Seszele otwierają się na zaszczepionych

Kilka dni temu władze Seszeli poinformowały o poluzowaniu obostrzeń związanych z wjazdem na teren wyspiarskiego państwa. Od tego czasu osoby, które poddały się szczepieniu przeciwko COVID-19 mogą przebywać na terenie kraju bez konieczności obowiązkowej kwarantanny.

Od dnia, w którym władze Seszeli poinformowały o poluzowaniu obostrzeń, osoby, które poddały się szczepieniu nie będą musiały przechodzić 14-dniowej kwarantanny po wjeździe do kraju. Nowe zasady obowiązują wyłącznie osoby, które przyjęły obie dawki leku. Warto jednak wiedzieć, że posiadanie zaświadczenia o „pełnym” zaszczepieniu nie zwalnia od okazania na granicy negatywnego testu na COVID-19. Osoby zaszczepione również powinny go posiadać.

Na Seszelach obecnie trwają masowe szczepienia na koronawirusa. Szacuje się, że już w połowie marca, zaszczepiona będzie ponad połowa populacji kraju. Wtedy też władze planują kolejne rozluźnianie obostrzeń. W takiej sytuacji przy wjeździe do kraju potrzebny będzie wyłącznie negatywny wynik testu PCR na COVID-19.

Seszele nie są jedynym krajem, który zdecydował się na zluzowanie obostrzeń dla osób zaszczepionych. Podobne decyzje zapadły np. na Cyprze.