Relikt z Piramidy Cheopsa, znaleziony w pudełku po cygarach

Pracownica uniwersytetu w Wielkiej Brytanii dokonała niezwykłego odkrycia. Przeglądając zbiory muzealne, natknęła się na pudełko po cygarach. W środku znajdował się zaginiony artefakt z Wielkiej Piramidy, zwanej inaczej Piramidą Cheopsa w Gizie.

Do odkrycia doszło kilka dni temu, gdy pracownica Uniwersytetu w Abardeene – Abeer Eladany natknęła się na przedmiot, który przykuł jej uwagę. Było to pudełko po cygarach, na którego wieczku znajdowała się dawna flaga Egiptu. W środku znajdowały się niewielkie kawałki drewna.

Tajemnicze znalezisko

Kobieta, która odkryła egipski relikt, pochodzi z Egiptu, gdzie spędziła ponad 10 lat, jako pracownica Muzeum Egipskiego w Kairze. Znalezisko wydawało się jej podejrzane, dlatego postanowiła je sprawdzić. W trakcie przeglądanie muzealnych dokumentów, zdała sobie sprawę, że natknęła się na zaginiony artefakt z Wielkiej Piramidy w Gizie.

Do tej pory z Wielkiej Piramidy udało się wydobyć jedynie trzy obiekty, które zostały nazwane przez Uniwersytet „Reliktami Dixona”. Dwa z nich to kula i hak, które można znaleźć w Muzeum Brytyjskim, natomiast znaleziony przez Egipcjankę relikt, jest trzecim elementem, wykonanym z kawałka drewna cedrowego. Trzeci element był uznany za zaginiony przez około 75 lat.

Znalezisko z północno-wschodniej Szkocji trafiło do reszty reliktów Dixona, tworząc kompletną wystawę w Muzeum Brytyjskim.