Trzęsienie ziemi na Krecie. Są ranni i jedna ofiara śmiertelna

Na greckiej Krecie doszło do trzęsienia ziemi. Wstrząsy rozpoczęły się rano 27 września i trwały kilkanaście sekund. Ucierpiały budynki i ewakuowano szkoły. Jest jedna ofiara śmiertelna. Poznaj szczegóły!

Niestety, poniedziałkowy poranek minął Grekom pod znakiem trzęsienia ziemi. Na turystycznej wyspie Kreta zarejestrowano silne wstrząsy.

Trzęsienie ziemi na Krecie

Jak podaje Europejskie Centrum Sejsmologiczne, magnituda trzęsienia wyniosła 6,0, a jego epicentrum znajdowało się 25 km od miasta Heraklion. Następstwem głównego trzęsienia były wstrząsy wtórne, których można spodziewać się ponownie w najbliższym czasie. Trzęsienie ziemi odczuły nie tylko osoby znajdujące się na Krecie, ale też mieszkańcy całej Grecji i części Turcji.

Ofiara śmiertelna, ranni i liczne zniszczenia

Władze Grecji poinformowały, że na skutek trzęsienia ziemi zginęła jedna osoba – robotnik pracujący przy renowacji cerkwi w Arkalochori. Mężczyzna został zmiażdżony przez kopułę kościoła. 11 osób zostało hospitalizowanych. Na Kretę został wysłany oddział straży pożarnej wraz ze specjalistycznym sprzętem i psami tropiącymi. Do tej pory udało się uratować jednego mężczyznę, który utknął w budynku mieszkalnym.

W sieci zamieszczono wiele materiałów z miejsca trzęsienia.

Ewakuowano szkoły i hotele oraz rozpoczęto inspekcję szpitali, urzędów i placówek edukacyjnych. Na ten moment nie podano żadnych informacji na temat poszkodowanych turystów.