Tajlandia otwiera się na turystów

Od 1 lipca podróżowanie na Półwysep Malajski będzie zdecydowanie łatwiejsze. Gubernator Turystyki Tajlandii potwierdza, że Phuket znosi wymóg o kwarantannie dla osób przybywających do regionu.

Phuket dla zaszczepionych turystów

Od 1 lipca osoby w pełni zaszczepione będą mogły swobodnie bez kwarantanny podróżować i odpoczywać w prowincji Phuket. Jeżeli turysta będzie chciał udać się w podróż, w głąb Tajlandii będzie mógł to zrobić dopiero po 14 dniach. Lista państw, na które Phuket jest otwarty aktualizuje się co dwa tygodnie na tajskiej stronie ministerstwa zdrowia publicznego. Władze portretowo szczepią mieszkańców Phuket, już udało się zaszczepić 60% prowincji. Jest to centrum turystyki tego kraju, a bezpieczeństwo mieszkańców, jak i turystów jest najważniejsze.

Podróżowanie do całej Tajlandii

Rząd podaje informację o zamiarach całkowitego luzowana obostrzeń. Docelowo w ciągu 120 dni premier chciałby umożliwić turystom podróż po całej Tajlandii. Oznaczałoby to całkowite otwarcie na październik 2021. Jednak wszystko zależy od liczby przeprowadzonych szczepień. Otwarcie będzie możliwe tylko wtedy, gdy zaszczepi się 50 milionów osób, a do tej pory udało się podać pierwszą dawkę 2 milionom mieszkańców.