Przejdź do treści

Przywileje dla zaszczepionych turystów

Branża turystyczna, jak i urzędnicy kuszą różnorodnymi przywilejami, które będą przysługiwać wyłącznie osobom, które zaszczepiły się przeciwko wirusowi COVID-19. Szczepionka będzie prawdopodobnie kartą przetargową do swobodnego podróżowania po świecie.

Turystyka roku 2020 znacznie różniła się od tej z poprzednich lat. Można nawet powiedzieć, że całkowicie zniknęła. Miłośnicy podróżowanie nie zamierzali się jednak poddać i wszelkimi sposobami korzystali z dóbr turystyki innych krajów, szukając wszelkich możliwości uniknięcia wykonania testu, czy odbycia obowiązkowej kwarantanny.

Cypr i Singapur już zapowiedziały zniesienie wszystkich obostrzeń wobec turystów, którzy potwierdzą, że się zaszczepili. Izrael natomiast rozważa wdrożenie specjalnego programu. Czy przywilej podróżowania osób wyłącznie zaszczepionych nie okaże się pewnego rodzaju dyskryminacją? Opinie są bardzo różne.

Władze poszczególnych krajów zapewniają jednak, że dzięki wprowadzanym zmianom chciałyby zapewnić podróżującym i mieszkańcom państwa większe bezpieczeństwo i zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa.