Przejdź do treści
wakacje w niemczech

Urlop u zachodnich sąsiadów

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że Niemcy to kraj, w którym produkowane są rewelacyjne samochody. Kraj, w którym można szybko znaleźć świetną pracę, albo też miejsce, które jest potęgą w piłce nożnej. Mało kto jednak bierze naszego zachodniego sąsiada poważnie jako kraj docelowy na wakacje. Jest to błąd, ponieważ Republika Federalna Niemiec to kraj, w którym w rewelacyjny sposób można spędzić nie tylko rodzinne wakacje, lecz również romantyczny wypad we dwoje.

Dlaczego warto wybrać Niemcy?

Mniej lub bardziej oddalonych od Polski krajów turystycznych jest naprawdę sporo. Wiele z nich cieszy się ogromną popularnością, a inne wręcz przeciwnie. Dlaczego to właśnie Niemcy, które nie da się ukryć, są w tej drugiej grupie krajów, są jednocześnie dobrym miejscem na spędzanie wakacyjnego odpoczynku ?
Najważniejszym powodem jest oczywiście dość niewielka odległość. Właściwie z każdego miejsca w Polsce można szybko i wygodnie dojechać do Niemiec, a co bardzo ważne, często za pośrednictwem przejazdów Beata bus, które gwarantują przede wszystkim komfort podróży na najwyższym poziomie. Oprócz jednak tego warto nadmienić, że Niemcy to kraj o niezwykle szerokim zakresie atrakcji i możliwości turystycznych. Odpowiednie miejsce dla siebie znajdą tu nie tylko rodziny z dziećmi, lecz również zakochane pary, czy też po prostu grupy znajomych, wybierające się na wakacyjne wojaże.

Najlepsze miejsca dla rodzin

Nie da się ukryć, że jedną z najchętniej wyruszających na wakacje grupą Polaków, są rodziny z dziećmi. Czy Niemcy dla takiego turysty będą atrakcyjne? Jak się okazuje tak, ponieważ mają naprawdę wiele do zaoferowania spokojnej rodzinie i maluchom.
Jak na wakacje z dzieckiem, to tylko nad morze. Urlop nad niemieckim Bałtykiem może być nie tylko równie atrakcyjny co nad polskim wybrzeżem, co wręcz często może być o wiele lepszym wyborem. Głównie z powodu bezpieczeństwa, ponieważ zgodnie z niemiecką naturą, wszystkie obecne tam kąpieliska są doskonale opisane, oznakowane i co najważniejsze, obsiane wręcz punktami pierwszej pomocy i ratownikami.
Bałtyk to jednak nie wszystko, co może zaoferować niemiecka ziemia rodzinom z dziećmi. Jeśli planujemy wypoczynek w Niemczech z maluchami, nie sposób nie zainteresować się egzotyczną wyspą w środku kraju. Tropical Island, bo o niej konkretnie mowa, to największy park rozrywki w Europie. W obiekcie tym znaleźć można całkowicie naturalny tropikalny las, piaszczyste plaże, a także najróżniejsze baseny, sztuczne laguny oraz oczywiście egzotyczne zwierzęta, które będą stanowiły atrakcje nie tylko dla maluchów.

Niemcy dla zakochanych

Europejską stolicą miłości jest oczywiście Paryż, lecz nie oznacza to, że będąc zakochanym, trzeba ze swoją drugą połową jechać na wakacje aż do Francji. Urlop w Niemczech o ile będzie odpowiednio dobrze zaplanowany, również może być przesiąknięty miłością. Często można jej spotkać o wiele więcej niż nawet w najbardziej romantycznym miejscu Paryża. Gdzie zatem powinno się jej szukać ?
Jedną z najlepszych propozycji dla zakochanych, jest miasto Meersburg. Położone jest ono w południowych Niemczech, a konkretnie znajduje się ono na północno-wschodnim brzegu Jeziora Bodeńskiego. Liczy sobie zaledwie 6 tysięcy mieszkańców, a przez turystów nazywane jest niemieckim klejnotem dla zakochanych. Dlaczego? Nie tylko z powodu swojego bardzo atrakcyjnego położenia, lecz również dzięki przepięknych zamkom, dużą ilością bardzo krętych uliczek, a także za sprawą niezwykle klimatycznych małych restauracji. Całość tworzy aurę bliskości, intymności, romantyzmu i miłości. Nie da się ukryć, że sporą tego zasługą jest nieporównywalnie mniejsze zainteresowanie turystów niż w przypadku Paryża.

Młodzieńcze szaleństwa

Czysto rozrywkowy wyjazd do Niemiec, który planuje się razem z najbliższymi znajomymi, to świetny sposób na to, aby nieco zaszaleć i zrelaksować się w nieco dynamiczniejszy sposób. Czy również takie atrakcje można znaleźć w Niemczech ?
Jednym z najlepszych miejsc, w jakie można udać się do Niemiec ze swoimi znajomymi, jest odbywający się raz w roku Octoberfest. Chmielne dożynki, które organizowane są w Monachium, to tak naprawdę jedna wielka zabawa, podczas której wypijane są setki litrów piwa, często przez jednego tylko biesiadnika. Cechą szczególną tego festiwalu piwa jest możliwość poznania ludzi z dosłownie całego świata, ponieważ Octoberfest przyciąga turystów z każdego zakątka planety.
Jeśli jednak ktoś woli bardziej tradycyjny sposób zabawy, szczególnie mocno można polecić wypad po prostu do Berlina. Niemiecka stolica to prawdziwy kulturalny tygiel, w którym odnajdzie się wszystko to, co można sobie zamarzyć. Kluby, imprezy, restauracje i młodzi ludzie całego świata i ze wszystkich światowych kultur i religii.

Podsumowanie

Choć wypoczynek w Niemczech na pierwszy rzut oka wydaje się czymś dziwnym i nietypowym, to jednak kraj ten pod kątem turystyki i rozrywki jest w stanie spokojnie konkurować z takimi turystycznymi potęgami Europy jak Włochy, Francja, czy też Hiszpania. W rewelacyjny sposób spędzą w nim urlop rodziny z dziećmi, szukający mocnych wrażeń młodzi, czy też zakochane, poszukujące romantycznych chwil pary.
Zdecydowanie warto wybrać się do tego kraju i dokładnie go poznać, tym bardziej że dzięki firmie Beata bus wyjazd jest tak łatwy i komfortowy, jak jeszcze nigdy przedtem.

Na wyjazd do Niemiec na urlop zaprasza firma Beata bus www.beatabus.pl

Jak zaplanować swoją podróż?!

Zarezerwuj nocleg
Skorzystaj z Booking.com, gdzie znajdziesz hotele (w każdym przedziale cenowym), pensjonaty i apartamenty na całym świecie.

Bilety lotnicze
Znajdź tani lot, korzystając ze Skyscanner lub Momondo. To dwie bardzo przydatne wyszukiwarki, ponieważ przeszukują strony internetowe wielu linii lotniczych na całym świecie, więc zawsze znajdziesz najlepszą ofertę.

Bilety autokarowe
Jeżeli planujesz podróżować po Europie autokarem, to koniecznie skorzystaj z oferty FlixBusa. Ich autobusy dojeżdżają do 2 500 destynacji, w 37 krajach.

Zwiedzanie
W serwisie GetYourGuide zarezerwujesz wycieczki, przewodników, bilety do teatru czy muzeum na całym świecie! Karty miejskie, uprawniające do wielu zniżek, znajdziesz na GoCity.com.