Przejdź do treści

Ogromne zainteresowanie hotelami po złagodzeniu obostrzeń

Branża hotelarska w końcu doczekała się zluzowania obostrzeń. Rządowa decyzja o ponownym otwarciu hoteli dała nową nadzieję hotelarzom na powrót do normalności. Chwilę po ogłoszeniu nowych restrykcji, nastąpiła natychmiastowa reakcja na stronach rezerwacyjnych. Ruch klientów bije rekordy.

Turyści od dawna czekali, aby móc oficjalnie i przede wszystkim legalnie wyjechać na urlop, czy ferie zimowe. Stęsknieni za swobodnymi podróżami, wyczekiwali decyzji rządu, która miała miejsce w zeszły piątek. Rząd postanowił znieść część obostrzeń, co umożliwiło otwarcie się obiektów noclegowych dla turystów od dnia 12 lutego.

Od momentu ogłoszenia decyzji zainteresowanie wynajmem wzrosło o około 80%. Polacy nie zwlekają i natychmiast planują wyjazdy na najbliższe tygodnie.

Jeśli chodzi o najczęściej wybierane kierunki to są nimi polskie góry. Wraz z otwarciem hoteli, zdecydowano się również na otwarcie ośrodków i stoków narciarskich. Po statystykach rezerwacji widać, że Polacy chcą nadrobić stracone ferie zimowe i skorzystać z zimowych warunków, póki sezon jeszcze trwa. Na pierwszym miejscu znalazły się; Karpacz, Szklarska Poręba i Góry Opawskie.

Drugim najpopularniejszym kierunkiem jest Morze Bałtyckie, nad którym najwięcej osób zaplanowało zimowy urlop w Kołobrzegu i Gdańsku.

Hotele gotowe na przyjęcie gości

Wielu hotelarzy już od dawna jest gotowych na przyjęcie gości. Przypominamy, że decyzja rządu o poluzowaniu obostrzeń jest ważna do 26 lutego, czyli do ogłoszenia kolejnych planów rządu. Jeżeli okaże się, że liczba zachorowań na koronawirusa wzrośnie – wrócimy do poprzednich zakazów.

Hotele mogą przyjmować gości, jednak umożliwiając wynajem wyłącznie połowy obsługiwanych pokoi. W obiektach noclegowych czeka odpowiednio wyszkolony personel, zdezynfekowane pokoje i pomieszczenia ogólnodostępne wyłącznie na życzenie.