Zakazana Wyspa Sentinel – czym jest tajemnicze miejsce odizolowane od reszty świata?

Wyspa Sentinel to jedna z wysp archipelagu Andamanów w Zatoce Bengalskiej. Obserwując ją z lotu ptaka, wydaje się zupełnie niezamieszkana, ponieważ jest szczelnie pokryta lasami. Wyspę zamieszkuje jednak plemię, które nie ma kontaktu ze światem i dosadnie pokazuje, że nie chce go mieć.

Gdzie znajduje się wyspa Sentinel?

Tajemnicza wyspa Sentinel znajduje się daleko na wschód od wybrzeża Indii i na zachód od wybrzeży Tajlandii i Kambodży, na Oceanie Indyjskim. Otoczona jest rafami koralowymi, a kształtem przypomina kwadrat. W roku 1947 wyspa stała się częścią indyjskiego terytorium Andamany i Nikobary i otrzymała oficjalną nazwę Sentinel Północny.

Dlaczego turyści nie powinni zbliżać się do wyspy Sentinel?

W 1997 r. wyspa została objęta 3-milową strefą ochronną — rdzenni mieszkańcy wyspy atakują każdego, kto się tylko do niej zbliży. Nierzadko są to ataki ze skutkiem śmiertelnym.

Istnieje wiele znanych przypadków, podczas których mieszkańcy wyspy mordowali przybyszy z zewnątrz, rzadko kiedy kończyło się to jedynie „ostrzeżeniem”. Najnowszym znanym przypadkiem jest historia podróżnika z 2018 roku. Nie wiadomo jak dokładnie przebiegło jego spotkanie z tubylcami, ale parę dni później rybacy zauważyli, jak Sentinelczycy zakopują ciało mężczyzny na plaży.

Na świecie istnieje wiele pięknych, nieskażonych cywilizacją miejsc, których widok od razu sprawia, że chciałoby się je zobaczyć z bliska. Niestety, Wyspa Sentinel, choć wygląda pięknie — zdecydowanie nie jest atrakcją turystyczną.