Zaostrzenie przepisów dla niezaszczepionych w Niemczech. Obowiązek testowania również w hotelach

Od przyszłego poniedziałku w Niemczech będą obowiązywać nowe restrykcje sanitarne. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z publicznie dostępnych pomieszczeń zamkniętych – będzie musiał okazać paszport covidowy. Poznaj najnowsze obostrzenia.

Niemieckie władze poinformowały o wprowadzeniu zasady 3G, czyli Geimpfte (szczepienie), Genesene (leczenie), Getestete (testowanie).

Nowe restrykcje będą dotyczyły osób, które będą chciały wejść do restauracji, kina, salonu fryzjerskiego, na basen i siłownie. Obowiązek testowania będzie również w szpitalach (w przypadku odwiedzin), ośrodkach rehabilitacyjnych i w domach opieki.

Dokument o odbytym szczepieniu, wykonanym teście lub przebytym koronawirusie będzie trzeba okazać również podczas rejestracji w hotelach. Planując pobyt trzeba wziąć pod uwagę obowiązek wykonywania testu na obecność koronawirusa raz na trzy dni.

Obowiązek testowania w całym kraju – Niemcy

Z obowiązku testowania wyłączeni są uczniowie oraz małe dzieci. Nowe restrykcje będą mogły zostać zawieszone w krajach związkowych, w których wskaźnik zakażeń będzie utrzymywał się na stałym poziomie poniżej 35 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców.

W Niemczech niezmiennie obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w zadaszonych miejscach publicznych oraz w transporcie publicznym. Należy również zachowywać dystans społeczny, niezależnie od tego, czy jest się zaszczepionym czy nie.