Przejdź do treści

Sopot chce zaszczepić pracowników z branży turystycznej

Sopot prawdopodobnie będzie pierwszym miastem w Polsce, które chce zaszczepić wszystkich pracowników branży turystycznej. Władze miasta tłumaczą, że preparat zostanie podany wszystkim osobom z branży, niezależnie od wieku.

Urząd Miasta Sopotu wraz z Sopocką Organizacją Turystyczną planują przygotować akcje masowych szczepień dla pracowników branży turystycznej. Szczepienia mają być prowadzone w ramach masowych szczepień firm. Jest to pierwsze polskie miasto, które zapowiedziało przyspieszenie odmrażania gospodarki po ponad rocznym okresie zawieszenia przez sytuacje związaną z pandemią koronawirusa.

Sopot – masowe szczepienia pracowników branży turystycznej

Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej — Anna Golec-Mastroianni, poinformowała, że w planie jest szczepienie wszystkich osób związanych z branżą turystyczną, niezależnie od wieku. Plan działania ma być gwarancją bezpiecznych wakacji w nadmorskim kurorcie.

Mowa tu nie tylko o bezpieczeństwie pracowników, ale również turystów, którzy w te wakacje z pewnością przybędą licznie. Firmy z branży turystycznej, które będą chciały wziąć udział w akcji, mogą zgłosić chęć w formularzu SOT, podając liczbę pracowników i ich podstawowe dane.

Wakacje 2021 wciąż stoją pod znakiem zapytania, jednak władze Sopotu liczą na ponowne otwarcie sezonu, aby odrobić chociaż część strat po kilkutygodniowym lockdownie.