Przejdź do treści

Słowacja luzuje kolejne obostrzenia w zaskakującym tempie

W poniedziałek 19 kwietnia na Słowacji poluzowano kolejne restrykcje. Otwarte zostały m.in. sklepy, zakłady usługowe, szkoły, hotele i kościoły. Nie minęło wiele czasu, aż 21 kwietnia premier Słowacji Eduard Heger poinformował o kolejnych zmianach w związku z luzowaniem obostrzeń pandemicznych.

Od 19 kwietnia słowackie dzieci mogły wrócić do szkół i został zniesiony zakaz rekreacji poza gminę zamieszkania. Do większości sklepów można wejść wyłącznie z zaświadczeniem o przebyciu choroby COVID-19 lub po pokazaniu negatywnego testu na wirusa.

Słowacja otwiera siłownie!

Luzowanie obostrzeń objęło wiele branż, w tym również turystykę kraju. W środę 21 kwietnia rząd ogłosił kolejne ruchy. Szczegóły mają być podane dopiero w przyszły poniedziałek, jednak już dziś wiadomo, że otworzą się tarasy i ogródki restauracyjne oraz kluby fitness i siłownie.

Siłownie będą mogły przyjmować maksymalnie 6 osób, przy obowiązującym limicie jednej osoby na 15 m2.

Zasady wjazdu na Słowację z Polski

Niestety nie mamy powodów do radości, ponieważ rząd nie złagodził zasad dotyczących wjazdu do kraju. Stan wyjątkowy na Słowacji obowiązuje do 28 kwietnia, dlatego tez obywatele Polski, którzy planują wjazd do Słowacji będą podlegać obowiązkowej kwarantannie domowej lub w państwowych ośrodkach izolacji na okres 14 dni. Przyjazd należy również zgłosić, wypełniając formularz znajdujący się na oficjalnej stronie ministerstwa.