Przejdź do treści

Islandia

harpa

Harpa – wszystko, co musisz wiedzieć o słynnej kryształowej sali w Reykjaviku

Harpa to szklany symbol stolicy Islandii, którego błysk zauważalny jest już z daleka. Położona w niesamowitej lokalizacji budowla zachęca nie tylko oryginalnym designem, ale też odbywającymi się tam wydarzeniami czy punktami widokowymi. Jeśli planujesz podróż do Reykjaviku, koniecznie zapoznaj się z historią tej nagradzanej za wyjątkową architekturę konstrukcji i dowiedz się, co możesz zobaczyć w środku. Zaczynamy! Harpa – jak… Czytaj dalej »Harpa – wszystko, co musisz wiedzieć o słynnej kryształowej sali w Reykjaviku

hallgrímskirkja, islanda

Hallgrímskirkja – druga najwyższa budowla na Islandii. Świątynia luterańska w Reykjavíku!

Nietypowy, wysoki budynek, który dominuje nad panoramą stolicy Islandii. Hallgrímskirkja, czyli luterański kościół, położony w centrum Reykjavíku jeszcze zanim powstał budził kontrowersje. Obecnie jest to atrakcja masowo odwiedzana przez turystów i jeden z najpopularniejszych obiektów na Islandii. Sprawdź, jak powstała świątynia i co zobaczyć w jej wnętrzach! Historia świątyni Hallgrímskirkja to luterański kościół, znajdujący się w Reykjavíku, czyli stolicy Islandii.… Czytaj dalej »Hallgrímskirkja – druga najwyższa budowla na Islandii. Świątynia luterańska w Reykjavíku!

Reykjavik Islandia

Reykjavik (Islandia) – odwiedź najdalej wysuniętą na północ stolicę świata!

Barwne skandynawskie domki, gorące źródła, gejzery czy zorze polarne. Nietypowych atrakcji, jakie zaoferuje Ci Reykjavik, jest co niemiara. Zwiedź tą piękną, malowniczą stolicę Islandii i poznaj jej historię. Reykjavik – co warto zobaczyć? Reykjavik jest stolicą, a zarazem największym miastem Islandii. Miasto wraz z okolicznymi, mniejszymi miejscowościami tworzy Wielki Reykjavik zamieszkiwany przez ⅔ ludności całej wyspy. Pomimo że stolica jest… Czytaj dalej »Reykjavik (Islandia) – odwiedź najdalej wysuniętą na północ stolicę świata!