Urlop w Turcji bez wykonywania testu PCR! Nowy wakacyjny kierunek dla zaszczepionych i ozdrowieńców.

Turcja otwiera granicę dla turystów przylatujących z Polski. Od 1 czerwca osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki są zwolnione z okazania negatywnego wyniku testu PCR na obecność COVID 19. Warunkiem umożliwiającym pobyt jest okazanie zaświadczenia lekarskiego w języku angielskim, które poświadcza przyjęcie kompletu szczepień przez podróżującego (ilość dawek warunkowana jest przyjmowanym rodzajem szczepień) oraz kartę zawierającą nazwę szczepionki, którą obywatel otrzymał po jej wykonaniu.

Do Turcji mogą wybrać się turyści, którzy posiadają udokumentowane przyjęcie szczepienia na minimum 14 dni przed przekroczeniem granicy kraju. Z obowiązku tego zwolnione są dzieci do 6. roku życia.

Warunki pobytu w Turcji dla osób nieszczepionych

Pozostali mieszkańcy Polski, którzy planują wakacje w Turcji muszą postępować zgodnie z dotychczasowymi warunkami przyjazdów. Jak należy przygotować się do wyjazdu za granicę? W ciągu 72 godzin przed wjazdem na teren państwa należy wykonać test RT PCR na COVID 19. Negatywny wynik umożliwi bezpieczne przekroczenie granic Turcji. Ozdrowieńcy również muszą poddać się wykonaniu szybkich testów antygenowych, które należy wykonać do 48 godzin przed planowanym przylotem.

Przedstawione dokumenty zawierające wyniki testu muszą być przetłumaczone na język angielski.

Nie tylko Turcja postanowiła zmienić swoje obostrzenia względem wjazdu obywateli Polski. Sprawdź, jak podróżować bez kwarantanny na Cypr!