Przejdź do treści

Tani urlop w dodatku bez testów na COVID-19? Albania zaprasza turystów

Albania to kierunek wakacyjny, który w tym roku zwraca na siebie uwagę. Władze zapraszały turystów już od marca, zapewniając brak konieczności wykonania testu na obecność wirusa. Dodatkową zachętą jest nowa inwestycja infrastrukturalna, czyli otwarte w miniony weekend lotnisko w Kukes.

W niedzielę 18 kwietnia oficjalnie otwarto lotnisko w Kukes w Albanii. Do tej pory jedyny port lotniczy znajdował się w Tiranie i skutecznie odstraszało swoimi zawyżonymi cenami. Nowe lotnisko w Kukes będzie reprezentować przede wszystkim tanie linie.

Tanie linie na nowym lotnisku w Albanii

Lotnisko w Kukes prawdopodobnie skusi słynne low-costy. Pierwszy lot już się odbył. Samolot Air Albania jako pierwszy wystartował z nowego pasa startowego prosto do Londynu. Minister ds. transportu Albanii – Belinda Balluku poinformowała o planowanych trasach z nowego portu m.in. do Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Niestety na ten moment nie wiadomo, jacy dokładnie przewoźnicy będą latać z Kukes. Z nieoficjalnych informacji wynika, że najpewniejsze są tanie linie lotnicze Ryanair.

Albania się rozrasta – kolejne lotnisko w budowie!

5 marca 2021 władze Albanii podpisały również umowę ze szwajcarska firmą Mabco Constructions, która zdecydowała się wybudować kolejne lotnisko w nadmorskim mieście Wlora, które znajduje się niedaleko Tirany. Cała inwestycja ma wynieść około 104 miliony euro i zając około 36 miesięcy.

Albania otwierając się na tegorocznych turystów, stała się jednym z nielicznych krajów bez wymaganych testów na obecność wirusa COVID-19. Jak zapewnił premier – „drzwi jego kraju będą otwarte przez cały sezon turystyczny”.