Podróż jest sztuką

tour-salon

Pod takim hasłem odbędzie się w Poznaniu tegoroczna edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON zaplanowana na 1-3 lutego 2019 roku.

Przed nami najgorętszy w roku okres dla branży turystycznej, czyli wakacje. Tymczasem w Poznaniu trwają przygotowania do jubileuszowej 30. edycji targów Tour Salon, które od lat inspirują do odkrywania nowych miejsc, poznawania nowych ludzi i zdobywania nowych doświadczeń.

Sztuka podróżowania

Podróż to radość, wyzwanie, ale przede wszystkim sztuka – planowania i organizacji, kompromisu oraz dokonywania wyborów, obserwacji, a czasem pokonywania własnych słabości. Targi Tour Salon mają być miejscem spotkań tych, którzy te umiejętności posiadają i tych, którzy chcieliby je nabyć. Dlatego również w tym roku organizatorzy wydarzenia planują zaprosić do współpracy znanych podróżników, by podzieli się swoim doświadczeniem ze zdobywania kolejnych punktów na mapie świata i opowiedzieli o urokach miejsc, które widzieli oraz podpowiedzieli jak przygotować się do wypraw, zarówno tych bliższych, jak i dalszych.

Nieodłącznym elementem targów Tour Salon jest także Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń. W tym roku odbędzie się już 7. edycja tego wydarzenia. Festiwal co roku jest podróżą przez wszystkie kontynenty. Wypełniają go niesamowite wspomnienia i emocje, a to co po nim zostaje to ogromna chęć do spakowania plecaka lub walizki i wyruszenia w drogę oraz przeświadczenie, że niemożliwe nie istnieje.

Podróż to także możliwość obcowania ze sztuką – pięknem stworzonym przez samą naturę, jak i tym będącym dziełem ludzkich rąk. To właśnie dlatego organizatorzy targów Tour Salon co roku zapraszają do udziału
w ekspozycji regiony, które chciałaby zaprezentować swoje walory turystyczne, a także przedstawicieli takich obiektów jak muzea, parki rozrywki, ogrody zoologiczne czy organizatorów wypraw tematycznych.

Ekspozycja, nad którą już dziś pracujemy ma być okazją do poznania ciekawych miejsc i zachęcić do ich odwiedzenia, a także do poznania alternatywnych form wypoczynku. Dla wystawców jest to więc doskonała forma promocji, a warto podkreślić, że ona zaczyna się już przed targami, bo w ramach naszej strategii zakładamy promocję atrakcji turystycznych prezentowanych na targach. Nie zapominamy też o kwestiach podstawowych związanych z podróżowaniem. Dlatego zależy nam, by dopełnieniem ekspozycji były również oferty obiektów noclegów, przewoźników, producentów i dystrybutorów sprzętu turystycznego. – mówi Maria Kowalska, dyrektor projektu.

W ramach przyszłorocznej edycji targów będzie również kontynuowana Najlepsza lekcja historii, geografii i biologii ever! To projekt multidyscyplinarny, który w ubiegłym roku spotkał się z dużym zainteresowaniem szkół.

Chcemy, żeby targi Tour Salon były wydarzeniem, które ma też misję edukacyjną. Organizujemy lekcje, podczas których dzieci korzystają z pokazów, wykładów, interakcji na temat historii różnych regionów, które wpłynęły na to jak dziś wygląda nasz kraj oraz o wyjątkowych miejscach na świecie, które warto zobaczyć. – dodaje Maria Kowalska.

Biznes turystyczny to także sztuka

Tour Salon jest nie tylko podróżniczym show, ale również miejscem spotkań branży turystycznej. W ubiegłorocznej edycji targów udział wzięło 211 wystawców z 16 krajów, którzy zaprezentowali atrakcje turystyczne z różnych zakątków całego świata. Dla touroperatorów, przedstawicieli biur podróży to doskonała okazja do przygotowania oferty turystycznej na kolejny sezon. Podobnie jak w roku ubiegłym profesjonaliści z branży będą mogli skorzystać z aplikacji do umawiania spotkań, czyli Biznes Plannera, który ułatwia efektywne zaplanowanie pobytu na targach. Planowane są także merytoryczne konferencje.

Bacznie przyglądamy się rynkowi turystycznemu i rozwiązaniom prawnym, organizacyjnym czy marketingowym, które na nim się pojawiają. Dzięki temu niewątpliwie uda się nam przygotować program tematyczny poruszający najbardziej palące problemy dla branży oraz dostarczający solidną dawkę fachowej wiedzy. – komentuje Maria Kowalska.

Do współpracy zostaną zaproszeni nie tylko eksperci, ale także blogerzy, z którymi będzie można spotkać się w ramach kolejnej edycji TOUR SALON Blog Meeting.

Targi Tour Salon to niewątpliwie wydarzenie z dobrze wypracowaną formułą. Pozwala przedstawicielom branży spotkać się i zaplanować ofertę na nadchodzący sezon, poznać trendy, zaczerpnąć wiedzy. Dla wszystkich pasjonatów podróży to z kolei okazja, aby zaplanować weekendowe wypady i wakacyjne podróże, złapać bakcyla, otworzyć się na nowe doświadczenia oraz przełamać obawy związane z podróżowaniem.

Zapraszamy! Międzynarodowe Targi Poznańskie, 1-3 lutego 2019 r.

Podróż jest sztuką
4.6 (91.43%) 7 vote[s]

Read Previous

Jak pić Ouzo?

Read Next

Camping Eko-Oaza – dolina Tary

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *