Pożar na Lazurowym Wybrzeżu. Są już pierwsze ofiary

Zmarły już dwie osoby w pożarze na Lazurowym Wybrzeżu we Francji, z którym od poniedziałku walczą tamtejsi strażacy. Zmagania z ogniem bardzo utrudnia silny i zmienny wiatr. Pożar strawił już ponad 6 tys. ha lasów. Poznaj wszystkie szczegóły!

Od poniedziałku 1200 strażaków walczy z gigantycznym pożarem na Lazurowym Wybrzeżu we Francji. Według danych podanych przez francuską straż pożarną – ogień strawił już ponad 6 300 hektarów lasów.

Pożary na Lazurowym Wybrzeżu we Francji – dwie ofiary, wielu rannych

Trwa akcja ewakuacyjna. Wiele osób musiało opuścić swoje domy, a ponad 7 tysięcy turystów musiało zostać ewakuowanych. Niestety pojawiły się pierwsze informacje o dwóch ofiarach śmiertelnych…

Liczba ofiar pożarów niestety się zwiększyła. Są dwie ofiary śmiertelne i 24 lekko rannych osób; 19 cywilów oraz siedmiu strażaków” – mówi prefekt Var Evence Richard.

Akcję gaśniczą bardzo utrudnia zmienny wiatr, który zapowiadany jest do końca tego tygodnia. „Mamy nadzieje, że sytuacja się trochę uspokoi w nocy, ale nie ma co do tego żadnej pewności” – dodaje prefekt.

Francja jest jednym z wielu krajów nad basenem Morza Śródziemnego, który walczy z pożarami. Miejmy nadzieję, że strażakom uda się wygrać walkę z ogniem!