Tanie latanie to nie tylko jeden ze sloganów reklamowych, ale realne rozwiązanie, z którego korzysta wielu podróżujących. Polowanie na okazje cenowe nie jest tak skomplikowane, jak się wstępnie wydaje. Bilety za przystępną kwotę może zdobyć każdy, ale chcąc zwiększyć swoje szanse, trzeba trzymać się kilku zasad. Poniżej podpowiadamy, co należy zrobić, aby zarezerwować tanie połączenie lotnicze.
Branża turystyczna powoli odżywa po kryzysie wywołanym pandemią COVID-19 i związanymi z nią ograniczenia. Samolot znów staje się jednym z podstawowych i chętnie wybieranych środków transportu, zarówno jeśli chodzi o loty krajowe, jak i międzynarodowe. Podróże lotnicze są nie tylko szybkie, bezpieczne, ale także stosunkowo tanie, szczególnie jeśli trafi się na tanie bilety.
Jak i gdzie kupić tanie bilety lotnicze?
W obecnych czasach niezastąpionym narzędziem do rezerwacji oraz zakupu biletów lotniczych jest oczywiście internet. Sprawę ułatwiają takie rozwiązania online jak choćby wyszukiwarki/porównywarki lotów, dzięki którym nie trzeba już samodzielnie zestawiać ze sobą ofert poszczególnych przewoźników. Dobrym przykładem jest strona eSky.pl, gdzie w jednym miejscu znajdziemy loty oferowane przez wszystkie linie. Wybór jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Zakup taniego biletu lotniczego – praktyczne wskazówki
Doświadczeni podróżnicy doskonale wiedzą, co muszą zrobić, aby zwiększyć szansę na upolowanie cenowej okazji. Osoby, które dopiero stawiają na tej płaszczyźnie pierwsze kroki, nie zawsze mają świadomość, jakich zasad przestrzegać. Poniżej 5 praktycznych wskazówek, dzięki którym można kupić tanie bilety na samolot, niezależnie od tego, gdzie zamierza się lecieć!
1. Unikaj weekendów, świąt i wakacji
Jeśli zależy nam na tanim podróżowaniu, powinniśmy unikać sezonu urlopowego, a także weekendów. Możemy być bowiem pewni tego, że w tym okresie z uwagi na ogromne zainteresowanie, przewoźnicy znacząco podwyższają ceny biletów. Jeśli już musimy lecieć w wakacje, wybierzmy termin przypadający w środku tygodnia.
2. Bądź elastyczny
Mowa tutaj w szczególności o tym, aby najpierw szukać tanich połączeń, a dopiero po znalezieniu okazji, dostosować do terminu lotu wszystkie inne aspekty podróży. Elastyczność należy zachować również w kontekście wyboru miejsca wylotu, tak, aby można było je zmienić, jeśli będzie to korzystniejsze finansowo. W jednym przypadku bowiem lepszym rozwiązaniem są loty z Warszawy, często jednak można liczyć na tanie loty z Krakowa czy innych lotnisk.
3. Uważaj na dodatkowe opłaty
Linie lotnicze kuszą podróżnych licznymi rabatami, ale zawsze trzeba zachować czujność i dokładnie sprawdzić warunki danej oferty. Niejednokrotnie bowiem możliwość zakupu biletu w niższej cenie wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat z innego tytułu, np. wykupienia dodatkowego bagażu. Warto zwrócić na to uwagę i dokładnie przekalkulować, która opcja jest dla nas korzystniejsza.
4. Zarezerwuj z wyprzedzeniem
Bilety najlepiej nabywać nawet kilka miesięcy przed planowanym wylotem. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko sporo nerwów, energii, ale także pieniędzy. Przyjmuje się, że najmniej zapłacimy za bilety jeśli kupimy je z dwu lub trzymiesięcznym wyprzedzeniem.
5. Korzystaj z opcji z przesiadkami
Nie zawsze mamy możliwość wyboru lotu bezpośredniego, a nawet jeśli taką posiadamy, może okazać się, że tańszym wyjściem będzie przelot z przesiadką. Dotyczy to głównie dalekich podróży, ale nie tylko, dlatego zawsze warto rozważyć tę opcję i przeanalizować, czy koniec końców nie zapłacimy mniej.