Pożar 19-pietrowego wieżowca w Londynie

Ponad 120 strażaków walczy z pożarem w apartamentowcu we wschodnim Londynie. W płomieniach stanęły trzy piętra 19-piętrowego wieżowca: ósme, dziewiąte i dziesiąte. Cały budynek okryty jest łatwopalną okładziną i drewnem. Strażacy próbują nie dopuścić do dalszego rozprzestrzeniania się żywiołu. Poznaj szczegóły zdarzenia!

W piątek 7 maja około godziny 9, wybuch pożar w 19-piętrowym apartamentowcu budynku New Providence Wharf, który znajduje się w Londynie. Londyńska Straż Pożarna podała, że 20 wozów strażackich i około 125 strażaków jest na miejscu i usiłuje ugasić ogromny pożar, który pochłonął już 3 piętra budynku.

Niebezpieczne ocieplenie budynku

Z pierwszych medialnych doniesień wynika, że budynek pokrywa łatwopalna okładzina, która nie ułatwia strażakom szybkiego ugaszenia pożaru. Ponoć jest to ten sam materiał, który okrywał Grenfell Tower, w którym wybuchł pożar w 2017 roku w Londynie. Wtedy zginęły 72 osoby, a 74 zostały ranne. Materiał użyty do ocieplenia Grenfell Tower został wycofany ze sprzedaży ze względu na niedostateczną ogniotrwałość.

Na ten moment nie ma informacji, czy w budynku New Providence Wharf są ranni. Aby pomóc ewentualnym poszkodowanym na miejscu czeka kilkanaście karetek pogotowia.