Przejdź do treści

Polska na czerwonej liście Szwajcarii. Od 22 marca kwarantanna dla Polaków

Liczba zakażeń w Polsce zwiększa się z dnia na dzień. Władze Szwajcarii podjęły decyzję, że od 22 marca, Polacy przekraczający granicę, będą musieli odbyć obowiązkową kwarantannę. Konieczne będzie również okazanie negatywnego wyniku testu na COVID-19, wypełnienie elektronicznego formularza rejestracyjnego oraz zgłoszenie swojego przyjazdu władzom kantonalnym.

Szwajcaria wprowadza kwarantannę dla Polaków

Ambasada RP w Szwajcarii poinformowała, że od 22 marca osoby przyjeżdżające z Polski będą musiały odbyć obowiązkową kwarantannę. Nie zwalnia z niej szczepienie, ani okazanie negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Aktualizacja listy państw wysokiego ryzyka

Władze Szwajcarii ogłosiły nową aktualizację listy państw i regionów z najwyższym stopniem ryzyka. Na liście znalazła się Polska. Oznacza to, że Polacy przekraczający granicę Szwajcarii będą musieli wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny, posiadać negatywny wynik testu na COVID-19, zgłosić swój przyjazd dwa dni przed i odbyć kwarantannę. Negatywny test, czy zaświadczenie o przyjęciu podwójnej dawki szczepionki, nie zwalnia z kwarantanny.

Takie same zasady będą obowiązywały również osoby z innych państw, które w ciągu 10 dni poprzedzających przyjazd do Szwajcarii, przebywały w Polsce dłużej niż 24 godziny.

Nowe obostrzenia będą obowiązywały od 22 marca.

Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnych stronach internetowych Federalnego Urzędu Spraw Zdrowia w Szwajcarii.