Przejdź do treści

Wakacje 2021 – opłaca się już rezerwować?

Mimo pandemii koronawirusa Polacy chętnie wyjeżdżają na wczasy do innych krajów. Wiele osób spragnionych słońca i zmiany otoczenia wciąż jednak waha się, czy rezerwować letnie wakacje. Branża turystyczna ma ogromną nadzieję, że rok 2021 pozwoli nadrobić straty z roku 2020. Bardzo trudno przewidzieć rozwój wirusa w przyszłych miesiącach. Masowe szczepienia dają ogromne nadzieje na powrót do normalności, jednak czy pozwolą na spokojne wakacje za granicą? Warto już rezerwować? Odpowiadamy!

Rok 2020 był koszmarem dla światowej turystyki. Liczne obostrzenia i zakazy skutkowały miliardowymi stratami w sprzedaży ofert wakacyjnych. Rozpoczęcie masowych szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 powoli otwiera perspektywy.

Wakacje 2021 – rezerwować, czy nie?

Liczne obostrzenia i ostrzeżenia przed jakimikolwiek podróżami, a także anulacja zarezerwowanych lub zapłaconych już podróży spowodowała dużą niechęć do rezerwowania podróży z wyprzedzeniem. W czasach pandemii koronawirusa właściwie nic nie wiadomo, jednak liczne biura podróży wyszły temu naprzeciw, aby zachęcić turystów do rezerwowania tegorocznych wakacji. Większość z nich do rezerwacji dorzuca możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji, dając tym samym większą pewność bezpiecznego wyjazdu lub ewentualnego zwrotu kosztów za nieodbyty wyjazd z powodu pandemii.

Wiele biur turystycznych oferuje wakacje last minute i first minute, co pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale również daje gwarancję niezmienności ceny. Warto zarezerwować wakacje z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli planujemy jechać większą grupą.

Gdzie spędzimy wakacje 2021?

Planując wakacje za granicą, najprawdopodobniej większość osób postawi na nieduże odległości. Wybór może zależeć również od konieczności wykonania testu, czy odbycia kwarantanny. Kierunki takie jak Zanzibar, Dubaj i Dominikana nie wymagają pokazania negatywnego testu PCR.

Pewnymi kierunkami na lato 2021 są wyspy na Morzu Śródziemnym, nie tylko greckie, ale również hiszpańskie. Popularne będą Wyspy Kanaryjskie i urlop nad Morzem Czarnym, czy Morzem Czerwonym.