Turyści z Polski kąpali się w jeziorze w słowackich Tatrach. Grozi im mandat

W internecie pojawiło się zdjęcie,na którym polscy turyści kąpią się w Jeziorze Szczyrbskim po słowackiej stronie Tatr. Mimo zakazu spacerowicze zdecydowali się na kąpiel, z której zdjęcia pojawiły się w mediach społecznościowych. Są poszukiwani przez straż parku w celu wręczenia im mandatu…

Przez ostatnie dni w Tatrach temperatury nie spadały poniżej 25 stopni. Turyści z Polski postanowili się ochłodzić w Jeziorze Szczyrbskim po słowackiej stronie gór. Spacerowicze, którzy zauważyli sytuację – zrobili im zdjęcia i opublikowali na popularnej stronie słowackich turystów – Turista na Facebooku.

Pod zdjęciem zebrało się ponad 300 komentarzy, w których użytkownicy wyrażali swoje oburzenie.

TANAP odpowiedział na zachowanie Polaków

Władze słowiańskiego odpowiednika Tatrzańskiego Parku Narodowego (TANAP) szybko skomentowały zachowanie naszych rodaków. Podkreślili, jak ważne jest traktowanie przyrody z szacunkiem. Dodali, że pracownicy parku próbują ustalić tożsamość Polaków. W tym celu sprawdzane są kamery parku i zdjęcia zamieszczone w social mediach. Po ustaleniu, kim byli turyści zostanie im wręczony mandat w wysokości od 20 do nawet 300 euro od Inspektoratu Ochrony Środowiska.