Oblężenie na Mount Everest. Wspinacze czekali ponad tydzień!

Wspinacze ruszyli szturmem na Mount Everest. Stoją w gigantycznej kolejce. Każdy z nich pragnie wejść na najwyższy szczyt Ziemi położony na wysokości 8 849 m n.p.m. na granicy Nepalu i Chińskiej Republiki Ludowej. Fotografia spod Mount Everest, której autorem jest Mingma Dorchi Sherpa, bardzo szybko stała się hitem na Twitterze.

Aby dostać się na szczyt Mount Everest, konieczne są odpowiednie warunki, dlatego dziesiątki himalaistów czeka na odpowiednie okno pogodowe. Właśnie w ostatnich dniach maja pogoda dopisała – motywując do wspinaczki tysiące wspinaczy. „Czekali na ten atak od ponad tygodnia” – czytamy na portalu 4sport.ua.

Cztery fale wspinaczy wchodziły już w maju na Mount Everest

Fot: Mingma Dorchi Sherpa – Twitter/https://twitter.com/4sportua/status/1398915173906329600

Zdjęcie zamieszczone przez Mingma Dorchi Sherpę robi furorę w sieci. Mężczyzna jest rekordzistą świata we wspinaczce na czas po Everest-Lhotse.

Co wiosnę na Everest przyjeżdżają tysiące wspinaczy, którzy tylko czekają na odpowiednie okno pogodowe, a ich wejście trwa bardzo krótko. Okna są od siebie oddzielone nawet kilka dni. Powoduje to, że pod szczytem ustawiają się gigantyczne kolejki. Tym razem wspinacze czekali tydzień! W maju na szczyt wchodziły już cztery fale wspinaczy.