Przejdź do treści

Nowa Zelandia otwiera się na przyjezdnych z Australii

Władze Nowej Zelandii zgodziły się na przyjmowanie podróżnych z Australii mimo restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Oznacza to, że po przylocie do Nowej Zelandii nie będą musieli przechodzić kwarantanny. Poznaj szczegóły!

Pandemia koronawirusa trwa. Wiele krajów wprowadza różnorodne restrykcje i obostrzenia, które mają na celu zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa i jego nowych mutacji. Australia już w październiku zgodziła się na podróże do Nowej Zelandii, jednak ta nie odwzajemniła decyzji.

6 kwietnia tamtejszy rząd w końcu zmienił zdanie i ogłosił stworzenie między tymi państwami tzw. korytarza powietrznego.

Nowa Zelandia przyjmie turystów z Australii

Premier Nowej Zelandii – Jacinda Ardern ogłosiła we wtorek zmianę przepisów dla przyjezdnych z Australii. Turyści nie będą musieli przechodzić kwarantanny. Warunkiem jest jedynie to, żeby ostatnie 2 tygodnie przed wylotem przebywali na terenie Australii.

Nowe przepisy mają wejść w życie już 19 kwietnia. Nowa Zelandia, jak i Australia niemal całkowicie pokonały pandemię wirusa COVID-19. Łącznie na swoich terenach izolują około 200 chorych.

Korytarz powietrzny Nowej Zelandii i Australii

Nowe obostrzenia wpłyną również na wznowienie lotów między dwoma krajami. Zdaniem premier Andern – bańki podróżnicze tego typu napędzają gospodarkę i mogą okazać się sposobem na odbudowanie wielu branż, które ucierpiały w trakcie pandemii koronawirusa.