Przejdź do treści

Ogromne burze śnieżne nad USA spowodowały paraliż komunikacyjny w trzech stanach

W trzech stanach USA – Wyoming, Nebrasce oraz Kolorado uderzyła gwałtowna burza śnieżna, która wywołała ogromny chaos komunikacyjny. Przez śnieżyce odwołano setki lotów i dalekobieżnych połączeń. Jest duży problem z poruszaniem się po ulicach nie tylko samochodami, ale również pieszo. Burza określana jest jako największa od około 20 lat!

Nagła burza śnieżna w stanach Wyoming, Nebrasce i Kolorado doprowadziła do paraliżu komunikacyjnego. Została ona nazwana przez meteorologów i specjalistów, jako „historyczną i paraliżującą”.

Burze śnieżne nad USA

Mieszkańcy tych trzech stanów zmagają się z kilkudziesięcioma centymetrami śniegu, przez który wiele osób zostało uwięzionych we własnych domach bez dostawy prądu. W miastach jest ogromny problem ze sprawnym poruszaniem się po drogach i chodnikach. Amerykańskie media podają, że w niektórych regionach spadło nawet 90 cm śniegu.

Gubernatorzy poszczególnych stanów wezwali Gwardię Narodową, aby pomogła w usuwaniu skutków burzy śnieżnej.

Chaos komunikacyjny

W poniedziałek rano 25 tysięcy osób zostało bez prądu, w sobotę odwołano około 750 lotów, a dzień później aż 1200! Lotnisko w Denver przekazało informację, że w nocy z niedzieli na poniedziałek stało się schronieniem za 500 osób, które nie mogły wylecieć z powodu burzy śnieżnej. W sumie odwołano około 2000 lotów.

W wyniku zamieci zamknięto również spora część autostrad międzynarodowych, ponieważ stały się one nieprzejezdne. Pociągi i komunikacja miejska również stoi.

Eksperci odradzają podróże i wychodzenie z domu bez koniecznego powodu.