Nowe zasady wyjazdów do USA. Wejdą w życie 26 stycznia

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) 12 stycznia zatwierdziły wymóg przedstawiania testu z wynikiem negatywnym na obecność koronawirusa przez prawie wszystkich pasażerów linii lotniczych przybywających do USA. Zasady mają wejść w życie od 26 stycznia.

Jak wiadomo z informacji, które przedstawił Reuters, nowe przepisy mają dotyczyć wszystkich pasażerów podróżujących do USA w wieku od dwóch lat. Zanim wejdą na pokład samolotu, będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa, który został przeprowadzony w ciągu trzech dni kalendarzowych przed wyjazdem.

Podróżni z zagranicy będą mogli również w miejsce testu przedstawić dokument potwierdzający, że przeszli już wirusa COVID-19.

Nowy przepis wchodzi w życie 26 stycznia w ślad za tym, jak administracja Trumpa wprowadziła wymóg testów od osób przybywających z Wielkiej Brytanii. Zasady miały powstrzymać rozprzestrzenianie się nowego szczepu wirusa, którego wykryto w grudniu w Wielkiej Brytanii.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zalecają przyjezdnym, aby od trzech do pięciu dni po przylocie do USA ponownie wykonały test i dla bezpieczeństwa innych – pozostały w domach przez minimum tydzień.