Pożary w Grecji. Nasi strażacy wyruszyli na wyspę Evia!

O wielu dni Grecję pochłaniają pożary. Ogień rozprzestrzenia się nie tylko na lądzie, ale również na wyspach. Najbardziej dotkniętą wyspą jest Evia. Sytuacja staje się coraz bardziej krytyczna. Polscy strażacy wyruszyli z pomocą. Poznaj szczegóły.

Ogromna katastrofa klimatyczna daje się we znaki w całej Europie. Grecja jest jednym z najsilniej dotkniętych pożarami krajem. Od kilkunastu dni strażacy walczą tam z ogromnymi pożarami, które zostały wywołane przez rekordowe temperatury. Straż pożarna nie daje sobie już rady, dlatego władze poprosiły Europe o pomoc.

Pożary w Grecji nie ustępują

W ostatnim czasie Grecja zanotowała rekordowe temperatury. W wielu miejscach przekraczały one 40 stopni Celsjusza!

Upały i susza stały się główną przyczyną pożarów. Niestety greckie służby podejrzewają, ze wiele pożarów jest również wynikiem podpaleń zorganizowanych grup, które usiłują w ten sposób uzyskać nowe tereny pod inwestycje.

Silne wiatry i wysokie temperatury niestety nie pomagają w ugaszeniu ognia, a sytuacja meteorologiczna wskazuje na to, że mają one potrwać jeszcze minimum dwa tygodnie.

Wyspa Evia w ogniu – strażacy z Polski na ratunek!

W najgorszej sytuacji jest grecka wyspa Eubea (gr. Evia), z której ewakuowano już ponad 2 tysiące osób. Strażacy, jak i mieszkańcy usiłują ugasić ogień, jednak jest zbyt silny.

MSWiA poinformowało, że wysłało do Grecji 143 strażaków oraz 46 pojazdów. Polskie służby wspierają jak mogą…