Przejdź do treści
Otwarcie restauracji we Włoszech

Pierwszy weekend otwartych restauracji we Włoszech. Rekordowe zyski w kilka dni

W sobotę w rzymskich restauracjach zanotowano rekordowe wpływy w wysokości 7 milionów euro. W związku z poluzowanymi obostrzeniami od tego weekendu Włosi mogli pójść do restauracji i zjeść na miejscu z pełna obsługa kelnerską. Rekordowe sumy ogłosiła federacja branży gastronomicznej.

6 lutego był dniem przełomowym w trakcie pandemii wirusa COVID-19 we Włoszech. Była to pierwsza sobota od wielu tygodni, gdy restauracje mogły serwować posiłki do godziny 18:00. Przez ostatnie miesiące dozwolona była wyłącznie sprzedaż na wynos i dostawy do domów. Wszelkie restrykcje zostały poluzowane od dnia 1 lutego.

Branża gastronomiczna przeżywała najcięższy okres, który wydawał się nie mieć końca. Wiele restauracji popadło w długi lub zwyczajnie się pozamykało. Weekend po poluzowaniu włoskich obostrzeń był bardzo znaczący dla włoskiej gastronomii. Wyniki osiągnięte w sobotę wypadły bardzo zachęcająco, ponieważ zyski z tego dnia osiągnęły około 7 milionów euro!

W sobotę w centrum Rzymu ustawiały się gigantyczne kolejki, żeby choć na chwilę usiąść przy stoliku i skosztować przysmaków regionu. Mimo dużego zainteresowania, restauracje nie mogły przyjąć więcej niż połowy lokalu. Mimo przestrzeganych zasad sanitarnych udało się osiągnąć zadowalający wynik. Oby tak dalej!