Przejdź do treści

Wizz Air: Część lotów z Polski zawieszona. Utrudnienia dla podróżujących w listopadzie i grudniu

Węgierskie linie lotnicze zawieszają 4 połączenia z Polski. Utrudniona ma być podróż do 3 miast w Wielkiej Brytanii oraz do stolicy Szwecji. Powodem obniżony popyt na bilety. Które loty zostaną zawieszone? Sprawdź!

Wizz Air podjął decyzje o kolejnych zmianach połączeń w tym roku. Miesiąc temu linia lotnicza ogłosiła zmniejszenie częstotliwości niektórych połączeń oraz zmiany godzin lotów. Aktualnie część lotów z Polski została ograniczona.

Połączenia Wizz Air z Polski zawieszone

Trzy połączenia z Polski do Wielkiej Brytanii zostały zawieszone na okres od połowy listopada do połowy grudnia. Powodem cięć lotów jest zmniejszone zainteresowanie podróżami do Wielkiej Brytanii, wynikające prawdopodobnie z sytuacji pandemicznej i obowiązujących tam restrykcji.

Od 12 listopada do 13 grudnia zostaną zawieszone loty z Lublina do Doncaster/Sheffield, od 13 listopada do 14 grudnia liniami Wizz Air nie polecą także podróżni z Wrocławia do Birmingham, a zawieszenie lotów z Katowic do Liverpoolu ma potrwać od 7 listopada do 16 grudnia. Loty mają zostać wznowione przed świętami, ze względu na przewidywany wzrost popytu na bilety w tym okresie.

Na 4 miesiące przerwano również lot do Sztokholmu. Dotyczy to połączenia z Katowic na lotnisko Sztokholm Skavsta. Przewidywany termin zawieszenia lotów ma potrwać od 15 listopada do 29 marca 2022.

Cięcia lotów także w Rumunii

Linia lotnicza Wizz Air planuje zawieszenie lotów nie tylko na trasach z Polski. Ograniczono połączenia na co najmniej 16 rumuńskich trasach: Bukareszt, Bacău, Jassy, Satu Mare, Kluż-Napoka, Timișoara i Targu Mures, między innymi do Liverpoolu, Kolonii, Katanii, Frankfurtu-Hahn, Bari, Wenecji, Katanii, Santander i Rzymu.