Nowe zasady wjazdu na Islandię. Testy również od zaszczepionych

Islandia zaostrza przepisy w związku z wariantem Delta. Od najbliższego poniedziałku osoby zaszczepione będą zobligowane do wykazania negatywnego testu przeciwko Covid-19. Sprawdź szczegóły!

Islandia jest bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym. Polacy bardzo chętnie udają się w tym kierunku również dlatego, że od wielu tygodni jest to kraj z bardzo niską lub zerową liczbą zakażeń koronawirusem.

Islandia – testy także od zaszczepionych

Niestety od przyszłego poniedziałku nie będzie dało się dostać na Islandię w tak prosty sposób, jak do tej pory. Władze zażądały testów od podróżnych, nawet tych w pełni zaszczepionych…

Wszystkie osoby przybywające na Islandię, będą zobowiązane do przedstawienia negatywnego wyniku testu przeciwko wirusowi Covid-19. Test powinien być wykonany w ciągu 72 godzin przed przyjazdem.

Decyzję o zaostrzeniu przepisów wjazdowych podjęto po przeanalizowaniu raportu głównego epidemiologa kraju. Analiza wykazała znaczny wzrost zachorowań. Kilka dni temu na Islandii zanotowano 22 nowe przypadki, co jest sporym przeskokiem, ponieważ w ciągu ostatniego miesiąca wzrost zachorowań był zerowy aż 17 razy!

Według islandzkiego resortu zdrowia najnowsze infekcje są spowodowane wariantem Delta, stąd też wprowadzenie nowych restrykcji. Trzeba ograniczyć rozprzestrzenianie się nowego wariantu po kraju.