawianiem sportów zimowych, takich jak snowboard czy jazda na nartach. Zapewnia ona wsparcie finansowe po nieszczęśliwym wypadku na stoku. W zależności od wariantu umowy można otrzymać dodatkową gotówkę na różne wydatki związane z przykrym zdarzeniem. Dzięki temu nie trzeba np. samodzielnie ponosić kosztów zakupu leków czy transportu medycznego za granicą.

Ubezpieczenie narciarskie nie jest obowiązkowe w krajach Europy, jednak wyjątkiem są Włochy. Aby móc szusować po stokach w tym kraju, trzeba przedstawić potwierdzenie zakupu polisy. W ten sposób państwo chroni się przed koniecznością wypłaty świadczenia osobom poszkodowanym, które ubiegają się o nie na drodze sądowej. 

Ubezpieczenie na narty – co obejmuje?

Ubezpieczenie narciarskie może objąć ochroną bardzo wiele zdarzeń, jednak ostateczny zakres zależy od wariantu, który wybierzesz. Polisa może zapewnić wsparcie finansowe m.in. na pokrycie kosztów:

  • leczenia, zarówno w przypadku np. kontuzji, jak i zachorowania na COVID-19,
  • hospitalizacji,
  • ratownictwa,
  • transportu medycznego do Polski oraz zwłok,
  • pomocy stomatologicznej,
  • organizacji opieki nad dziećmi.

Ponadto odszkodowanie może zostać wypłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe, jeśli dojdzie do:

  • opóźnienia lotu,
  • kradzieży bagażu,
  • uszczerbku na zdrowiu bądź śmierci,
  • zagubienia bądź kradzieży sprzętu sportowego,
  • utraty lub zniszczenia sprzętu sportowego, do którego doszło podczas jego użytkowania lub w innych sytuacjach, gdy ubezpieczony nie mógł go zabezpieczyć, bo np. nagle zachorował lub brał udział w nieszczęśliwym wypadku,
  • wyrządzenia komuś krzywdy podczas jazdy na stoku.

Warto pamiętać, że ubezpieczenie narciarskie może chronić nie tylko podczas uprawiania standardowych dyscyplin zimowych, takich jak narciarstwo biegowe czy snowboarding na wyznaczonych trasach. Możesz wybrać wariant, który zapewni Ci wsparcie finansowe, nawet jeśli jesteś fanem sportów wysokiego ryzyka, np. wypraw w góry powyżej 2500 m n.p.m. czy sportów ekstremalnych, takich jak np. snowboarding wysokogórski. 

Ubezpieczenie na narty w Polsce – czy jest potrzebne?

Każda osoba ubezpieczona w Polsce może skorzystać z darmowej pomocy medycznej w ramach NFZ, a także ze wsparcia górskiego ochotniczego pogotowia ratunkowego. Zatem gdy zdarzy się wypadek, możesz mieć pewność, że zostaniesz przewieziony do szpitala i zajmą się Tobą specjaliści. Z kolei Ty nic nie będziesz musiał za to płacić.

Zastanawiasz się, zatem czy warto kupować ubezpieczenie na narty w Polsce? Zdecydowanie tak! W ramach polisy można uzyskać odszkodowanie i wykorzystać je np. na:

  • pokrycie kosztów zakupu leków czy wynajmu sprzętu medycznego,
  • rehabilitację w renomowanych ośrodkach,
  • prywatne konsultacje u znanych specjalistów,
  • zapłatę np. opiekunce do dzieci lub zwierząt w sytuacji, gdy wypadek wymusi skorzystania z jej usług,
  • uregulowanie zaległych płatności, które pojawiły się, gdy byłeś w szpitalu.

Pieniądze z ubezpieczenia można również potraktować jako rekompensatę za przykre doświadczenie i związany z tym ból. Ponadto świadomość, że masz dodatkowe środki finansowe na pokrycie kosztów walki o zdrowie, daje poczucie bezpieczeństwa. 

Ubezpieczenie narciarskie Austria – jakie wybrać?

Wyjazdy do Austrii na narty cieszą się bardzo dużą popularnością. Jednak przed wyruszeniem w podróż warto wyrobić EKUZ, czyli europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego. Dzięki niej będziesz mógł uzyskać darmową pomoc medyczną, choć tylko w podstawowym zakresie. 

A zatem EKUZ nie pokryje kosztów długiej hospitalizacji czy akcji ratowniczej. Aby nie trzeba było za nie płacić z własnej kieszeni, zdecyduj się na dobre ubezpieczenie narciarskie. Zadbaj, żeby:

  • zakres jego ochrony obejmował nie tylko podstawowe ryzyka, takie jak ratownictwo czy pobyt w szpitalu, ale także te związane ze sportami, które uprawiasz;
  • suma ubezpieczenia była wystarczająco wysoka i pokryła wszystkie koszty związane z udzieleniem Ci pomocy przez specjalistów.

Ponadto warto wykupić polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków. Gwarantuje ona odszkodowanie, jeśli doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu lub zginiesz podczas jazdy na stoku. Dobrym pomysłem jest także zawarcie umowy na OC w życiu prywatnym. Dzięki temu, kiedy komuś zrobisz krzywdę, np. jeżdżąc na nartach, osoby poszkodowane otrzymają stosowną rekompensatę.

Czy wiesz, że… Sam start śmigłowca ratunkowego w Austrii może kosztować nawet 5 000 euro? Taki wydatek może znacznie uszczuplić domowy budżet. Aby uniknąć konieczności jego płacenia, potrzebujesz prywatnego ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie narciarskie – ile kosztuje?

Ubezpieczenie narciarskie jest dość… tanie. W zależności od zakresu ochrony i sumy gwarancyjnej koszt polisy może rozpoczynać się już od kilkudziesięciu złotych za tydzień pobytu za granicą. Z pewnością nie jest to wygórowana cena za ochronę, jaką zapewnia ten produkt. Aby poznać dokładną cenę ubezpieczenia na narty, skorzystaj z naszej porównywarki polis.

Ubezpieczenie narciarskie może zapewnić Ci nieocenione wsparcie na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia na stoku. Dlatego warto się w nie zaopatrzyć przed zimowym wyjazdem.

Jak zaplanować swoją podróż?!

Zarezerwuj nocleg
Skorzystaj z Booking.com, gdzie znajdziesz hotele (w każdym przedziale cenowym), pensjonaty i apartamenty na całym świecie.

Ubezpiecz się
Ubezpieczenie podróżne pomoże Ci w wypadku choroby, urazu, kradzieży i anulowania lotu lub noclegu. To kompleksowa ochrona na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Tutaj znajdziesz kalkulator ubezpieczeń, gdzie porównasz różne oferty.

Bilety lotnicze
Znajdź tani lot, korzystając ze Skyscanner. To bardzo przydatna wyszukiwarka, ponieważ przeszukuje strony internetowe wielu linii lotniczych na całym świecie, więc zawsze znajdziesz najlepszą ofertę.

Bilety autokarowe
Jeżeli planujesz podróżować po Europie autokarem, to koniecznie skorzystaj z oferty FlixBusa. Ich autobusy dojeżdżają do 2 500 destynacji, w 37 krajach.

Zwiedzanie
W serwisie GetYourGuide zarezerwujesz wycieczki, przewodników, bilety do teatru czy muzeum na całym świecie! Karty miejskie, uprawniające do wielu zniżek, znajdziesz na GoCity.com.

Polub naszą stronę na Facebooku, na której znajdziesz aktualności, porady i inspiracje, które pomogą Ci zaplanować następną podróż.

This will close in 0 seconds