Przejdź do treści

Zaszczepieni od lipca odwiedzą Phuket

Od lipca 2021 roku zaszczepieni turyści będą mogli odwiedzić tajlandzki Phuket. Od pierwszego dnia następnego miesiąca obywatele wybranych krajów nie będą mieli konieczności odbycia kwarantanny.

Odmrożenie turystyki w Tajlandii

We wtorek (22.06.2021) władze Tajlandii zdecydowały, że od lipca zaszczepieni turyści z wybranych krajów będą mogli przylecieć do prowincji Phuket bez konieczności odbycia kwarantanny. Ma to pomóc tamtejszej gospodarce, która w dużej mierze polega tam na turystyce.

Lista krajów o niskim i średnim ryzyku zakażeń koronawirusem ma być aktualizowana co dwa tygodnie. To właśnie na jej podstawie będzie wiadomo, kto może przylecieć do Tajlandii.

Program ma zostać przyjęty wkrótce nie tylko w Phuket, ale też w prowincji Krabi i na wyspie Samui.

Od chwili wylądowania na Phuket podróżni mogą śmiało przemieszczać się po prowincji. Chcąc jednak podróżować do innych części kraju należy odczekać 14 dni. Na wyspiarską prowincję Phuket jest już gotowych latać 18 linii lotniczych. Wstępne szacunki mówią, że do września miejsce to odwiedzi ponad 130 tysięcy podróżnych.

By program nie został wycofany, musi utrzymać się tamtejszy niski przyrost zakażonych koronawirusem. Aktualnie wynosi on około 90 osób dziennie.

Phuket – ulubiona destynacja turystów

Phuket to jedno z najpopularniejszych miejsc w Tajlandii. Co roku prowincję tę odwiedza ogromna liczba turystów. To idealna destynacja na rajskie wakacje dla miłośników bajecznych plaż i znakomitej pogody.

Na Phuket znajduje się całe mnóstwo kurortów, które utrzymują się dzięki podróżnym z całego świata. Egzotyczne wakacje na tajlandzkich wyspach są dla wielu miłośników wojaży jednym z największych marzeń. Z pewnością otwarcie granic dla zaszczepionych sprawi, że ten rejon Tajlandii znów odżyje, a stan gospodarki opartej na turystyce znacznie się poprawi.