Wrocławskie lotnisko: Testy na COVID-19 dla pasażerów wracających spoza strefy Schengen

Testy antygenowe na COVID-19 przed stanowiskami kontroli granicznej, mogą wykonać pasażerowie, wracający do Polski spoza strefy Schengen. Wrocławskie lotnisko uruchomiło punkt badań, w którym można wykonać test jeszcze przed przekroczeniem polskiej granicy. Umożliwia to zwolnienie z 10-dniowej kwarantanny.

Pod koniec stycznia władze wrocławskiego lotniska oficjalnie poinformowały o stworzeniu punktu badań na obecność koronawirusa COVID-19. Nowy punkt diagnostyczny oferuje wykonanie szybkich testów antygenowych tuż przed stanowiskami kontroli granicznej.

Jak działa nowy punkt?

Wrocławskie lotnisko podaje informację, że koszt wykonania szybkiego testu na obecność wirusa COVID-19 kosztuje 200 złotych, a na wynik czeka się około 15 minut.

Wykonanie badania i negatywny wynik testu umożliwia zwolnienie pasażera, który przybył do Polski spoza strefy Schengen z 10-dniowej, obowiązkowej kwarantanny.

Nowy punkt diagnostyczny jest otwarty i działa po każdym przylocie samolotu spoza strefy, nawet w godzinach wieczornych i nocnych. Jest to ogromne ułatwienie dla osób przyjeżdżających np. z Wielkiej Brytanii lub podróżujących np. na Zanzibar lotami czarterowymi.